Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

No i ja rowniez wlasnie wpadlem na podobny pomysl ;-).

 

Ceny w sklepach troszke za wysokie jak za cos co moze sie nie sprawdzic, ale byc moze ktos ma jakis uzywany interkom tanio do sprzedania ? Kupie od reki (tanio! :notworthy:), place za przesylke, place z PKO INTELIGO. ;-)

 

Pozdrawiam

OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a nie chcesz tego z katalogu louisa? ja takiego mam i jestem zadowolony i jest to ten sam co Ty pokazales, tylko moj nie jest do ucha wkladany, tylko taka duza plaska sluchawka, oczywiscie przy otwartym kasku i predkosci ponad 60km/h interkom nie ma sensu

Edytowane przez buba6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy intercomach... to moze powiecie co polecacie do

szczekowcow?

 

Nie ukrywam, ze mnie podlaczenia na kabelek chyba nie beda satysfakcjonowac...

Nie wydaje mi sie bezpiecznym polaczenie kierowcy i plecaczka kabelkiem...

Jakies ostrzejsze (zywsze) ruchy glowa moga spowodowac glwaltowne naciagniecie

kabelka a zatem okolicznosci grozace wypadkiem... tak mi sie wydaje.

Pisze czysto teoretyzujac bo nigdy zadnego ni uzywalem a chcialbym...

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tak,

 

centralke przypinasz do plecaczka kurtki, jakos tak na zewnatrz, moja narzeczona ma ramoneske, wiec jest spinanan pasem i na ten pas zakladamy centralke, wpajasz do jej slodkiej glowki ze jej zadaniem jest pilnowanie interkomu, zapinanie, odpinanie, wlanczanie, wylanczanie, Ty tylko siadasz na motor, podajesz kabelek i jazda. sa one na tyle dlugie i latwo wypinalne ze nie ma mowy o jakims niemilym wypadku. inna sprawa to to ze w airohu troche mnie cisnie sluchawka w ucho, co moze byc bardzo bolesne na dlugich trasach, natomiast caberg ma takie fajne wglebienie, gdzie ladnie sie miesci sluchawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tak,

centralke przypinasz do plecaczka kurtki, jakos tak na zewnatrz, moja narzeczona ma ramoneske, wiec jest spinanan pasem i na ten pas zakladamy centralke, wpajasz do jej slodkiej glowki ze jej zadaniem jest pilnowanie interkomu, zapinanie, odpinanie, wlanczanie, wylanczanie, Ty tylko siadasz na motor, podajesz kabelek i jazda. sa one na tyle dlugie i latwo wypinalne ze nie ma mowy o jakims niemilym wypadku. inna sprawa to to ze w airohu troche mnie cisnie sluchawka w ucho, co moze byc bardzo bolesne na dlugich trasach, natomiast caberg ma takie fajne wglebienie, gdzie ladnie sie miesci sluchawka

 

Bede musial kiedys przyjrzec sie temu rozwiazaniu... ale ono daje mozliwosc rozmowy z plecaczkiem.

A jakbym chcial rozmawiac z innymi motonitami?

Ta centralka jest jednoczesnie walkie-talkie czy trzeba oddzielnie podlaczac taki cus?

A moze podlaczyc do gsm'a?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko interkom, czyli rozmowa z plecaczkiem, mozna do niego podpiac inne zrodlo dzwieku, ja testowalem z telefonem MDA, bo on i dzwoni i daje mozliwosc sluchania muzyki, dziala super, trzeba tylko miec kabelek.

 

jak chcesz do rozmow zdalnych to juz jakies inne rozwiazanie

Edytowane przez buba6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chcesz tego z katalogu louisa? ja takiego mam i jestem zadowolony i jest to ten sam co Ty pokazales, tylko moj nie jest do ucha wkladany, tylko taka duza plaska sluchawka, oczywiscie przy otwartym kasku i predkosci ponad 60km/h interkom nie ma sensu

 

 

Poszukuję tego modelu ze względu na słuchawko-mikrofon który przy większej prędkości działa bez zakłóceń przy kasku z szybą. Miałem okazje testować ten model , który kosztuje w granicach 100 zł. Wracajc do suchawko-mikrofonu pasuje on rowniez do mojego walki-talki. Zajrze do katalogu louisa i zapoznam sie z oferta. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba6, nie zgodze sie z Toba, ze pow.60 km/h nie ma sensu imterkom. Ja posiadam i spokojnie mozna rozmawiac nawet przy predkosciach powyzej 100 km/h. Wic polega na dobrych sluchawkach (ja wmontowalem duze do wewn. kasku, a mam otwarty), to raz, a dwa - KONIECZNE jest by mikrofon mial gabke wiatrochlonna. Inaczej faktycznie pupa :biggrin: Poza tym, mam do interkomu podlaczone radio oraz nawigacje. Wiec interkom to nie tylko lacznosc pokladowa. Oczywiscie wykorzystuje go i do gaworzenia podczas jazdy z moim Plecaczkiem, Ania :)

 

PS

Umocowac interkom mozna w roznie. Ja zrobilem to tak:

http://dexterxvs.com/uchwyt3.JPG

 

Kabel dla pasazera przeciagnalem pod siedzeniem i umiescilem gniazko laczeniowe z boku siedzenia.

Dla siebie mam kabelek rozlaczany z wtyczka na kasku. Wszystko dziala poprawnie, zrobione jak sie nalezy i bez zbednych ceregieli.

CHCIEC TO MOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozmów zdalnych nadaje się PMR - radiotelefon (walkie - talkie), sprawdzi sie w przedziale kiluset metrów.

 

Kanał 7 kanałem motocyklistów.

Możesz opisać dokładnie to użądzenie ?chodzi o takie jak na egzaminie na prawko? Można utrzymywać kontakt z kilkoma użytkownikami na raz czy tylko z jednym ? Jak możesz to opisz to dokładniej i koszty też opisz :icon_evil:, z góry dzieki . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba6, nie zgodze sie z Toba, ze pow.60 km/h nie ma sensu imterkom. Ja posiadam i spokojnie mozna rozmawiac nawet przy predkosciach powyzej 100 km/h. Wic polega na dobrych sluchawkach (ja wmontowalem duze do wewn. kasku, a mam otwarty), to raz, a dwa - KONIECZNE jest by mikrofon mial gabke wiatrochlonna. Inaczej faktycznie pupa :icon_razz: Poza tym, mam do interkomu podlaczone radio oraz nawigacje. Wiec interkom to nie tylko lacznosc pokladowa. Oczywiscie wykorzystuje go i do gaworzenia podczas jazdy z moim Plecaczkiem, Ania :bigrazz:

 

PS

Umocowac interkom mozna w roznie. Ja zrobilem to tak:

http://dexterxvs.com/uchwyt3.JPG

 

Kabel dla pasazera przeciagnalem pod siedzeniem i umiescilem gniazko laczeniowe z boku siedzenia.

Dla siebie mam kabelek rozlaczany z wtyczka na kasku. Wszystko dziala poprawnie, zrobione jak sie nalezy i bez zbednych ceregieli.

CHCIEC TO MOC.

 

 

 

Cześć...

 

 

Znaczy się że pod Tronica normalnie można jeszcze radio podłączyć? Takie typu walkie-talkie?

Jeżeli tak... to trzeba mieć chyba jeszcze do tego jakiś przycisk do nadawania?

 

A może się mylę? Jestem laik w tych sprawach.. a że chciałbym też jakiś funkcjonalny interkom nabyć za jakieś niewygórowane pieniądze (Tronica na e-bayu widziałem nawet za 70 zeta z groszami) tak więc proszę o pomoc...

 

 

Pozdrawiam....

 

P.S.

 

Możesz napisać gdzie swój nabyłeś? Jak widzę... bywasz z Łodzi... może gdzieś tu na miejscu jest odpowiedni sklep do zaopatrzenia się w te "szmery-bajery" ? :icon_evil:

 

 

Pozdrawiam jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno (jeszcze nie zamontowany) taki http://www.handsfreedirect.com/audioboss.html. Ma już radio, a dodatkowo można podpiąć komórkę, GPS-a, CB radio (ma przycisk PTT). Są w nim 2 rodzaje mikrofonów: do kasku otwartego i pełnego. Poprzedni sezon jeździłem z GPS-em i chcę go wpiąć. No i wczoraj zakupiłem CB radio i też będę chciał je wpiąć.

Ciekawe, czy mając tyle urządzeń starczy czasu żeby spojrzeć na drogę przed sobą :)

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...