Skocz do zawartości

Złośliwe radary


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trasa Warszawa - Katowice, za Siewierzem moja wioska Gródków, w pobliżu z daleka widocznej elektrociepłowni Łagisza stoi czynny fotoradar, przy swiatłach ograniczenie do 70, czesto w uzyciu bo widzę, że policja tam naprawdę zagląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczecinek:

- wlot od koszalina, prawa strona, naprzeciwko stacji, ustawiony w str. koszalina,

- wylot na piłę, lewa strona, na przeciwko stacji, ustawiony w str. piły,

- mobilny trójnóg ustawiany najcześciej a 40 przelotowej piła-koszalin lub w którejś z ww. puszek,

 

Na trasie do koszalina:

- bobolice - ustawiane 2 przenośne śmietniki,

- przygargiń, j.w.

- kłanino - stacjonarny, ustawiony w str. szczecinka,

- mostowo - jak w p. 1

- grzybnica j.w.

- manowo - stacjonarny, ustawiony w str. szczecinka,

 

Większośc urządzeń kupionych w ciągu 2 ostatnich lat robi foty od tyłu.

 

Jako, że zimy koniec to do tego zestawu można dorzucić na wlocie do Koszalina od Poznania codziennie grasuje mondeo srebrne ZDR xxxx, jadąc na Gdańsk czarna Kia. W tym samym kierunku za Sianowem w Karnieszewicach stoi stacjonarny , zawsze załadowany, bije w dwie strony, ograniczenie do 70.

Na Szczecin w miejscowości Biesiekierz (ok. 10km od Koszalina) ograniczenie do 50, dalej na obwodnicy Karlina przy skrzyżowaniu na Białogard, ograniczenie do 70.

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PANOWIE I PANIE DROGIE W MYŚL PRZEPISÓW O PRAWIE KARNYM NALEŻY UDOWODNIĆ PRZESTĘPSTWO DANEJ OSOBIE. JEŻELI NIE WIDAĆ TWARZY TO MOGĄ NAS POCAŁOWAĆ :) MOŻEMY OTRZYMAĆ JEDYNIE MANDAT ZA NIEWSKAZANIE OSOBY PROWADZĄCEJ POJAZD. Z AUTOPSJI ZDJECIA SAMOCHODOWE NA KTORYCH NIE WIDAC TWARZY TEZ PODLEGAJĄ TEJ REGULE :)

 

 

Niestety, nie masz racji - wykroczenia regulowane są kodeksem wykroczeń, a nie kodeksem karnym. Nie jestem prawnikiem, więc nie potrafię powiedzieć, czy w przypadku wykroczeń obowiązują te same zasady co w przypadku p. karnego, ale szczerze wątpię, by udało Ci się tak przykozaczyć i wyprowadzić w pole cały aparat sprawiedliwości. Naprawdę, czasami wiara we własne siły i mądrość odbiera zdolność analizy: sądzicie naiwnie, że naprawdę uda się wymigać od mandatu ze zdjęciem motoru? Policja w takich przypadkach, jak ktoś napisał, kieruje sprawę do sądu grodzkiego, i tam na pewno nie dostaniesz mniej niż na mandacie. EWentualnie można chyba wymigać się od punktów tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja odświeżę wątek...

Dojeżdżając do Słupska od strony Szczecina są takie miejscowości jak Kobylnica, Bolesławice i Sycewice. W tych miejscowościach Straż gminna z Kobylnicy ustawia przenośny śmietnik. Zdjęcie kosztowało mnie 430 PLN :( Skubani stawiają np. 200m. za stacjonarnym w Sycewicach i kiedy człowiek spokojnie przyspiesza to ciach...

A odnośnie waszej dyskusji o płaceniu:

Dostałem 3 propozycje

- przyznaję się, że to ja - 430 PLN i 10 punktów

- wskazuję kogo innego - nie dostaję nic

- nie wiem kto prowadził - dostaję 430 PLN i 0 punktów - za wykroczenie polegające na niewłaściwym sprawowaniu kontroli nad sprzętem

Wybrałem 3 wariant...

P.S. Ciekaw jestem jak to by było jakbym napisał że w określonym czasie motocyklem jeździły 3 osoby i podałbym ich dane (umówieni kumple oczywiście). Ja osoby wsazałem więc nie dostaje nic. A do którego wyślą mandat?

Suza GSX 600 F (jajko) -> Yamaha FZS 1000 Fazer -> Triumph Sprint ST 1050 -> ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jak narazie nie ma u nas zbiorowej odpowiedzialności .podam przykład z prokuratury z tamtego roku w związku z afera o nielegalne Windowsy.z komputera kozysta 4 domowników wszyscy wypierają sie ze to nie oni ściągali dane z netu . a nie można oskarżyć rodziny kowalskich tylko konkretna osobe . po paru miesiącach sad umarza sprawę . najwazniejsze ze wypierać sie do końca . to info mam od znajomej ktora pracowała w prokuraturze. tylko ze w wypadku pojazdu jest właściciel.

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dostałem 3 propozycje

- przyznaję się, że to ja - 430 PLN i 10 punktów

- wskazuję kogo innego - nie dostaję nic

- nie wiem kto prowadził - dostaję 430 PLN i 0 punktów - za wykroczenie polegające na niewłaściwym sprawowaniu kontroli nad sprzętem

 

Odnośnie straż miejskich i gminnych, to u nich jest zdaje się tak, że jak się przyznasz i im zapłacisz to kasa leci do nich (miasta/gminy), a jak nie i sprawę będą kierować do sądu to kasa jaką dostaniesz do zapłaty już do miasta nie idzie, dlatego z nimi często można się targować typu że nie wiedziałem kto prowadził itp, żeby chociaż te punkty karne zbić, bo im taki wariant trzeci jest dużo bardziej na rękę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!!

Jeśli jeździcie w kasku i cykają od tyłu foty to w czym problem możecie powiedzieć że ty nie jechałeś i nie udowodnią Ci tego, że ty jechałeś. Wiem co gadam i co im dadzą foty od tyłu musi być widoczna twarz przestępcy bo po posturze nie mogą się domyślać. Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać.

 

 

Zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia rozdział 17 - cytuję:

"...Właściciel pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość, otrzymuje wezwanie do jednostki Policji w celu potwierdzenia tożsamości kierującego i uiszczenia mandatu. W przypadku gdy samochód prowadził ktoś inny właściciel zobowiązany jest wskazać kierującego....."

 

W praktyce wyglądsa to tak:

1. Wezwanko na policję,

2. Pan wam proponuje np 500 PLN mandatu - wy na to, że prowadził kolega.

3. Pan policmajster prosi o jego dane.....

4. Wy na to, że pożyczaliście kilku kolegom i nie pamiętacie teraz komu i dlaczego /tak też można/

5. FINAŁ SPRAWY: Policja kieruje wniosek do Sądu Grodzkiego gdzie dostajecie w/w 500 PLN + koszty sądowe.

 

Opisany przykład jest potwierdzony kilkoma wyrokami sądowymi o których wiem na pewno...

GRA NIE WARTA ŚWIECZKI.

pozdrowionka dla wszystkich

 

 

A jak wybieram opcje,że wskazuje osobę które kierowała, a daje imię i nazwisko i dokładny adres np w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Zbycho

A jak wybieram opcje,że wskazuje osobę które kierowała, a daje imię i nazwisko i dokładny adres np w USA?

 

Sprawdzą że taka nie przekraczała granicy i ... :icon_eek:

Fałszywe zeznania.

Kłamać trzeba umieć :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to z kraju UE...

 

 

Sprawdzą na Fejsie czy podobny ( podobno potrafią ) i wyślą mandat. Jak nie zapłaci to wystawią Międzynarodowy List Gończy :icon_razz: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj miałem przyjemność uwiecznić się na :

 

TYP : RADAR stacjonarny słupowy

MIEJSCOWOŚĆ : BIAŁOGARD

miejscówka : na wylocie z miasta w stronę KARLINO - KOŁOBRZEG

 

TYP : RADAR stacjonarny słupowy

MIEJSCOWOŚĆ : MOCZYŁKI (dziura przed Białogardem)

miejscówka : sam środek wioski na ładnej prostej ( też się tam uwieczniłem )

 

+ dodatkowo często

TYP : RADAR przenośny z patrolem

MIEJSCOWOŚĆ : BIAŁOGARD

miejscówka : na wlocie z MOCZYŁKI (czyli kontynuacja pięknej prostej wpadającej do centrum miasta Białogard)

 

TYP : PATROL z suszarką

MIEJSCOWOŚĆ : REDLINO ( pomiędzy Białogardem a Karlinem )

miejscówka : Chowanie się na łuku za przystankiem autobusowym

 

TYP : PATROL z suszarką

MIEJSCOWOŚĆ : KARLINO

miejscówka : na wylocie za stacją BLISKA w stronę KOŁOBRZEGU

 

PS. Ogólnie jak ktoś leci tamtędy na KOŁOBRZEG to w rejonie BIAŁOGARDU polecam zwalniać - szczególnie w sezonie letnim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: Świebodzin - Szczaniec (na Poznań) E30, krajowa dwójka.

Na łuku przed stacją "Europa" ustawiany często fotoradar robiący od tyłu na zmianę z patrolem (Biała Vectra, Granatowe Mondeo)...

Dalej... Za "Europą" w wiosce Wityń po prawej stronie przy wlocie na Wolmierzyce/Ojerzyce/Kupienino ustawiony fotoradar na zmianę z patrolem (oznakowana Astra). W samym Szczańcu dwa patrole (jeden koło poczty, drugi za torami (na Sulechów/Dąbrówka Mała) - oznakowane Astry. W nocy przy wylocie na Poznań od strony Szczańca prawie codziennie ustawiony fotoradar również robiący od tyłu zaraz za wielką reklamą nocnego klubu "Alibi".

 

Ogólnie w tym rejonie strasznie dużo kręci się patroli. Radze uważać szczególnie na tym odcinku. Noc/Dzień/Burza/Grad... tam zawsze ktoś/coś jest ustawione.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<!--quoteo--><div class='quotetop'>Cytat</div><div class='quotemain'><!--quotec-->Dostałem 3 propozycje

- nie wiem kto prowadził - dostaję 430 PLN i 0 punktów - za wykroczenie polegające na niewłaściwym sprawowaniu kontroli nad sprzętem<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

 

wybieram tę opcje chyba najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...