Skocz do zawartości

Shadow VT 600 - wrażenia i opinie


Bye
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie rozpruwalem wydechow, ale wiem z autopsji, ze w szedołkach niezle spisuja sie wydechy ze Sportstera. Wygladaja prawie tak samo, ale brzmia o niebo lepiej! A i wydatek niewielki, bo za dwa kiedys placilem cos kolo trzech stowek na gieldzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tylko dłuuuuugim (nie tylko ostatnioaą przegrodę ale wcześniejsze także) wiertłem zrobić kilka dziur efekt będzie niezły...

Nie ma co się łudzić, że wydobędziesz dźwiek jak z drag pipe silnika 1.4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez dorażnie uczyniłem. Efekt nie jest porywający ale chociaż słysze silnik gdy otwieram przepustnicę. Przy stałych obrotach decybele niewiele się zmieniły. Nieznacznie wzrósł moment obrotowy w dolnym zakresie obrotów, w górnym nieco zmalał. Ogólnie moze być, tym bardziej że za darmo. Jeśli nie zmienię sprzętu, poszukam jakiefoś akcesoryjnego wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemanko !

 

Rozpoczynam temat choć może już był wałkowany ale dpoiero przyłączyłem sie do FORUM i w wyszukiwarce niewiele znalazłem.CHodzi mi o ogólne wrażenia z jazdy porównania np. z Virazką czy Suzukiem. Jeżdze na niej od roku i chętnie poznam wasze problemy z tym moto ale i jego mocne srtony.

 

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od roku takiego dosiadam, czterobiegowa wersja na Stany. Zaletą jest na pewno absolutna prostota budowy a co za tym idzie duża bezawaryjność. Wady to łańcuch, który nalezy zastąpić pasem napędowym i zbyt duża masa własna w stosunku do możliwości silnika. Reszta to odczucia subiektywne każdego uzytkownika, nie kazdy lubi miękki przód czy taką akurat pozycje za kierownicą. Ale w swojej klasie to i tak bardzo przyzwoity moto, przynajmniej w odniesieniu do tych, którymi miałem okazje jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od roku takiego dosiadam, czterobiegowa wersja na Stany. Zaletą jest na pewno absolutna prostota budowy a co za tym idzie duża bezawaryjność. Wady to łańcuch, który nalezy zastąpić pasem napędowym i zbyt duża masa własna w stosunku do możliwości silnika. Reszta to odczucia subiektywne każdego uzytkownika, nie kazdy lubi miękki przód czy taką akurat pozycje za kierownicą. Ale w swojej klasie to i tak bardzo przyzwoity moto, przynajmniej w odniesieniu do tych, którymi miałem okazje jeździć.

 

 

Czy w twojej też powyżej 120 zaczyna wpadac w wibracje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze swoim szadolem juz kilka sezonow i musze powiedziec, ze w swojej klasie jest super. Mam wersje europejska, 5 biegowa. Do jazdy po miescie i okolic jest ok, do tras po polsce tez od biedy sie nada ale troche brakuje mocy (39 konikow). Poza typowymi regulacjami i wymianami filtrow / olejow nie mam z nia zadnych problemow. Jest w niej kilka "kwiatkow" konstrukcyjnych jak np sposob zdejmowania kanapy czy wyjmowania akumulatora ale ogolnie da sie przezyc. Chlodnica - duza zaleta, łancuch - spora niedogodnosc, zwazywszy na to ze VT600 nie posiada centralnej podstawki. Polecam wszystkim poczatkujacym fascynatom V2 - jako alternatywe dla Virago535.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim poczatkujacym fascynatom V2 - jako alternatywe dla Virago535.

 

Też uważam , że Virazka jest o klase z tyłu za Hondą. Bardzo trafne uwagi szczególnie z tym siedzeniem.Zdjąć jeszce pół biedy ( jak wiesz od której strony się dobrać ;) ) ale przykręcić spowrotem .... Interesują mnie wasze opinie na temat trakcji , jak wasze moto reaguja na koleiny , ile wytrzymują opony i jazda w terenie i po dziurach. Siemanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja dosiadam czterobiegowej shadowki 600 z 94r :biggrin: jestem bardzo zadowolony , jezdzi sie milo i latwo :) moim zdaniem minusem tego modelu oprócz łańcucha jest zawieszenie , nie wiem czy w kazdym ale w moim strasznie dobija tył ( z pasazerem ) i oczywiscie jezdze sam :/ pozatym polecam ten motocykl :D jest przyjazny dla wlasciciela ;) a jesli ktos posiada taki model jak moj chcialbym wiedziec jaka predkosc max osiagnał gdyz moja powyzej 130 km/h zaczela zqachowywac sie troszke niespokojnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja troche młodsza 97 ale problem z zawieszeniem ten sam. Trzeba się pogodzić , że wożenie plecaczka to obniżenie komfortu i brak mocy niestety :) Hondzia ma tendencje do myszkowania myśle , że to wina tyłu a im wieksza predkość tym te wrażenia się potęgują.V max. u mnie przy moiich 75 kg to w porywach 150-155 km/h ale to jest dożynanie :biggrin: Mnie najbardziej wkurza wibracja kierownicy - tak od 110 - 120 jak pojedziesz cały zbiornik to łapy całe w mrówkach. U was też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam rocznik 97 i moj "plecaczek" nie narzeka na dobijanie tylnego zawieszenia, chociaz kanapa dla pasazera nie zalicza sie do najwygodniejszych - moze sprawdz pod siedzeniem ustawienie centralnego amortyzatora ? :biggrin:

Moja predkosc przelotowa w trasie to 100-120 km/h (solo) lub 90-100 km/h (z plecaczkiem), szybciej nie jezdze bo nie potrzebuje, a z drugiej strony zaczynaja sie juz duze wibracje i jak na te moc, to silnik nie dudni tylko wyje, a tego nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam rocznik 97 i moj "plecaczek" nie narzeka na dobijanie tylnego zawieszenia

Może podrzuć plecaczek jak już nie bedzie Ci potrzebny(chyba że to taki na stałe przeszyty) ;) bo z moim dobija . Ale poważnie to widze , że w tym modelu to norma i nie ma co wariować bo to motorek do spokojnej jazdy i podziwiania natury ( w tym plecaczków) :clap: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...