Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

smolax71

coś taki nerwus, w schemacie masz wyraźnie opisane, która cewka do którego gara i który gar z której strony. To ze dla ciebie nie wynika to nie znaczy że nie jest opisane,

Przy położeniu spuszczasz płyn i wyciągasz aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbym Cię prosić o podesłanie mi na mail kilka dokładniejszych fotek tej lampy u Ciebie? Ja mam prostokątną i podobno przy zmianie na okrągłą są jakieś problemy, bo tam jest klakson i jakieś bezpieczniki. Ponadto prostokątna lampa jest dość "wąska" i jej wysokość jest mała, że z przodu jest wszystko "upchane", więc nie wiem, jak to jest przy okrągłej, bo ona ma pewnie dość sporą średnicę. chciałbym zobaczyć, jak to wygląda u kogoś, kto ma okrągłą w ogóle. Najlepiej dokładniejsze fotki obu motocykli z przodu, boku, od góry. po prostu, bym mógł to sobie zwizualizować. z góry dziękuję. [email protected]

Pytałem poprzedniego właściciela i przekładał prostokątnąna okrągłą bez przeróbek , pasuje wymiennie ta lub ta

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem poprzedniego właściciela i przekładał prostokątnąna okrągłą bez przeróbek , pasuje wymiennie ta lub ta

 

Ale to musi być konkretnie pod ten rocznik, model i okrągła?? nie ma jakiegoś "zamiennika"? bo nigdzie w sklepach nie mogę tego dorwać ani na alledrogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz mocowanie lampy chyba się nie zmienia w modelach, proponowałem Ci przemierzenie uchwytów. Podaj wymiary z prostokątnej, rozstaw, głębokość i za chwilę będziesz wiedział czy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz mocowanie lampy chyba się nie zmienia w modelach, proponowałem Ci przemierzenie uchwytów. Podaj wymiary z prostokątnej, rozstaw, głębokość i za chwilę będziesz wiedział czy wejdzie.

Generalnie chodzi głównie o to, czy się zmieści miejsce, które jest zaznaczone na pomarańczowo. Pozdrawiam

 

8729616458_df52053702_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że zaznaczony obszar to domniemane przez Ciebie miejsce montażu, jak myslisz co tam wejdzie?

Chiński led do wyglądu stritfajta?

Nie psuj tego sprzęta, jak nie przymierzając przeróbką junaka na czopera.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

smolax71

coś taki nerwus, w schemacie masz wyraźnie opisane, która cewka do którego gara i który gar z której strony. To ze dla ciebie nie wynika to nie znaczy że nie jest opisane,

Przy położeniu spuszczasz płyn i wyciągasz aku.

 

:)

spoko

:)

 

magna położona, pod materacem są 2 metalowe pachołki położone po skosie ;

post-67480-0-09904100-1368307995_thumb.jpg

 

proszę spojrzeć na uszczelkę pokrywy skrzyni biegów :(

ciekło z miejsca przejścia wałka od zmiany biegów

post-67480-0-24383400-1368308287_thumb.jpg

post-67480-0-55630900-1368308170_thumb.jpg

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że zaznaczony obszar to domniemane przez Ciebie miejsce montażu, jak myslisz co tam wejdzie?

Chiński led do wyglądu stritfajta?

Nie psuj tego sprzęta, jak nie przymierzając przeróbką junaka na czopera.

NIe wiem, czy ja coś źle tłumaczę, czy chyba niekoniecznie się rozumiemy... NIE MAM ZAMIARU zakładać żadnych ledów, czy innych wynalazków...

Napiszę jeszcze raz w czym problem.

 

Jak widać na zdjęciu lampa jest pęknięta, więc chciałem wymienić ją na również oryginalną lampę Magny, tyle, że OKRĄGŁĄ. Tylko zastanawiam się, czy ona mi po prostu wejdzie na miejsce tej prostokątnej, gdyż moja prostokątna ma 18cm szerokości a 13 wysokości, więc nie wiem,czy wejdzie tam po prostu okrągła lampa, która będzie miała 18 cm średnicy. a zaznaczone pole, to jest właśnie punkt mojego domniemywania, że o to się "zaprze" i nie będzie chciała wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musi być konkretnie pod ten rocznik, model i okrągła?? nie ma jakiegoś "zamiennika"? bo nigdzie w sklepach nie mogę tego dorwać ani na alledrogo...

Ta za 115 np pasuje

http://allegro.pl/lampa-przod-neken-gsr-shaft-aston-gr500-zetka-50-i3207955572.html

Kształt tyłu lampy jak w oryginale tyle że czarny, ale oryginał to prawie 600zeta

lub taka

http://allegro.pl/plaska-lampa-reflektor-boczne-lub-dolne-mocowanie-i3192499068.html

ale musisz sam poszukać, lub dopytać sprzedających o konkretny wymiar

p.s.

fotki maila doszły?

Edytowane przez zetes66

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

NIe wiem, czy ja coś źle tłumaczę, czy chyba niekoniecznie się rozumiemy... NIE MAM ZAMIARU zakładać żadnych ledów, czy innych wynalazków...

Napiszę jeszcze raz w czym problem.

 

Jak widać na zdjęciu lampa jest pęknięta, więc chciałem wymienić ją na również oryginalną lampę Magny, tyle, że OKRĄGŁĄ. Tylko zastanawiam się, czy ona mi po prostu wejdzie na miejsce tej prostokątnej, gdyż moja prostokątna ma 18cm szerokości a 13 wysokości, więc nie wiem,czy wejdzie tam po prostu okrągła lampa, która będzie miała 18 cm średnicy. a zaznaczone pole, to jest właśnie punkt mojego domniemywania, że o to się "zaprze" i nie będzie chciała wejść.

chyba znalazłem odpowiedź ...

oto zdjęcie z serwice manual magna - lampa okrągła - i widać tu, że nie ma tej osłony na kable między klaksonami,

a klaksony trzeba bardziej ''położyć'' na lagi i zbliżyć do siebie aby zakryć lekko dziurę

post-67480-0-54024100-1368346419_thumb.jpg

całość kabli upychasz w takiej lampie

post-67480-0-93153600-1368346459.jpg

także wszystko będzie normalnie pasować :)

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta za 115 np pasuje

http://allegro.pl/lampa-przod-neken-gsr-shaft-aston-gr500-zetka-50-i3207955572.html

Kształt tyłu lampy jak w oryginale tyle że czarny, ale oryginał to prawie 600zeta

lub taka

http://allegro.pl/plaska-lampa-reflektor-boczne-lub-dolne-mocowanie-i3192499068.html

ale musisz sam poszukać, lub dopytać sprzedających o konkretny wymiar

p.s.

fotki maila doszły?

Dzięki za info. Powiem CI, ze ta za 115 trochę mi chinami zajeżdża xD czyżbym tam widział plastik?? Gdzieś znalazłem za 300 zł oryginał od Magny, tylko właśnie tutaj kombinuję co zrobić, by ją tam upchać. Fotek nie dostałem żadnych... może pomyliłem mail, jak możesz, to [email protected]

 

pozdrawiam

 

 

chyba znalazłem odpowiedź ...

oto zdjęcie z serwice manual magna - lampa okrągła - i widać tu, że nie ma tej osłony na kable między klaksonami, które trzeba bardziej ''położyć'' na lagi

 

 

i właśnie za tą zaślepką prawdopodobnie mam jakieś rzeczy, które by potrzebowały zabezpieczenia. muszę ją zdjąć i sprawdzić, co tam siedzi dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Dzięki za info. Powiem CI, ze ta za 115 trochę mi chinami zajeżdża xD czyżbym tam widział plastik?? Gdzieś znalazłem za 300 zł oryginał od Magny, tylko właśnie tutaj kombinuję co zrobić, by ją tam upchać. Fotek nie dostałem żadnych... może pomyliłem mail, jak możesz, to [email protected]

 

pozdrawiam

 

 

 

i właśnie za tą zaślepką prawdopodobnie mam jakieś rzeczy, które by potrzebowały zabezpieczenia. muszę ją zdjąć i sprawdzić, co tam siedzi dokładnie

za tą zaślepką są kostki przyłączeniowe ; do stacyjki, zegarów i kontrolek itd

musisz część upchać do okrągłej lampy - tak ma 99 % motocykli

jak nie oryginalną to w miarę ''grubą'', wystającą lampę żeby kable schować...

także spokojnie możesz zakładać okrągłą

 

ps

swoją drogą po co psujesz wygląd :) - mało jeździ motocykli z prostokątną lampą - i kable są dobrze upakowane i dla mnie - ładnie to wygląda :)

zrobisz okrągłą to będzie shadow :( haha

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą zaślepką są kostki przyłączeniowe ; do stacyjki, zegarów i kontrolek itd

musisz część upchać do okrągłej lampy - tak ma 99 % motocykli

jak nie oryginalną to w miarę ''grubą'', wystającą lampę żeby kable schować...

także spokojnie możesz zakładać okrągłą

 

ps

swoją drogą po co psujesz wygląd :) - mało jeździ motocykli z prostokątną lampą - i kable są dobrze upakowane i dla mnie - ładnie to wygląda :)

zrobisz okrągłą to będzie shadow :( haha

No cóż, czyli będę musiał kombinować... a widzisz, całkiem sporo ludzi mi mówi, że po co "psuć wygląd", skoro ma prostokątną. tylko, że Magny też z okrągłymi wychodziły a mi się po prostu średnio podoba taka kanciasta. Jednak kształt idealny to koło ;)

 

A tak serio, to po prostu okrągła bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

No cóż, czyli będę musiał kombinować... a widzisz, całkiem sporo ludzi mi mówi, że po co "psuć wygląd", skoro ma prostokątną. tylko, że Magny też z okrągłymi wychodziły a mi się po prostu średnio podoba taka kanciasta. Jednak kształt idealny to koło ;)

 

A tak serio, to po prostu okrągła bardziej mi się podoba.

z tego co widzę w manualach to w 1982 roku pierwsze hondy magna V45 - lampa okrągła, a honda magna V65 - lampa prostokątna, a hondy sabre - lampa prostokątna

potem honda chyba wymieszała lampy i liczniki między modelami, chyba ujednolicono wersje... ?

twoja to na pewno V45 1984 rok - lampa prostokątna

aczkolwiek ta okrągła ma jakby lżejszy i bardziej zwarty przód :)

 

a kombinacji nie będzie, po prostu upchać kable i tyle ...

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Powiem CI, ze ta za 115 trochę mi chinami zajeżdża xD czyżbym tam widział plastik?? Gdzieś znalazłem za 300 zł oryginał od Magny, tylko właśnie tutaj kombinuję co zrobić, by ją tam upchać. Fotek nie dostałem żadnych... może pomyliłem mail, jak możesz, to [email protected]

 

pozdrawiam

 

 

 

i właśnie za tą zaślepką prawdopodobnie mam jakieś rzeczy, które by potrzebowały zabezpieczenia. muszę ją zdjąć i sprawdzić, co tam siedzi dokładnie

Miałem do czynienia z taką chińską lampą, nie polecam,chyba że tymczasowo,już przy montażu urwał się uchwyt nie mówiąc o regulacji światła,od razu w komplecie powinni dodawać klej dwuskładnikowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...