Skocz do zawartości

Poradnik "KUPOWANIE MOTOCYKLA"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

PekaWu napisał aby sprawdzić czy silnik się nie poci. Zastanawiam się jakie mogą być objawy/ przyczyny pocenia się zarówno dekli jak i pokrywy zaworów i co to oznacza? Tylko proszę nie piszcie że to pytanie nie do tego działu bo tutaj przeczytałem o takich objawach. Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PekaWu napisał aby sprawdzić czy silnik się nie poci. Zastanawiam się jakie mogą być objawy/ przyczyny pocenia się zarówno dekli jak i pokrywy zaworów i co to oznacza? Tylko proszę nie piszcie że to pytanie nie do tego działu bo tutaj przeczytałem o takich objawach. Pozdro :buttrock:

 

np. niedawno ogladalem motocykl, ktory mial wszystkie laczenia z deklami i glowica poklejone na silikon zamiast specjalnie do tego przeznaczonych elementow, wydaje mi sie ze powinny tam byc uszczelki jednorazowego uzytku :icon_mrgreen:

Edytowane przez PeKaWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No dobra a sprawdzenie motocykla po numerze VIN wchodzi w gre ? Czy jak mam numer i zadzwonie do ASO powiedza mi cos o nim ?

 

Post stary ale może informacja się przyda.

 

Kupiłem mojego WS od gościa który kupił go w salonie na połczyńskiej w warszawie. Miałem wszystkie papiery numery itd ale żadnej informacji nie mogłem od nich wydobyć, a to nie było mechanika, a to program nie dział i inne bzdury. Byłem mało czujny i kupiłem motorek który miał przejścia. W salonach po prostu kłamią na korzyść tego kto im płaci, a yamaha w kłamstwach z mojego doświadczenia ma mistrza (doświadczenia osobiste z "saloonu" firmowego yamahy w Rybniku). Jedyne wyjście to kupowanie motorka z historia na zachodzie. Tam wszystko rzeczywiście jest zapisane w systemie i można to sprawdzić. Problemem jest dotarcie do mechanika który ma do tego dostęp, to znaczy do bazy danych. Na moją wiedzę to jak ktoś szuka kawy to Kwiecień w Dzierżoniowie ma dostęp do bazy Kawasaki, ale to tylko moja teoria.

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a gdzie znaleźć takiego znawcę mechaniki motocyklowej co obejrzy, podpowie?

jednak lajkonik w tych sprawach jestem, do żadnych klubów nie należę, jakiś super znajomości nie mam, a nie bardzo wierzę, że pacjent który zajmuje się sprowadzaniem motozłomu pozwoliłby pojechać nim gdziekolwiek w celu fachowych oględzin.

krystalizuje się możliwość sprzedaży Shadow, a co za tym idzie wejścia w posiadanie gotówki na zakup kolejnego pojazdu, jednak jest strach żeby nie wdepnąć w jakieś g.

mam coś do obejrzenia i w Gnieźnie i w zachdniopomorskiem i na śląsku a nawet w lubelskiem, ale opinie na forum mówią żeby ufać tylko HRG lub MotoRP... no ale to tu lokalnie... a co w świecie?

jestem w kropce, bo jednak dla mnie ryzyko większe niż w przypadku używanego auta...

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Mam mały problem ponieważ, mam 17 lat i zamiar zakupu motocykla ;). Wcześniej jeździłem MZ ETZ 150 i szukam na początek dobrego motoru. Nie za silnego i nie za słabego :). Na ten cel mogę przeznaczyć ok. 3000zł. Nie wliczając rejestracji i ubezpieczenia. Co możecie zaproponować jak na "dobry" początek? Proszę o pomoc!! :)

 

Edytowane przez bandito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz, dwa, trzy, i tak dalej - wyszukiwarka po prawej u góry

 

BTW w świetle planowanych zmian w przepisach szukałbym na Twoim miejscu raczej czegoś mieszczącego się w kategorii a2, żeby uniknąć później niepotrzebnej irytacji kiedy już motocykl kupisz, tylko okaże się że nie możesz mieć na niego uprawnień...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat stary ale odświeżę.

 

a gdzie znaleźć takiego znawcę mechaniki motocyklowej co obejrzy, podpowie?

Wszędzie. Idź do jakiegoś warsztatu i zapytaj czy ktoś chce dorobić, może nawet w sieci. To się opłaca, jak miałem kupować SV650 (sprowadzony przez dalszą rodzinę, więc niby trupa by mi nie wcisnęli) to wziąłem ze sobą mechanika i znalazł mi z 15 rzeczy na które ja w ogóle nie zwróciłem uwagi. Gdyby nie on to już jeździłbym tym sypiącym się złomem (a raczej szukał kasy na naprawy - to optymistyczny wariant). Zresztą jakiś czas temu gdzieś w innym temacie na forum wrzucałem zdjęcia tej SVki, nieźle się na nią napaliłem.

 

Z tego co się zorientowałem (być może zupełnie błędnie?) najlepiej jest kupować od motocyklisty. To widać czy koleś handluje złomem czy sprzedaje swoje oczko w głowie uczciwie mówiąc co było robione, co jest do zrobienia itd. Mechanika tak czy inaczej zawsze warto zabrać.

GSX750F 2001 -> GSX1300R 2000

http://motogof.tumblr.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem (być może zupełnie błędnie?) najlepiej jest kupować od motocyklisty. To widać czy koleś handluje złomem czy sprzedaje swoje oczko w głowie uczciwie mówiąc co było robione, co jest do zrobienia itd.

 

Tak też się można nieźle naciąć, ja tak z 1 kzł musiałem w sumie włożyć w naprawy różnych rzeczy, które w mojej NTVce się okazały być robione na drut, poxipol i taśmę klejącą jak już zacząłem ją rozbierać. A z wierzchu wyglądała OK, facet mówił że ją sprzedaje tylko dlatego że chce coś większego, ja nie wziąłem mechanika, no i wyszedłem na tym trochę kiepsko.

 

Ale przynajmniej nauczyłem się sporo mechaniki na tym motocyklu :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...