Skocz do zawartości

Końcówka kierownicy z Bandicie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zgubiłem końcówkę kierownicy. Na obrazku zaznaczyłem kółkiem:

http://stud.ics.p.lodz.pl/~kalosh/koncowka.jpg

i nie wiem jak to się nazywa :) . Pomożecie?

 

 

Obrazek pochodzi ze strony:

http://moto.over-blog.org/article-3127309.html

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się na to amortyzator albo tłumik drgań kierownicy

Jesteś pewien, bo mi się nie wydaje żeby to był amortyzator?

 

końcówka kierownicy sie nazywa ... końcówką kierownicy.

Dzięki:)

Edytowane przez kalosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się na to amortyzator albo tłumik drgań kierownicy.Pzdr

piszesz o zupełnie innej części. kolega pyta o końcówkę kierownicy, popularnie zwaną również ciężarkiem.

 

swoja drogą, chyba ciężko było by zgubić amortyzator kierownicy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o zupełnie innej części. kolega pyta o końcówkę kierownicy, popularnie zwaną również ciężarkiem.

 

swoja drogą, chyba ciężko było by zgubić amortyzator kierownicy :icon_eek:

Ta końcówka ma za zadanie tłumienie drgań kierownicy,podejrzewam,że pomyliłeś ją z amortyzatorem skrętu.Amortyzator skrętu zapobiega przede wszystkim zjawisku shimmy,natomiast amortyzator drgań kierownicy albo tłumik drgan kierownicy jest po tom żeby nie było mikrodrgań kierownicy od pracy silnika,stłumienie tych drgań powoduje lepszy komfort jazdy i ręce Ci nie cierpną jakby po nich mrówki chodziłyPzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwał tak zwał, ale najczesciej wystepuje to pod nazwa wlasnie : końcówka kierownicy jak wczesniej napisalem, a kolega pewnie bedzie chcial dokupic wiec taką fraze najlepiej wpisac na allegro.

wiem bo niedawno tez szukalem do swojego moto.

 

Jezeli chodzi o sam wybor to moim zdaniem im ciezsze cięzarki w koncowkach , tym lepiej tłumia drgania przenoszone na kierownice.Niestety te ciezsze wiecej kosztuja te tanie z allegro waza 20-30 gramów kazdy,czyli sa po prostu za lekkie i sluza jedynie do ozdoby.Lepiej wydac wiecej a kupic porzadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...