Skocz do zawartości

GPS w motocyklu, nawigacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do gniazda zapalniczki... jest na forum parę tematów odnośnie jak zamontować w motocyklu takie ustrojstwo - poszukaj ;)

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bezpośrednio do akumulatora, tylko wraz z bezpiecznikiem.

 

Niektórzy wpinają się do instalacji motocykla, podłączając się do np. świateł pozycyjnych - zapalniczka będzie wtedy działać tylko po przekręceniu kluczyka i ustawieniu świateł pozycyjnych.

 

Plus podłączenia bezpośrednio do akumulatora jest taki, że nawet na postoju przy zgaszonym silniku, wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu będzie działać. Minus taki, że możesz zapomnieć o tym i akumulator powie "papa".

 

Przejrzyj sobie tematy z forum i będziesz wszystko wiedział - https://www.google.p...iw=1280&bih=899 .

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ok moze to głupie pytanie ale :) zaryzykuje. Moto używam rownież w pracy i często nie wiem jak dojechać do klienta, szykuja sie tez dalsze wypady gdzie rowniez nawi by sie przydala. CZy używa ktoś navi w sporcie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem , szukałem ale są same starocie .

No więc tak , w Tmobile przedłużam abonament i pierwszy raz od 7 lat będę brał telefon tylko dlatego że chciałem mieć GPS do moto i nie tylko za free . Pytam o najbardziej funkcjonalny i praktyczny model komórki z GPS . Na elementy funkcjonalności ma składać się:

A) mozliwość zainstalowania najlepszej z możliwych map

Mapa powinna reagowac na prędkość poruszania się , na trasie oddalać automatycznie , w mieście przybliżać lub przełaczaś w tryb cos a'la 3D tak aby fizycznie prezentowany kierunek jazdy pokrywał się z sytuacją drogową. W akcji (na pda )widziałem :

- Mama Map : tragedia , nie chce takiego czegoś

- Automapa : spoko , tylko teraz pytanie pod jakimi systemami to będzie latało i który telefon to sprawnie obsłuży

Mapa nie musi być mega szczegółowa , byle szybko i własciwie wskazywała drogę , nie musi tez obsługiwać zagramanicy .

Jakie są inne mapy działające w miare sprawnie? Jaki jest ich koszt eksploatacji (mowa o przedłuzaniu licencji) ?

B) Telefon:

Najbardziej odopwiadało by mi coś ala SE W905 (spory ekran + ślizgacz pod którym jest ukrytra prosta klawiatura do dzwonienia) + dotykowy ekran do zabaw z gps-em + miejsce na rysik (wymagania moze wyglądaja smiesznie ale nie mam pojęcia czy zawsze dotykowy ekran wiąze się z miejscem na rysik a paluszki mam jak kowal wiec rysik musi być :bigrazz:) .

W grę wchodzą produkty Nokii , SE , Mio (inni tez ale to musze sam zweryfikować ) . Odpadają ASUS-y i Samsungi ( ten telefon ma podziałac ze 4 lata , polityka jakościowa tych dwojga producentow zaobserwowana ososbiście nie wskazuje że cokolwiek markowane przez nich może dożyc tego wieku bezproblemowo, a telefon będzie narazony na dośc duże przeciążenia typu "j*b o glebe" ) . Istotnym jest równiez czas pracy na baterii bez GPS , minimum 4-5 dni bez gadania oraz posiadanie aparatu conajmniej 2Mpix . Wymiary mniej istotne , ale musi byc mniejszy od PDA (np Mio P550 jest juz za duży jak na telefon, mówie o gabarytach) , może być grubas , fajnie jakby ładował się przez USB .

Nie zalezy mi na bajerach , jakimś qrwa podswietleniu , empeczy, grach czy kinie domowym dołączonym gratis . Prosty wytrzymaly telefon ale z GPS-em i aparatem, najlepiej jakiś trudnosprzedawalny pasztet żeby nikt nie chciał go zaje*ac .

 

Co proponujecie ?

 

Dobra w T zaproponowali

Nokia 500

jakiś T-Mobile Balance (co to qrwa jest)

SE NeoV

Nokia E52

 

Który z nich będzie można wyposazyc w dobrą mapę ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moze to głupie pytanie ale :) zaryzykuje. Moto używam rownież w pracy i często nie wiem jak dojechać do klienta, szykuja sie tez dalsze wypady gdzie rowniez nawi by sie przydala. CZy używa ktoś navi w sporcie ????

Na pewno nikt po torze z navi nie nagina :icon_razz:

A tak na serio to mnóstwo ludzi.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi mapami w Nokii N8 i Nokii 500 ? Pprzed chwilą rozmawaiłem z babą z T to mi powiedziała że musi być połaczenie z internetem czyli A-GPS a ja mam w dupie takie rozwiązanie . O co kaman ?

Chce miec mapę i wyznaczać sobie trase przy pomocy nadajnika i odbiornika GPS a nie internetu qrwa .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacj E52,i N8 i 500 są na Symbianie i mają wbudowane moduły GPS + możliwość obsługi A-GPS, więc nie rozumiem co ta kobieta Ci naopowiadała. Ja mam leciwą nokie 6220 clasic z modułem i korzystam za darmo z Garmina Mobile XT i TomTom'a.

 

PS: Odnośnie dobrych map, to z symbianem będzie ciężko, chyba że oryginalne ovi

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygic fajnie smiga na telefonach z androidem. licencja nie jest droga i nie potrzeba połączenia z netem

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacj E52,i N8 i 500 są na Symbianie i mają wbudowane moduły GPS + możliwość obsługi A-GPS, więc nie rozumiem co ta kobieta Ci naopowiadała. Ja mam leciwą nokie 6220 clasic z modułem i korzystam za darmo z Garmina Mobile XT i TomTom'a.

 

PS: Odnośnie dobrych map, to z symbianem będzie ciężko, chyba że oryginalne ovi

No Ovi , a jak . Juz zasadziłem się na Nokie N8-00 , zobaczymy co w T powiedzą , oranżada daje ją za 220zł w delfinie II 80zł na 2 lata . Jak sie T wypnie to ja tez :P Stracą owieczkę z 10 letnim stażem :P

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi mapami w Nokii N8 i Nokii 500 ? Pprzed chwilą rozmawaiłem z babą z T to mi powiedziała że musi być połaczenie z internetem czyli A-GPS a ja mam w dupie takie rozwiązanie . O co kaman ?

Chce miec mapę i wyznaczać sobie trase przy pomocy nadajnika i odbiornika GPS a nie internetu qrwa .

Nie musisz mieć połączenia z internetem a co za tym idzie płacić. W navi telefonu ustawiasz aby korzystał tylko z odbiornika GPS i jest OK. Takie ustawienie ma tylko taki minus, że po włączenie nawigacji dłużej wyszukuje satelity. Jak już złapie pozycję potem wszystko działa płynnie. Jeżdziłem z N8 i do czasu było super. Nawigacja w N8 był fajna do czasu jak telefon był na zwykłym Symbianie. Po zmianie na Symbian Anna a potem Bella nawigacja został pozbawiona wielu przydatnych funkcji. Zniknęły np. punkty pośrednie trasy. Jak masz zacięcie to poczytaj :

http://n8forum.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacj E52,i N8 i 500 są na Symbianie i mają wbudowane moduły GPS + możliwość obsługi A-GPS, więc nie rozumiem co ta kobieta Ci naopowiadała. Ja mam leciwą nokie 6220 clasic z modułem i korzystam za darmo z Garmina Mobile XT i TomTom'a.

 

PS: Odnośnie dobrych map, to z symbianem będzie ciężko, chyba że oryginalne ovi

 

 

Tylko jak wyjedziesz za granicę będzie Ci ściągać mapy i puści Cię z torbami.

poza tym działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 23 lipca lecę na moto na wakacyjną wyprawę, dla tego szukam taniej nawigacji.

Zależy mi na tym, żeby miała gniazdo na słuchawki żeby bateria trzymała te 8 godzin(nie wiem ile trzymają baterie w nawigacjach bo wcześniej żadnej nie miałem, a gniazda zapalniczki nie mam),

żeby miała mapę europy i żeby podczas jazdy było w niej coś widać.

 

Przegładzając oferty wpadło mi w oko coś takiego:

http://allegro.pl/nawigacja-gps-4-3-4gb-mapy-cala-europa-najlepsza-i2459554965.html

i euti na nią na kierownicę

http://allegro.pl/listing.php/search?buy=4&change_view=1&order=d&sg=0&string=uchwyt+do+nawigacji

 

Pytanie do Was jako doświadczonych kolegów, bo pewnie latacie z nawigacjami i coś na ten temat wiecie, warto

to kupować, czy lepiej coś innego ?

 

Za euti i nawigację mogę wydać 250 do 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...