Skocz do zawartości

Prawo jazdy - szkolenie, egzamin


Hun996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK!

Czyli kurs mamy w miarę załatwiony - bez taryfy ulgowej.

Przechodzimy do egzaminu.

Delikwent z prawkiem kat.B musi na nowo zdac egzamin teoretyczny??

A co będzie kiedy go obleje? Zabiorą mu uprawnienia kat.B ??

 

To było równiez moje pierwsze pytanie przed podejsciem do teorii :bigrazz: , ale zapewnili mnie, że nie zabierają :biggrin:

Zresztą to trochę obciach oblać teorie, szczególnie jak sie jeździ puszką, ale gdyyyybyyyy..., to masz trzy podejścia. Potem trzeba powtarzać kurs teoretyczny i przynieść na to papier, czy coś w ten deseń ;)

Edytowane przez 4sta15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to akurat nie martwi. Mam prawko na B i A od "stu" lat :icon_evil: . Jednakże nie chciałbym zdawać na dzień dzisiejszy teorii. Testy są porąbane, nie to co było na początku lat 80 zeszłego stulecia.

Pytanie zadał mi mój syn który ma od kilku miesięcy ma prawko kat. B i chce sobie "dorobić" literkę "A" w prawku abyśmy mogli razem śmigać :icon_evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że bez teorii po prostu niedasię :biggrin:

No, ale pociesz syna, że nic mu nie bedzie, jak sobie po tych kilku miesiacach odświeży wiadomości ;) :biggrin:

Pozdrawiam!

Edytowane przez 4sta15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że bez teorii po prostu niedasię :icon_razz:

No, ale pociesz syna, że nic mu nie bedzie, jak sobie po tych kilku miesiacach odświeży wiadomości :wink: :biggrin:

Pozdrawiam!

 

Po kilku miesiącach to pewnie za wiele nie zapomniał - błąd, że nie robił za jednym zamachem obydwu kategorii. :banghead:

 

OK!

Czyli kurs mamy w miarę załatwiony - bez taryfy ulgowej.

Przechodzimy do egzaminu.

Delikwent z prawkiem kat.B musi na nowo zdac egzamin teoretyczny??

A co będzie kiedy go obleje? Zabiorą mu uprawnienia kat.B ??

(...)

Pytanie zadał mi mój syn który ma od kilku miesięcy ma prawko kat. B i chce sobie "dorobić" literkę "A" w prawku abyśmy mogli razem śmigać

 

Ja właśnie jestem w trakcie kursu (konkretnie to na zimę "zawiesiłem" jazdy na kołku, bo i tak egzaminów nie przeprowadzają). Prawko B mam od lat kilkunastu i na teorię chodziłem z dużą przyjemnością. Zapewne spora liczba mających od dość dawna prawko innej kategorii zdziwiłaby się ilością zmian w przepisach a także własnym "wiedziałem ale zapomniałem" :bigrazz:

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że zarówno w temacie teorii jak i praktyki absolutnym priorytetem powinien być wybór dobrej szkoły jazdy a wówczas obydwie części egzaminu będą czystą formalnością, czego niniejszym na nowy 2008 sobie i Twojemu synowi życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie kursu (konkretnie to na zimę "zawiesiłem" jazdy na kołku, bo i tak egzaminów nie przeprowadzają). Prawko B mam od lat kilkunastu i na teorię chodziłem z dużą przyjemnością. Zapewne spora liczba mających od dość dawna prawko innej kategorii zdziwiłaby się ilością zmian w przepisach a także własnym "wiedziałem ale zapomniałem" :P

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że zarówno w temacie teorii jak i praktyki absolutnym priorytetem powinien być wybór dobrej szkoły jazdy a wówczas obydwie części egzaminu będą czystą formalnością, czego niniejszym na nowy 2008 sobie i Twojemu synowi życzę :wink:

 

Ja też nie opuściłam żadnych zajęć teoretycznych, tym bardziej, że były świetnie podane (pozdrawiam Mentora! :icon_razz: ).

Powiem tak: nie zaszkodzi :banghead:

Edytowane przez 4sta15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako instruktor i wykładowca obu wspomnianych kategorii stwierdzam, że 99% posiadaczy kat. B, przychodząc na kurs motocyklowy, całkowicie nie zna przepisów.

Bez powtórzenia wykładów są problemy podczas jazdy miejskiej, bo kursant próbuje robić głupoty, nawet zagrażające bezpieczeństwu jazdy. Proszę nie mylić wykładów z przepisów ruchu drogowego z wałkowaniem testów i oglądaniem filmów na zajęciach - to są dwie różne rzeczy.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Czy ktoś coś wie o zmianach jakie mają zajść w najbliższym czasie w przypadku robienia prawka kat. B?

Słyszałem kilka nieciekawych plotek... ale to tylko plotki, dlatego chciałbym się konkretnie dowiedzieć co i jak.

 

Zastanawiam się czy robić prawko teraz czy w przyszłym roku.:icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prawie dwa lata temu odbylam szkolenie podstawowe dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A, na dowód czego otrzymałam stosowne zaświadczenie. Zdałam egzamin teoretyczny, zapisałam się na praktyczny i na tym niestety koniec... aż do teraz bo chciałabym w końcu dokończyć co zaczęłam ;)

 

Stąd moje pytania: czy ważność takiego zaświadczenia po jakimś czasie wygasa? jak to wygląda od strony prawnej? gdzie szukać wytycznych? bo nie wiem czy mogę zapisać się na jazdy doszkalające i już zapisać na egzamin czy mam jakieś dodatkowe wymagania spełnić?

 

help

będę wdzięczna za wszelkie informacje :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje pytania: czy ważność takiego zaświadczenia po jakimś czasie wygasa? jak to wygląda od strony prawnej? gdzie szukać wytycznych?

 

na forum, w archiwalnych tematach... http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=44380&hl=

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, czy stary posiadacz prawa jazby kat B, bezterminowe, może jakoś szybciej zrobić kurs na A (mniej jazd, mniej teori) lub czy przynajmniej nie musi robić badań? (ma przecież ważne)

Edytowane przez Joajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

byłem w podobnej sytuacji.

Jedyna korzyść z posiadania prawka kat.B to jest to że pi razy oko wiesz jak wygląda ruch uliczny z doświadczenia i na co zwracać uwagę. Cała reszta niestety jest taka sama dla wszystkich (badania, kurs teoretyczny, jazdy itd.)

A najgorsze z tego wszystkiego jest to że na egzamin państwowy czeka się również tyle samo :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...