Skocz do zawartości

Uchwyt do PDA (GPS, nawigacji, telefonu, smartfona)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym roku nabyłem nawigację firmy Smart.http://www.swiatgps.com.pl/produkty/p1399.xml.

Generalnie trochę używam ją w samochodzie, ale przez wzgląd na wypady motocyklowe, bardziej raczej tak by się spisała. Zrobiłem sobie gniazdo do ładowarki, ale nie mam pomysłu jak zrobić mocowanie na kierownice? Mogę ją nosić w kieszeni, ale wtedy zostaję opcja słuchawki do ucha, a to mało profesjonalne.

Może ktoś z kolegów wie gdzie takie coś mogę nabyć? Zaznaczam, że w orginale takie coś nie występuję.

Za wszystkie pomysły będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego zrobiłem z płaskownika wyprowadzenie na oryginalne Mio P550 i wyjmuje mocowanie z auta i jedną śrubką (motylek przykręcam do płaskownika.Płaskownik przykręciłem do jednej ze śrub na kierownicy.

Link nie działa.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób montera dużo lepszy, bo mapka jest w zasięgu wzroku.To co podaje ukasz dla mnie troszkę jest niewygodne- jechałem tak z 250 km i co chwile trzeba opuszczać wzrok na tank.W obcym mieście kiedy się polega tylko na navi jest to lipa totalna bo można szybko zgruzować sprzęta.Z mapka przy kierownicy zrobiłem trasę do Marka ( ok 10 tys km) i pełny luz . Zawsze dostępna i nawet wpisywałem podczas jazdy lokalizacje.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw podasz tyl motocykla, a raczej kierownicy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób montera dużo lepszy, bo mapka jest w zasięgu wzroku.To co podaje ukasz dla mnie troszkę jest niewygodne- jechałem tak z 250 km i co chwile trzeba opuszczać wzrok na tank.W obcym mieście kiedy się polega tylko na navi jest to lipa totalna bo można szybko zgruzować sprzęta.Z mapka przy kierownicy zrobiłem trasę do Marka ( ok 10 tys km) i pełny luz . Zawsze dostępna i nawet wpisywałem podczas jazdy lokalizacje.

 

pzdr

 

No wiadomo, to co ja podałem to prowizorka tylko. Dobry patent jak musisz polecieć gdzieś w trasę, nie znasz drogi i nie masz czasu kombinować nic innego, tudzież nie chcesz robić żadnego stałego mocowania na kierownicy. Spoglądanie na bak nie jest wygodne, ale mnie GPS przeprowadził przez samo centrum Warszawy i dało radę jakoś ;)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Czy taki uchwyt jak TEN utrzyma zwykłą nawigację samochodową? Chodzi mi o to, żeby ta nawigacja nie wypadła na dziurawych drogach z uchwytu na asfalt, bo wiadomo że przy nawet małej prędkości nie będzie czego zbierać ;)

Edytowane przez pukuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przez to ramie może wpadać w drgania. Ja ostatnio kupiłem Beckera Crocodile i do moto dodatkowo uchwyt rowerowy. Płytka z zaczepami jest mocowana bezpośrednio do objemki na kiere. Całość centralnie nad półką, czyli w cieniu aero owiewki. Przy 160 trzyma jak talala. Natomiast do drugiego auta kupiłem akcesoryjny uchwyt na szybę właśnie na krótkim ramieniu i na dziurach Becker lądował na podłodze. Teraz przypinam gumką. Wspomniany uchwyt możesz zobaczyć: Ceneo>nawigacje>Becker Z100>sklep GPS4YOU>w lewej kolumnie kliknij akcesoria GPS> uchwyt rowerowy[jest też motocyklowy, ale duzo droższy]. Ja jestem z niego zadowolony, polecam. Pamiętaj, najlepiej bez ramienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przez to ramie może wpadać w drgania. Ja ostatnio kupiłem Beckera Crocodile i do moto dodatkowo uchwyt rowerowy. Płytka z zaczepami jest mocowana bezpośrednio do objemki na kiere. Całość centralnie nad półką, czyli w cieniu aero owiewki. Przy 160 trzyma jak talala. Natomiast do drugiego auta kupiłem akcesoryjny uchwyt na szybę właśnie na krótkim ramieniu i na dziurach Becker lądował na podłodze. Teraz przypinam gumką. Wspomniany uchwyt możesz zobaczyć: Ceneo>nawigacje>Becker Z100>sklep GPS4YOU>w lewej kolumnie kliknij akcesoria GPS> uchwyt rowerowy[jest też motocyklowy, ale duzo droższy]. Ja jestem z niego zadowolony, polecam. Pamiętaj, najlepiej bez ramienia. Pozdrawiam.

Niestety nie stać mnie na taki drogi uchwytna zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nawigację będę używał dość rzadko (w końcu mój Romet to nie jest maszyna do turystyki) :buttrock:

 

Siemano,

Ja zamówiłem sobie taki UCHWYT do tego można dokupić u tego samego gościa różne mocowania. Na gps, telefon. aparat. Jeszcze go nie dostałem ale wygląda solidnie. Sprawdź jeszcze ten UCHWYT

 

Pzdr

Jak przyjdzie, to daj znać czy dobrze trzyma. :cool:

 

http://allegro.pl/item1082885153_uchwyt_ro..._gps_f_vat.html

 

ja mam podobny do tego i trzyma zajebiście. na dziurach również ;)

 

po co przepłacać ? :D

 

W przyszłym tygodniu zakupię uchwyt, do którego zapodałeś link. Najważniejsze dla mnie, to żeby na dziurach dobrze trzymał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uchwyt na tel komórkowy (szacuje cene uchwytu na jakieś 5-10zł w supermarkecie, ja go gdzieś przypadkiem znalazłem) przyklejony jest do kiery bodajże taśmą dwustronną która była fabrycznie zamontowana do uchwytu :icon_mrgreen: na wszelki wypadek złapane jeszcze zapinka plastikową. Jak ktoś ciekawy zrobię fote. Wygląda to tak, że pierwsze pytanie które zawsze słysze, "co masz za tel że Ci go nie szkoda?" ale wszystko się trzyma jak ta lala już kuuuupe czasu i nawet nie drgnie :)

Potrzeba matką wynalazków :flesje:

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam uchwyt na tel komórkowy (szacuje cene uchwytu na jakieś 5-10zł w supermarkecie, ja go gdzieś przypadkiem znalazłem) przyklejony jest do kiery bodajże taśmą dwustronną która była fabrycznie zamontowana do uchwytu :icon_mrgreen: na wszelki wypadek złapane jeszcze zapinka plastikową. Jak ktoś ciekawy zrobię fote. Wygląda to tak, że pierwsze pytanie które zawsze słysze, "co masz za tel że Ci go nie szkoda?" ale wszystko się trzyma jak ta lala już kuuuupe czasu i nawet nie drgnie :)

Potrzeba matką wynalazków :flesje:

 

Ciekawy wynalazek :biggrin:

Daj foto, ciekaw jestem jak się prezentuje :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...