Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś posiada ten interkom ?

Jaki jest jego rzeczywisty zasięg ?

Posiadam model F4 uwazam ze jest soper oczywista ponad 150 jest mało słyszlalny ale nie ma cudów, wczesniej mielismy z kablem ale juz przy stówce nie było niic słychac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja zamierzam kupić interkom ale zwykły kabelkowy.ALBRECHT AE600S

Który jest taką górną półką w śród interkomów kabelkowych i ponoć jest naprawdę dobrej jakości:

 

ae600s.jpg

Czy ktoś go ma może i może go polecić ?

 

Jak on się ma do najnowszego OXFORD'a 4 który już jest stereofoniczny

http://allegro.pl/interkom-oxford-bike-mike-4-z-wyjsciem-stereo-i3230181643.html

 

Proszę o pomoc w wyborze ;)

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Scala Rider G4, kupiłem zestaw w 2011r. dla mnie super. Bez problemu zestaw na jednym ładowaniu wytrzymał 15 godzin jazdy, ze Świnoujścia do Rabbi we Włoszech. Pierwsze pięć godzin w ulewie. Prowadziłem rozmowę z pasażerem jakbym jechał samochodem, do prędkości 130/h rozmawia się dobrze, przy 150 też nie ma problemu, ale wiatr trochę przeszkadza. Fajną sprawą jest możliwość podłączenia akcesoriów, telefon obsługuje się intuicyjnie. Bardzo fajnie słucha się muzyki z telefonu. Radio odbiera trochę słabo, w trasie ucieka sygnał, chociaż w mieście jest OK. Dużo jeżdżę z żoną, i dziś nie wyobrażam sobie jazdy bez scali. Sprzęt profesjonalny, godny polecenia, trochę poszperałem w necie i zapłaciłem 1400 z hakiem za zestaw, przy ok, 1900 w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/interkom-cellular-bluetooth-f4-intercom-500-m-i3265873122.html?source=mlt

Mogę polecić ten model.Używam go trzeci sezon i nie mam podstaw do narzekania.Jeżdzimy dużo z żoną i faktycznie interkom ułatwia życie.Do długości trzymania baterii też nie można się przyczepić.Jeśli drugi zestaw będzie miał kumpel na drugim motorze również nie ma problemów z komunikacą(sprawdzone)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ciekawe, bo w oryginalnym artykule w Motorrad zajal drugie miejsce co Creedo Scala Rider 9, ktory niestety zostawia go pod wieloma opcjami i jakosci konfiguracji miedzy urzedzeniami ( miedzy soba ) z tylu.

 

 

Szkolilem na takim, tyle, ze ma relatywnie " krotki " zasieg - cos Kolo 300 m

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest dostępny interkom włoskiej firmy BUHEL.

Ma ciekawe rozwiązanie jeżeli chodzi o zamocowanie do kasku.

Przykleja się uchwyt do kasku na zewnątrz skorupy a do uchwytu przypina się interkom.

Najciekawszy jest sposób przekazywania dźwięku, który rozchodzi w kasku się bez słuchawek :ohmy: to jest patent japońskiej firmy.

http://sportone.pl/pl/p/Buhel-D01-Interkom/660

Edytowane przez 1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Z racji planowanych kilku weekendowych wypadów nosimy się z koleżką z zamiarem zakupu środka łączności. Serwis allegro pełny jest wymyślnych rozwiązań na każdą kieszeń. Nas jednak usatysfakcjonuje najtańsze rozwiązanie (nie będziemy podczas jazdy dyskutować i omawiać wydarzeń politycznych). Chodzi o komunikację na poziomie 'tu w lewo' 'tam w prawo' 'fajna dupka' itp. Wiem, że można umówić znaki, ale po to Bozia nam dała elektronikę, aby z niej korzystać. Moje zapytanie jest takie: czy ktoś korzystał z najtańszych zestawów typu:

http://allegro.pl/interkom-zestaw-na-2-kaski-bluetooth-zasieg-1000-m-i3264638818.html
http://allegro.pl/interkom-sluchawka-2-kaski-zasieg-500-m-model-2013-i3297401358.html

Jeżeli tak to jaki jest rzeczywisty zasięg takiego zestawu bo podane 500 m to pewnie w polu bez żadnych przeszkód.

Jakie są ew. inne rozwiązania?

LwG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tak jak ze wszystkim - tanie mięso psi jedzą. Pamiętaj że 80% takich inetrkomów działa do 80km/h, a powyżej szumy załatwiają sprawę. Tylko najlepsze wykorzystują cyfrową obróbkę czy mikrofony różnicowe. Także ile dasz, tyle dostaniesz. Polecam webbikeworld, tam są dobrze robione (i uczciwie) testy sprzętów.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzedni model tego co podałeś, do telefonu/nawigacji się sprawdza, ale interkomu nie miałem jak sprawdzić podczas normalnej jazdy, tak pieruńsko trzeszczy nawet przy powolnym kulaniu. Jakość dźwięku w transmisji bike-2-bike jest tragiczna, pomimo, że przy telefonie świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wytrzymuje bateria w BT City? I jakie dokładnie problemy miałeś z tym interkomami?

Trochę późno, więc Tobie już nie pomogę, ale może innym.

Oba interkomy padły. BT1 po ok. 1,5 roku (o ile dobrze pamiętam), zaś BT City zaczął szwankować niedługo po zakupie (trochę trzeszczał, padły słuchawki, przestała działać dioda sygnalizująca poziom naładowania baterii). Oddałem go do reklamacji, potrzymali trochę, wymienili słuchawki, ale dioda nadal nie działała.

Po okresie ok. 1,5 roku przestał działać. Ponieważ jednak mam pod nosem autoryzowany serwis Midlanad udałem się do nich i za ok. 150zł. naprawili. Działa bez zarzutu. Aha, słuchawki padły po raz kolejny, ale kosztują trochę ponad 50zł. więc nie jest to wielka draka.

Co do samego działania - jest ok. Słychać nieźle w kaskach otwartych, bateria trzyma ok. 6h. Jeśli jedziemy i nie klepiemy non stop starcza na gadanie przez cały dzień jazdy.

Funkcja VOX tj. uruchamiania głosem działa b.słabo w kasku otwartym (nie wiem jak jest w zamkniętym) - albo załącza ją szum wiatru, albo jak ustawi się mniejszą czułość trzeba ryknąć do mikrofonu, aby się załączył i potrafi rozłączyć potem w połowie zdania...

Da się jednak bez tego żyć -jak chcę pogadać - naciskam przycisk i po zakończeniu tak samo wyłączam (a dokładniej interkom jest cały czas w stanie czuwania).

Jak na razie nie znalazłem rozsądniejszej alternatywy.

Zacząłem myśleć nawet o oryginalnym interkomie Nolana, ale okazało się, że nie ma wcale lepszych opinii, więc dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja zamierzam kupić interkom ale zwykły kabelkowy.ALBRECHT AE600S

Który jest taką górną półką w śród interkomów kabelkowych i ponoć jest naprawdę dobrej jakości:

 

ae600s.jpg

Czy ktoś go ma może i może go polecić ?

 

Jak on się ma do najnowszego OXFORD'a 4 który już jest stereofoniczny

http://allegro.pl/interkom-oxford-bike-mike-4-z-wyjsciem-stereo-i3230181643.html

 

Proszę o pomoc w wyborze ;)

Może ktoś by mi doradził termin wakacyjnej wyprawy się zbliża, więc chciałem się rozeznac w temacie zanim kupię na pałę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej zależy na prostej komunikacji

komunikaty nawigacji, w tle mp3, + rozmowa z pasażerką do 180/h

To wszystko za cenę do 500 zł, bo więcej za ten luksus płacić nie zamierzam chociaż, mnie stać

 

Już rozejrzałem się na rynku i wiem, że w grę wchodzą te dwa kabelkowe modele co zapodałem wyżej

 

najnowszy OXFORDA BIKE MIKE 4, który już jest stereofoniczny

lub Albrecht AE 600S który jest monofoniczny.

 

Szczególnie chodzi mi o opinie o tej najnowszej wersji tego cacka BIKE MIKE 4 i proszę nie piszcie o 3'ce bo wiadomo że to szchit w porównaniu do Albrechta..Pytanie jest takie czy wersja OXFORD BIKE MIKE 4 jest na tyle dobra i poprawiona, że wartą ją kupić zamiast Albrechta AE 600S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...