Skocz do zawartości

Prostownik do akumulatora 12V - jaki kupić?


Pomóżcie wybrać prostownik.  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrać ?

    • http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-0-8a-ctek-xs-800-gwa-5-lat-i3225851635.html
      3
    • http://allegro.pl/motocyklowy-prostownik-z-mikroprocesorem-5a-12v-i3235439926.html
      0
    • http://allegro.pl/prezent-ladowarka-prostownik-optimate-2-motofaza-i3239400679.html
      3
    • http://allegro.pl/jmp-800-12v-ladowarka-akumulatorowa-prostownik-i3179674974.html
      0
    • Inny..
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. czy mamy ładowarke z Lidla czy mamy oxforda czy b&d to w środku siedzi neimal że to samo ;)

Nic nowego póki co nikt nie wymyślil, większosć ładowarek działa na tej samej zasadzie. Różnią się tylko zakresami ąłdowań, sposobem wyświetlania informacji i co najważniejsze jakością zastosowanych elementów i to jest wg mnie glowny wyznacznik co do wyboru sprzętu.

Tak jak ze sprzętem audio ;) Schematycznie wzmacnaicz za 200 zł i 2 tys wygląda tak samo a różnią sie jakośćią zastosowanych elementów, dokąłdnością montażu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :) może i flaki działają na tej samej zasadzie, ale jednak jakość i wykonanie(tak jak mówisz) mają swoje znaczenie np.żywotność. Ja osobiście lubię podstawić na markę/renome jeżeli budżet na to pozwala oczywiście.

Btw. ale jak widzę takie jakieś UNIWERSALNE wymysły to aż mnie telepie...uniwersalne czyli do niczego !

Co do paragonów - znajomy ma kiosk i kiedyś wspominał że przez kilka kolejnych lat musi chomikować paragony w razie kontroli przy czym po 2-3 latach są zupełnie nieczytelne. Podśmiewał się że mogłby ich użyć ponownie.

pzdr :)

Edytowane przez TyLuH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

faktycznie te lidlowskie kiedyś były solidniejsze. mam ta pierwsza edycje z trzema, nie czterema trybami i działa do dzisiaj bardzo dobrze. podpinam aku od samochodu na całą zimę i jest jak trzeba a do motocykla na ten sezon kupiłem optimate 4 która jest przystosowana do canbusa. wrazenie robi bardzo dobre. solidnie wszystko wykonane. zobaczymy po zimie jak bedzie z akumulatorem po jej zastosowaniu.

 

OptiMate4.jpg

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam taką ładowarkę z lidla, po kilkunastu ładowaniach, przestała ładować, a wydawała się solidna.

 

 

Przestała ładować czy przestała się włączać ? , jak włączać wymień zainstalowany w niej mikro swich są bardzo awaryjne i łatwo się rozpadają , koszt nowego to 60gr i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przestała się włączać, a co to takiego ten mikro swich? Chodzi o ten włącznik?

 

Tu masz opisany cały problem

 

".. tak koszt to całe 1 zł , zwykły mini swich 6x6mm z słupkiem 6 mm a wymiana banalnie prosta , wykręcić wkręty ( dwa krzyżowe i dwa trójkatne , te drugie odrazu do kosza taki wynalazek do zabezpieczenia ), następnie wyciągnąć gniazdka z przewodem zasilającym 230v i 12v - są zamocowane za pomocą kleju trzeba trochę powalczyć , po czym podważamy płytkę z elektroniką i obracamy ją sciągamy gumkę z switcha wylutowujemy go z płytki i wymieniamy tu ostrożnie switch jest wlutowany od strony elementów smd , wstawiamy nowy , podłączamy na chwilę do akumulatora sprawdzamy efekt naszych działań , następnie odwrotnie montujemy wszystko do obudowy , ja użyłem kleju na ciepło do ponownego zamontowania gniazdek z przewodami , skręcamy całość i ciesząc się z osiągniętego efektu..możemy w spokoju otworzyć butelkę z browcem.... icon_biggrin.gif"

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie te lidlowskie kiedyś były solidniejsze. mam ta pierwsza edycje z trzema, nie czterema trybami i działa do dzisiaj bardzo dobrze. podpinam aku od samochodu na całą zimę i jest jak trzeba a do motocykla na ten sezon kupiłem optimate 4 która jest przystosowana do canbusa. wrazenie robi bardzo dobre. solidnie wszystko wykonane. zobaczymy po zimie jak bedzie z akumulatorem po jej zastosowaniu.

 

OptiMate4.jpg

 

Polecam wszystkimi kończynami! Tą ładowarką mój kumpel uratował kilkanaście akumulatorów. I o tej ładowarce można powiedzieć, że regeneruje akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witamkoledzy i koleżanki.

Proszę doradźcie mi jaki prostownik kupić. Posiadam akumulator Yuasa YTX12-BS.

Chodzi mi o taki, który zatroszczy się o moje źródło prądu :) No i w rozsądnej cenie do 100-200zł, chyba wystarczy na coś w miarę w porządku ? Załączam ankietę z tymi które znalazłem ale jeśli ktoś ma jakiś lepszy pomysł to będę wdzięczny za pomoc. Szczególnie jeśli ktoś ma jakiś przetestowany prostownik.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...