Skocz do zawartości

GPS w motocyklu, nawigacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę inne pytanie z mojej strony. Otóż posiadam już pda z nawigacją tylko jak narazie używam go tylko z baterią. Czy ktoś może pomóc rozwiązać problem ładowania palmtopa w motocyklu?? Jak, gdzie, do czego podłaczyć żeby można było ładować przez ładowarkę samochodową??? :buttrock: :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i do czego to podłaczyć co by się nie zjarać :icon_evil: po drodze??? :icon_mrgreen:

Podłączasz pod aku (masz przewody + i -), samo gniazdo możesz zrobić np. pod siedzeniem lub gdzieś w okolicach kierownicy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obwód powinien być wstawiony bezpiecznik o odpowiedniej wartości.

 

oraz tak mi się obiło kiedyś o uszy, że dobrze wpiąć tak, żeby przy wyłączonej stacyjce nie żarło prądu...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na moto optipada z automapą xl. fajna sprawa, ale jak wyładuję baterię do końca, to diabli biorą wszelkie informacje w tym również automapę. rozwiązaniem jest nagrywanie na kartę, ale w przypadku rozładowania i tak automapę trzeba instalować od nowa.

w samochodzie używam sony u92. świetna rzecz, polecam wszystkim. jest jeszcze mały problem z aktualizacją, ale sony obiecuje że na wiosnę się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam na moto optipada z automapą xl. fajna sprawa, ale jak wyładuję baterię do końca, to diabli biorą wszelkie informacje w tym również automapę. rozwiązaniem jest nagrywanie na kartę, ale w przypadku rozładowania i tak automapę trzeba instalować od nowa.

Powodem takiego stanu jest chyba WM2003. WM5 nie ma takiego problemu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiego stanu jest chyba WM2003. WM5 nie ma takiego problemu.

pozdro

 

No coś w tym może być. Ja mam Mio A701 WM5 i automapę 4.1.2 i nawet po zupełnym rozładowaniu pda nic się nie kasuje. :flesje: Jednak gniazdo zapalniczki by się bardzo przydało bo gps ssie baterię że ho hoo :banghead: . Dzięki za wszelkie porady i sugestie odnośnie montażu - wiadomo :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz więcej samochodów posiada GPS. Motocyklowe produkuje chyba tylko TOMTOM. Sam się ostatnio nawet zastanawiałem, ale stwierdziłem, że nie warto wydawać kasy. Bo szkoda….. Motocyklem nie jeżdżę zarobkowo. Według mnie GPS jest dobry do szybkiego i sprawnego pokonania trasy z punktu A do punktu B. Sam pobłądziłem nie raz, a zdarzało się jeździć w kółko, ale uśmiech na twarzy i spoko. Mam czas. Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko można zamontować i kaska w kieszeni to ja polecam.

 

Tylko potrzebne jest zdrowe podejście do takich urządzeń, tzn. gapienie sie na mapę podczas jazdy, manipulowanie przy mapie podczas jazdy jest bardzo niebezpieczne.

 

Ale ale, żeby nie było na nie, powiem że jeśli wcześniej zaplanujesz trasę, będziesz się kierować wskazówkami głosowymi, jedynie od czasu do czasu zerkając to na pewno GPS nie raz przyda sie na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli motocykl ma szybę turystyczną gdzie można upchnąć urządzenie to dlaczego nie zastosować zwykłego PDA na jakimś specjalnym uchwycie (nawet własnej konstrukcji). Wtedy można zaoszczędzić i w samochodzie mieć to samo co w moto, a tylko przekładać.

 

Chociaż jak faktycznie nie jeździ się zarobkowo to chyba nie ma większego sensu.

Planowanie trasy, kreślenie mapy, postoje na których studiuje się to co przed nami - to wszystko sprawia, że podróż motocyklem jest taka piekna?, bez tego chyba będzie jakoś tak inaczej.

 

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy i majstrowania przy urządzeniu lub gapienia się w niego (jaki to musi mieć ekran przy pełnym słońcu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne urzadzenie choc czasami zawodne. Polecenie skretu w niewlasciwym momencie, bledy mapy itd. Co do samego urzadzenia. Super sprawa. Polecam bo bardzo czesto sie przydaje. Osobiscie mam Tomtom-a one V2. Problem w tym ze bateria szybko sie konczy a pomimo przewodu dorobionego do instalacji nie dziala po kablu. musze jeszcze pokombinowac ale nie wydaje mi sie ze cos zle podlaczylem. Musze popatrzyc.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...