Skocz do zawartości

Kask SUOMY


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
wujek a dlaczego nie shoei ??? nie lecy ci ta firma ??
Ja przymierzałem się do Spec 1R, ale po tym jak demonstaracja zdejmowania szyby zajęła sprzedawcy ponad 5 min. :) (potrzebny jest do tego klucz :biggrin: ) zdecydowałem się na XR-1000 i nie żałuję. Edytowane przez Sligier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sligier i jak ci dziala wentylacja w xr-ku (no ja chcialem wybrac agv-a lub airoha matise) i chyba wybralem najlepiej jak moglem bo ten kask podoba mi sie najbardziej ze wszystkich jakie widzialem :)
Przede wszystkim muszę zaznaczyć że jest to jak na razie mój pierwszy i jedyny kask w jakim jeździłem więc nie mam porównania do żadnego innego. Jak dal mnie system wentylacji jest po prosyu zajebisty, nawet w upalne dni 30+ stopni nie czułem żadnego dyskomfortu. Podobno X Spirit ma jeszcze lepszą wentylację, jednak po primo jest on droższy a po secundo efekt ten uzyskano kosztem tego że jest on głośniejszy. IMO do użytku drogowego XR 1000 jest złotym środkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek a dlaczego nie shoei ??? nie lecy ci ta firma ??

 

Byłem w Moto-Stylu, mierzyłem raid 2, xr 1000 i ogólnie są super tylko że suomy lepiej leżały na mojej bańce...

 

Ja przymierzałem się do Spec 1R, ale po tym jak demonstaracja zdejmowania szyby zajęła sprzedawcy ponad 5 min. smile.gif (potrzebny jest do tego klucz lapad.gif ) zdecydowałem się na XR-1000 i nie żałuję.

 

Szczerze to procedura wymiany szyby mało mnie interesuje, malowanie tak samo, najważniejsze to wygoda i aerodynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek ja tego shoeia mierzylem 30 min :) i rozmiar m pasowal :biggrin: mimo tego ze jak 1 raz zalozylem to ledwo wszedl a teraz czuje sie w nim zaj.... To tez moj 1 kask (nie nazwe kaskiem czegos za 70 zl na motorynke;) )i powiem szczerze ze przy 180 :/ :icon_evil: :icon_mrgreen: bylo jak dla mnei naprawde cicho :/ nie spodziewalem sie tego nie mowiac o 100-130 -popieram Sligier-a w 100% co do aerodynamiki i wentylacji no kask jest na wielki +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to procedura wymiany szyby mało mnie interesuje, malowanie tak samo, najważniejsze to wygoda i aerodynamika.
Ale oczywiście rozumiem że z racji swojego doświadczenia to mówisz, bo ja osobiście w lecie kiedy to w powietrzu latają tryliony różnego rodzaju gówna, notorycznie zdejmuję szybę po to aby ją dokładnie wyczyścić. Jakbym musiał do tego używać jakiegoś klucza (nie daj Boże go zgubić) i za każdym razem trwałoby to ok. kilku minut to ewidentnie ch*j by mnie strzelił :icon_evil: Edytowane przez Sligier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliger, wujek nie czyści szybki w kasku. W tym roku robił to chyba jeden raz a konkretnie szybkę wycziściła mu jedna z naszych koleżanek, bo się zlitowała nad baranem ze się zabije :-).

 

Paweł

 

PS. Ja szyby też nie odkręcam do mucia, a robie to bardzo czesto, nawet bedąc w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliger, wujek nie czyści szybki w kasku. W tym roku robił to chyba jeden raz a konkretnie szybkę wycziściła mu jedna z naszych koleżanek, bo się zlitowała nad baranem ze się zabije :-).
A to przepraszam :bigrazz:
PS. Ja szyby też nie odkręcam do mucia, a robie to bardzo czesto, nawet bedąc w trasie.
He he jakbym ją musiał ODKRĘCAĆ to też bym sobie dał spokój ;) Faktycznie jak zatrzymuję się na stacji tylko po to żeby przmyć szybę z robali to też za każdym razem jej nie zddejmuję. Przecieram tylko tą "łapką" z wiaderka, co to teraz na każdej stacji są, papierem i jazda. Ale jak jadę gdzies do knajpy, to wygodniej mi iśc z samą szybką do kibla niż z całym kaskiem :icon_mrgreen: Ale to i tak takie tam dywagacje - każdy robi jak mu wygodniej, albo jak lubi. Chodzi mi bardziej o to że takie Suomy chargujące za kask ok. 1800 zł powinno postarać się wymyślić mniej skomplikowany system wymiany szyby niż ten który oferuje obecnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zaczynają przygodę z moto miałem kilka kasków z serii "niskobudżetowych" jakiś Nolan,Shark,Nitro itp.generalnie kiła.Od kiedy zaczałem jeździć w Suomy konkretnie Gun Wind moje odczucia co do prawidłowości czapy na głowie nabrały innego znaczenia.Waga 1250 g w przypadku Gun Winda robi swoje :biggrin: Wtedy nie czując już zbyt obciażenia 1500-1600g gównianymi i strasznie głośnymi kaskami jeden problem miałem z głowy a raczej więcej.Miałem później poważny wypadek i kask poprzycierany z każdej strony spełnił całkowicie swoje zadanie-żadnego urazu głowy,ba po dosc mocnym uderzeniu kaskiem w glebe nawet mnie głowa nie bolała.Szyba w momencie udezrzenia odpadła z całym systemem mocowań.O d tej chwili zostałem przy Suomy.Później w drodze eksperymentu a przede wszystkim zajebistej grafiki zakupiłem Spec 1R.Jeździłem w wielu kaskach z wyższej półki (Shoei,Arai które mi nie leżały na głowie jak Suomy) ale w tak głośnym jak Spec 1 R w życiu (poza Suomy Extreem-Arai,em RX7 ale zakup tych kasków to juz kmp.porażka cenowa-chyba że do lansu na miasto :notworthy: )-musiałem na własną rękę pozaklejać otwory wentylacyjne za uszami od środka-m to dopiero trochę go wyciszyło,generalnie wróciłem chetnie do Gun Winda czyli dzisiejszego Ventura/Explorer.Znalazłem odpowiedznie dla siebie malowanie i podczas prób dotycząćych głośności mimo bardzo niskiej ceny (dałem za niego miesiąc temu 715zł w PP) przy 200,250,290 i odwracaniu głowy na boki przy tych prędkościach stwierdzam że kask jest idealny.Waga w stosunku do poprzednika czyli Gun Winda wzrosła o ok 100g-jest to raczej bez znaczenia.

Generalnie kask jest,dobrze wentylowany,jest cichy,nie ulega "trzęsieniu" przy dużych prędkościach,nic nie świszcze,nie piszczy,szybkę wymienia sie w 10 sek. niezależnie od tego czy jest to Spec 1R czy Explorer,trzeba poprostu trochce potrenować.Reasumując polecam Explorera :) nie ma sensu przepłacać za Speca.Moje wnioski wyciągam po długich przebiegach dziennych rzędu 1000km gdzie waga i głośność maja najbardziej znaczący wpływ na dobre samopoczucie i całą resztę...a jak na miasto to bez znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...