Skocz do zawartości

Złośliwe radary


Hubert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatnich podróży po Polsce zauważyłem, że niemiłościwie nam panujący przestali nas lubić i zaczeli stawiać fotoradary trzepiące zdjęcia od tyłu. Na tak niczym niesprowokowaną prowokację musimy odpowiedzieć. Niniejszym zakładam temat o fotoradarach robiących zdjęcia od tyłu. W tym temacie wymieniamy się WYŁĄCZNIE informacjami o radarach. Komentarze typu "mam nadzieję, że mnie tam nie złapali" będą tępione bez litości. Jeśli byłby ktoś bardziej biegły w technikach komputerowych to można byłoby się pokusić o stworzenie mapy.

 

Na niedobry początek pierwsza informacja:

Kozienice, wjazd od strony Warszawy, na samym początku miasta. Stoi takie ustrojstwo i nie jest pustym słupem. Akurat przejeżdżałem, jak coś w środku grzebali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szczyrk... już za centrum miasta, jadąc od strony Bielska-Białej. Koło szkoły. Zdjęcia robi napewno od tyłu, bo kolega dostał tam mandat za zdjęcie (jechał motocyklem) :icon_rolleyes

 

Wczoraj jeszcze jechałam trasą: Tomaszów Mazowiecki - Wrocław i nastawiali tam masę fotoradarów. Te na dwupasmówce robią zdjęcia od przodu, więc nie ma się czym przemować... nie zauważyłam żadnego, który by mi mmiał cyknąć fotę od tyłu. Jednak jak się kończą dwa pasy i w Piotrkowie kieruję się już dalej na Wrocław to tam jest mnóstwo puszek, które są ustawione w różnych kierunkach... jest ich tyle, że nie sposób wymienić. Ale zawsze jest informacja o nich. Większość pewnie pustych, ale i tak trzeba przy wszystkich zwolnić :icon_evil:

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fotoradary powinny być i tyle. Może to jest niepopularna opinia ale nie boję się mówić co myślę.

Temat moim zdaniem nie powinien mieć miejsca. Nie tylko w Polsce coś takiego się pojawia. Na Zachodzie to normalne. Zazdrościmy im kultury jazdy ale jakoś ona musi zostać wyrobiona (niestety przez kary).

Wyatt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek na trasie Wrocław - Rawa Mazowiecka - Wrocław nie działał ani jeden fotoradar, za to już w piątek czynny był tylko na gierkówce na 351 kilometrze w stronę Piotrkowa.

Na trasie Wrocław - Leszno wszystko to atrapy, za Lesznem bardzo często pełny jest w Lipnie, Czaczu a w Poninie to prawie zawsze jest pełny.

Na trasie Łódź - Sokolniki(na łączeniu z drogą 8 w stronę Wrocławia) pełnie dwa radary, niestety nie pamiętam nazw miejscowości.

 

Jak jest biała kropka w środku fotoradaru to na pewno atrapa, gorzej jak jest czarna zaślepka nieraz ciężko dostrzec czy jest w środku obiektyw.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Rzeszów-Jarosław w miejscowości Kosina robi z tyłu zdjęcia.

 

Trasa Nisko Sandomierz miejscowości nie pamiętam ale gdzieś w połowie drogi, stoi radar nowej generacji (inna puszka ) i robi napewno zdjęcia z tyłu i z przodu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami od tyłu to nie do końca tak. Skoro nie ma na focie podobizny kierowcy to na kogo jest nakładana grzywna? Jeśli na motocykl to niech on się tłumaczy i płaci.

 

 

płaci właściciel pojazdu, albo wsypuje kogoś - tak mówi prawo...

 

kiedyś tak się zastanawiałem, a co jeśli powiem (pod warunkiem, że nie widać twarzy), że prowadził znajomy wujka z krajów trzeciego świata, był w Polsce na 2 tyg i wrócił do kraju, a tam wojna domowa itp... będą go ścigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami od tyłu to nie do końca tak. Skoro nie ma na focie podobizny kierowcy to na kogo jest nakładana grzywna? Jeśli na motocykl to niech on się tłumaczy i płaci.

Na właściciela niestety a jak to nie on prowadził to musi wskazać "sprawcę" wykroczenia (tak jak w puszkach)

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właściciela niestety a jak to nie on prowadził to musi wskazać "sprawcę" wykroczenia (tak jak w puszkach)

 

 

 

 

nie wiem jak jest do konca ze wskazaniem sprawcy tzn kierowcy

 

u nas jest tak min foty walone przez straznikow miasta ; jesli upierasz sie ze tak czesto pozyczasz auto ze poprostu nie wiesz kto jechal w danym momecie to dostajesz 50 zl tak obligatoryjnie bez punktow ( oczywiscie jak nie widac twarzy )

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remo wtedy mandat dostaje właściciel i po sprawie

pozdrawiam

Edytowane przez gnida

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...