Skocz do zawartości

Uzywany Nolan N100 czy nowy kask sredniej klasy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 13 lat później...

Kasku nie powinno się kupować używanego, ponieważ gdy na głowę zakłada się nowy kask, to z czasem kask dopasowuje się do głowy właściciela.
Poza tym wsiąka w niego pot, bakterie i może coś jeszcze. Chyba nie chciałbyś zakładać przepoconych majtek po kimś, to dlaczego chcesz zakładać kask? ;)

Najlepiej idź do sklepu przymierz kask, który ci się podoba a później kup go przez internet taniej.
26 grudnia będą wyprzedaże, na pewno na stronie: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?

Kupisz fajny nowy kask w dobrej cenie. Jak nie teraz to zarejestruj się tam z opcją wiadomości o promocjach, nowościach, to do wiosny z pewnością coś kupisz

w dobrej cenie.

Ładnie, skomentowałem wykopalisko :)
Często nie zwracam uwagi na daty postów, może komuś się jednak przyda informacja z mojego komentarza ;)

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N100-5 to dość świeży model więc nie liczyłbym na jakieś wielkie wyprzedaże. Można więc na razie pominąć patent Janusza (o ironio) i kupić kask jak człowiek.

 

Powiedz proszę, czego po kasku oczekujesz i w jakich jeździłeś. To pozwoli na jako-takie odniesienie się do jakości tego modelu i Twoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat (jak nie lubię rzeźby w kupie) patent Janusza aby iść, poprzymierzać i kupić z fc-moto jest bardzo sensowny.

Tylko trzeba koniecznie iść wcześniej i poprzymierzać, żeby nie musieć kombinować później z wysyłkami.

I nowy kask... Tylko i wyłącznie ...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N100-5 to dość świeży model więc nie liczyłbym na jakieś wielkie wyprzedaże. Można więc na razie pominąć patent Janusza (o ironio) i kupić kask jak człowiek.

 

Powiedz proszę, czego po kasku oczekujesz i w jakich jeździłeś. To pozwoli na jako-takie odniesienie się do jakości tego modelu i Twoich wymagań.

Do tej pory jeździłem w zwykłym jecie, potrzebuję kask bardziej do turystyki, a nie do jazdy po mieście. Noszę okulary więc chcę kask z otwieraną szczęką, gdyż to ułatwia zakładanie i zdejmowanie kasku. Chłopak w sklepie zaproponował mi nolana n100-5 za 1100 zł i airoh rev za 1050 zł. W airohu szczęka idzie do tyłu, natomiast w nolanie do góry. I tu jest dylemat co wybrać. Chłopak poleca nolana, dodam, że oba kaski przymierzałem i oba mi pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N100-5 to dość świeży model więc nie liczyłbym na jakieś wielkie wyprzedaże. Można więc na razie pominąć patent Janusza (o ironio) i kupić kask jak człowiek.

 

Powiedz proszę, czego po kasku oczekujesz i w jakich jeździłeś. To pozwoli na jako-takie odniesienie się do jakości tego modelu i Twoich wymagań.

 

Ja bym liczył, ponieważ 26 grudnia wiele rzeczy jest przecenionych, a jak kogoś nie stać bądź chce zaoszczędzić to jest świetne rozwiązanie.

 

Do tej pory jeździłem w zwykłym jecie, potrzebuję kask bardziej do turystyki, a nie do jazdy po mieście. Noszę okulary więc chcę kask z otwieraną szczęką, gdyż to ułatwia zakładanie i zdejmowanie kasku. Chłopak w sklepie zaproponował mi nolana n100-5 za 1100 zł i airoh rev za 1050 zł. W airohu szczęka idzie do tyłu, natomiast w nolanie do góry. I tu jest dylemat co wybrać. Chłopak poleca nolana, dodam, że oba kaski przymierzałem i oba mi pasują.

Jako były użytkownik Nolana i Airoha (starsze modele), wybrałbym Nolana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem finansowym obie propozycje są dobre. Pod względem technicznym oba kaski to pomyłki (z czego Airoh to większa pomyłka). Oczywiście to nie tylko wina producentów, ale głównie rynku (ludzie chcą otwieranych kasków, to się im je sprzedaje). Mówi to były użytkownik kilku szczękówek (w tym Nolana i Airoha). Na miasto szczęka może się sprawdzi, ale w turystyce zdecydowanie rządzi integral z dobrą wentylacją.

 

Jeśli dostałeś takie propozycje, to ktoś wypycha kaski w okolicach ceny hurtowej. Wątpię żeby fcmoto jeszcze bardziej ściągnęło majtki, bo jak znam ich promocje, to co najwyżej się z tym zrównają. Na Twoim miejscu z dwojga złego kupiłbym więc Nolana, bo jeśli sklep, w którym mierzyłeś, się zwinie (prawdopodobne, sądząc po cenach) to łatwiej dostaniesz części i rzadziej ich będziesz potrzebować.

 

PS. Jeśli możesz założyć kask szczękowy bez zdejmowania okularów, to znaczy że mierzysz za duży rozmiar. W wyślizganym przez parę lat trupie to możliwe, ale nie w nowym kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem finansowym obie propozycje są dobre. Pod względem technicznym oba kaski to pomyłki (z czego Airoh to większa pomyłka). Oczywiście to nie tylko wina producentów, ale głównie rynku (ludzie chcą otwieranych kasków, to się im je sprzedaje). Mówi to były użytkownik kilku szczękówek (w tym Nolana i Airoha). Na miasto szczęka może się sprawdzi, ale w turystyce zdecydowanie rządzi integral z dobrą wentylacją.

 

Jeśli dostałeś takie propozycje, to ktoś wypycha kaski w okolicach ceny hurtowej. Wątpię żeby fcmoto jeszcze bardziej ściągnęło majtki, bo jak znam ich promocje, to co najwyżej się z tym zrównają. Na Twoim miejscu z dwojga złego kupiłbym więc Nolana, bo jeśli sklep, w którym mierzyłeś, się zwinie (prawdopodobne, sądząc po cenach) to łatwiej dostaniesz części i rzadziej ich będziesz potrzebować.

 

PS. Jeśli możesz założyć kask szczękowy bez zdejmowania okularów, to znaczy że mierzysz za duży rozmiar. W wyślizganym przez parę lat trupie to możliwe, ale nie w nowym kasku.

 

Nigdy nie słyszałem większych głupot o kaskach szczękowych, których parę w życiu przerobiłem (Airoh, Nolan, Schubetrh). Właśnie do turystycznej jazdy, kaski z otwieraną szczęką nadają się idealnie. Chyba, że mówimy o turystyce uprawianej na Kawasaki ZX10r czy innym mu podobnym przecinaku :)

 

FC Moto często ma niższe ceny niż inne sklepy, a nawet gdy się znajdzie taki sam produkt w niższej cenie, to można ich o tym poinformować i wtedy oni dla ciebie specjalnie obniżą cenę do takiej samej :)

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Nolan-N104-Absolute-Fade-N-Com/SubProducts/Nolan-N104-Absolute-Fade-N-Com-0018&ViewAction=ViewSeenCheaper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie słyszałem większych głupot o kaskach szczękowych,

Bo myślisz schematycznie, jak większość. Jak turystyka to szczękowiec. A szczękowiec akurat do JAZDY, to najgorsza opcja. Pomijam posiadaczy Golasów czy innych motków z szybą od Ikarusa. Głośny, wielki i ciężki... Nigdy więcej. Owszem ma zalety. Łatwiej o drogę zapytać, splunąć czy fajkę zajarać, jak najbardziej wtedy na tak.

Sam osobiście i z premedytacją zamieniłem szczękę na integrala właśnie wtedy, jak zacząłem jeździć dalej niż nad nasze morze. :)

I nie nazywaj tego wyboru głupim bo przeloty rzędy 700km dziennie na CBR lepiej wykonuje się w lżejszym i cichszym, niż w cięższym i głośniejszym kasku. :cool:

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem finansowym obie propozycje są dobre. Pod względem technicznym oba kaski to pomyłki (z czego Airoh to większa pomyłka). Oczywiście to nie tylko wina producentów, ale głównie rynku (ludzie chcą otwieranych kasków, to się im je sprzedaje). Mówi to były użytkownik kilku szczękówek (w tym Nolana i Airoha). Na miasto szczęka może się sprawdzi, ale w turystyce zdecydowanie rządzi integral z dobrą wentylacją.

 

Jeśli dostałeś takie propozycje, to ktoś wypycha kaski w okolicach ceny hurtowej. Wątpię żeby fcmoto jeszcze bardziej ściągnęło majtki, bo jak znam ich promocje, to co najwyżej się z tym zrównają. Na Twoim miejscu z dwojga złego kupiłbym więc Nolana, bo jeśli sklep, w którym mierzyłeś, się zwinie (prawdopodobne, sądząc po cenach) to łatwiej dostaniesz części i rzadziej ich będziesz potrzebować.

 

PS. Jeśli możesz założyć kask szczękowy bez zdejmowania okularów, to znaczy że mierzysz za duży rozmiar. W wyślizganym przez parę lat trupie to możliwe, ale nie w nowym kasku.

 

 

Pod względem finansowym obie propozycje są dobre. Pod względem technicznym oba kaski to pomyłki (z czego Airoh to większa pomyłka). Oczywiście to nie tylko wina producentów, ale głównie rynku (ludzie chcą otwieranych kasków, to się im je sprzedaje). Mówi to były użytkownik kilku szczękówek (w tym Nolana i Airoha). Na miasto szczęka może się sprawdzi, ale w turystyce zdecydowanie rządzi integral z dobrą wentylacją.

 

Jeśli dostałeś takie propozycje, to ktoś wypycha kaski w okolicach ceny hurtowej. Wątpię żeby fcmoto jeszcze bardziej ściągnęło majtki, bo jak znam ich promocje, to co najwyżej się z tym zrównają. Na Twoim miejscu z dwojga złego kupiłbym więc Nolana, bo jeśli sklep, w którym mierzyłeś, się zwinie (prawdopodobne, sądząc po cenach) to łatwiej dostaniesz części i rzadziej ich będziesz potrzebować.

 

PS. Jeśli możesz założyć kask szczękowy bez zdejmowania okularów, to znaczy że mierzysz za duży rozmiar. W wyślizganym przez parę lat trupie to możliwe, ale nie w nowym ka

 

Oczywiście zakładam kask przy otwartej szczęce, dlatego nie mam problemu z okularami. A co do ceny to chcę kupić we firmie, która ma kilka sklepów i to co mają na stanie chcą sprzedać w tak dobrej cenie. Natomiast to co muszą zamawiać to oczywiście ceny już wyższe. Myślę, że wybiorę nolana. Dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...