Skocz do zawartości

weteran a wspolczesnosc.


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale okazalo sie ze "mechanik" co skrzynie skladal cos spiepszyl i po przejechaniu kilku kilosow padla na amen.

A mialem smigac dlugie miesiace

 

to do kogo masz pretensje? do skrzyni czy tego kto ja skladal?

mysle ze to drugie.

 

majkel podsumowali- chociazby zdaniem ze nie szanuje ludzi ktory maja japonca.

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wild idąc twoim tokiem myślenia mógłbym powiedzieć tak:

 

co ty możesz wiedzieć o weteranach... przecież ty masz rusa w garażu który tak na prawde nie jest weteranem, to kawał żelaza wyciosanego siekierą przez pijanych rosjan, to pojazd który był sprowadzany przez polskę jako typowo rolniczy aby służyć w PeGeRach... jeszcze 5-10 lat temu był to sprzęt z najniższej półki który kupowało sie tylko po to aby go zarżnąć w terenie, potem wyrzucić silnik i wstawić inny kupiony za 2 flaszki na bajzlu....

 

to jest bardzo mocno przerysowane ale tak na prawdę było jakiś czas temu... więc nie twój sposób podejścia do japonii, nie raz już starszej od rosjii jeźdżącej w polsce, nie jest właściwy. dla mnie weteran może znaczyć moto wyprodukowane przed 1939r a więc rusy się nie łapią... chyba że pierwsze m-ki o ile dobrze pamiętam.

 

z resztą pogadamy za 5 lat... jeżeli pozostaniesz przy swoim zdaniu respect dla ciebie, jak nie stawiasz mi piwo:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wild - masz 17 lat i swój radosny świat ;)

Zabawa zabawą, życie życiem.

 

Ile motocykli tyle ich przeznaczeń. Weterany są fajne, aczkolwiek trzeba przyznać że w dużej mierze są przeznaczone do dłubania i czerpania przyjemności. Aby jeździły niezawodnie/szybko/bezpiecznie trzeba poświęcić dużo czasu i jeszcze więcej $$. Co kto lubi.

 

Ludzie którzy nie mają czasu na ciągłe zabawy w warsztacie wybierają coś współczesnego, sprawdzonego. Nie samymi motocyklami człowiek żyje, są przyjemności i obowiązki.

Weteran jest fajny za młodu i na emeryturze, kiedy ma się dużo czasu :P

 

Ps. Zrobisz Wild 20 tyś km w sezonie swoim Rumakiem, ograniczając się tylko i wyłącznie do czynności serwisowych ?

- raczej mało prawdopodobne, więc weteran to IMHO zabawa :banghead:

 

co ty możesz wiedzieć o weteranach... przecież ty masz rusa w garażu który tak na prawde nie jest weteranem, to kawał żelaza wyciosanego siekierą przez pijanych rosjan, to pojazd który był sprowadzany przez polskę jako typowo rolniczy aby służyć w PeGeRach... jeszcze 5-10 lat temu był to sprzęt z najniższej półki który kupowało sie tylko po to aby go zarżnąć w terenie, potem wyrzucić silnik i wstawić inny kupiony za 2 flaszki na bajzlu....

Taka smutna prawda :banghead:

Edytowane przez viperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emki i irbity (troche pozniej) owszem- sa weteranami.

k-750 wyprodukowana w 1961 jest chyba zabytkiem? jeden worek statoci od nowej japonszczyzny.

 

...a nawet ci postawie krate piwa ;) bo ja zdania (wierz mi) nie zmieniam z roku na rok.

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zrobiła sie prywatna wojna!!!! A przeciez (stane w obronie WILD) Ona ma racje!!!!PROC ty tez masz racje!!!! Nie wiem czy zauwazyliscie ze kazdy kto zabiera tu głos ma RACJE!!!!Kazdy ma swoja racje i innemu od niej wara! Mamy wolny(nie dyskutujmy nad tym, nie ma sensu:-) )kraj i każdy moze powiedziec co mu sie chce , byle nie obrażał kwa kwa, bo nawet jak jestes bezdomny to cie znajda i posadza, i wynik tej kłutni jest oczywisty, i jakże bezsensowny, nikt nikogo nie przekona a jedynie sie poobraża i bedzie kwas. naprawde uwieżcie mi sa ludzie którzy beda jezdzic na weteranie od switu do zmroku(jak mój jeden znajomy na NSU z wrocka co nie uznawał inego srodka transportu nawet podczas sniezycy czy deszczu oraz dugi od Wyllysa równiez z tego slicznwego miasta co jedził nim do sklepu po fajki , dopuki go nie sprzedał) ale sa tacy co nigdy nie popatrza na weterana a przy cbr to maja mokre gacie. ja wiem jedno w moim rodzinnym grajdole zwanym Kluczbork jeszcze pare lat temu była bardzo silna ekipa weteranów, i starsi bywalcy Szklarskiej czy inych zlotów bedą ich doskonale pamietali, ale teraz Ci co jeszcze je zdza maja co??? Ano wisienki. A czemu? Bo 1)wreszcie ich stac, 2)nie maja czasu na grzebanie-dom rodzina praca, 3)chcą jezdzic dalej i przedewszystkim szybciej i taniej. ja naprawde kocham weterany ale mysle tez o jakims fajnym turystyku na dalsze trasy, bo nie oszukujmy sie Junakiem z wózkiem tez jezdziłem jak wariat z pudłem w górze, (a laski piszczały, ech to były czasy)ale pewnego dnia po nocnej eskapadzie schyliłem sie i tak mi zostało na jakis czas, i dopiero teraz po latach znowu wklazłem w ten temat. Ale podsumowując:

1)kazdy jezdzi tym co lubi lub na co go stac i inym wara od tego

2)nie zażekaj sie ze nigdy-nigdy nie mów nigdy!!!!Bo los jest przewrotny

3)nie pluj na inych motocyklistów i chodzby jezdzili na komarku czy goldwingu zawsze stan i pomóż w potrzebie bo wszyscy jednosladowcy to bracia

3)i nie wdawaj sie w jałowe dyskusje bo to nic nie daje oprócz strzepienia jezyka

4)weteran jest stary a japoniec szybki

5)koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willd -również uważam że dobrze jest mieć motorek do kochania i motorek do jazdy i dla tego mam emke (my litlle pony) i motor do codziennych dojazdów do pracy wypadów do lasu ,wycieczek,przewozu części i materiałów. -O taki : http://img143.imageshack.us/img143/953/img0073bt5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do emek irbitów i rusków innej masci, składam z puzli urala , fajnie wygląda ale to nie weteran, bo rocznik 82, a moze weteran bo taki ruski? Przypomniały mie sie słowa człowieka z pewnej reklamy takich lampek co sie ładuja od słonca>>>>>"czy mozna miec swiatło za darmo???---Paaanie , daj pan spokój!"

I tym optymistycznym akcentem chce zakonczyc tą dyskusje:-)AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)nie pluj na inych motocyklistów i chodzby jezdzili na komarku czy goldwingu zawsze stan i pomóż w potrzebie bo wszyscy jednosladowcy to bracia

- oo tak, sąsiad synkowi kupił "pszęta" i jesteśmy frendami

WSZYSCY motocykliści to wielka rodzina - przeminęło z wiatrem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie którzy nie mają czasu na ciągłe zabawy w warsztacie wybierają coś współczesnego, sprawdzonego. Nie samymi motocyklami człowiek żyje, są przyjemności i obowiązki.

 

 

Zgadza się - jednak są też różne upodobania - i różne firmy na rynku - także "japończyk" to nie jedyna alternatywa dla weterana;

Ja osobiscie upodobałem sobie klasyczną linię pojazdu - i jako "weterana zastępczego" przewiduję współczesną wersję motocykla Royal Enfield Bullet 500 (niestety nie angielski a indyjski) - podobno dość fajnie sie spisują - i tego włąśnnie mi trzeba ; Można też wybrać Triumph'a, BMW (również "historyczne marki");

Wszystko jest kwestią gustu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jednak są też różne upodobania - i różne firmy na rynku - także "japończyk" to nie jedyna alternatywa dla weterana;

Ja osobiscie upodobałem sobie klasyczną linię pojazdu - i jako "weterana zastępczego" przewiduję współczesną wersję motocykla Royal Enfield Bullet 500 (niestety nie angielski a indyjski) - podobno dość fajnie sie spisują - i tego włąśnnie mi trzeba ; Można też wybrać Triumph'a, BMW (również "historyczne marki");

Wszystko jest kwestią gustu;

 

Dokładnie. Nie tylko japonia. BMW ma bardzo fajne współczesne sportowo-turystyczne maszyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze okreslenie " japonia" to jest tylko takie symboliczne, odnoszace sie do wspólczesnych maszyn. No i pewnie jeszcze jedna kwestia: od kiedy zaczyna sie weteran ???

Spór bez konca ................

Co do wilda, ze mam miec pretensje do mechanika. A i owszem ze mam, ale na Boga, nie moge wszystkiego sam robic. A po tym razie SAM wlasnie rozebralem skrzynie i jak zobaczylem z czego zrobil dystanse to mnie szlag trafil.

I powiedzialem wtedy: koniec, szluc, dosc paprania sie w ruskach !!!! :banghead:

Czas JEZDZIC na motorze :crossy: :icon_biggrin:

Poza tym .............. wole juz, jak mam wybór, miec innego weterana niz rusek, bo tam nawet nowki sztuki nadaja sie do kapitalki od razu ( przynajmniej tak bylo 5 lat temu z nowka Uralem )

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze zapominacie kompletnie, w kazdym razie niektorzy z was ze dyskutujecie z dziewczyna i to dziewczyna 17 letnia. Ja po kilku mniej lub bardziej goracych dyskusjach z Wild ( poczynajac od jej rozumienia jez. angielskiego, przez "legende HD", konczac na motocyklach klasycznych ) zdecydowalem ze nie ma co kruszyc kopii o jej wybory i trzeba ja przyjac z dobrodziejstwem inwentarza. I tak jest calkowitym ewenementem wsrod kobiet wiedzac cokolwiek na temat motocykli i ich historii i wykazujac zapal do nauczenia sie mechaniki. Z tego co pamietam, a jestem na forum tym i kilku innych dosc dlugo to jest chyba pierwsza polka z takim zacieciem, chociac znam kilka amerykanek w bardziej zaawansowanym wieku niz ona rowniez interesujacych sie weteranami :icon_biggrin:.

Poza tym chce sie czegos dowiedziec i pyta na forum, np o sprawy techniczne, a ten watek dowodzi ze moze nie tylko chce sie chwalic, ale moze rowniez dowiedziec co inni mysla na ten temat.

No a mysla roznie i dlatego nie widze zebysmy mieli tu jak granat napisal wojne, tylko normalna wymiane pogladow.

Przeciez nie chodzi o to zeby wszyscy wyznawali "jedyna sluszna linie" rozumowania i nikt nikogo do niczego nie zdola tutaj przekonac, chocby nie wiem ile i jak napisal.

Prawda jest tez ze moze czuc sie w miare samotna ze swoimi zainteresowaniami miedzy kolezankami - rowiesnicami, ktorym w tym wieku glownie chlopcy i poprawianie wlasnego wygladu zajmuje 100% czasu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawiania wyglądu to nie każdy w tym wieku o to dba. Niektórzy wolą chodzić z brudnymi łapami bo się nie da domyć po smarach a inni pudrują. Co do Wild jest ona ewenementem, młodsza i jeszcze z zapałem. Ktoś kiedyś powiedział:

 

"Ludzie z pasją są dwa razy bardziej niebezpieczni niż Ci bez pasji"

 

Co do weteranów to chyba każdy traktuje motockl radziecki weteranem, ze względu na jego budowe która i tak w latach wypuszczenia z fabryki była baaaardzo nie na czasie. A co do reszty to myśle wszystko co już się rzadko spotyka jest weteranem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...