Skocz do zawartości

Który kask HJC RPHA 90 czy Shoei Neotec 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś miał doświadczenia i może się nimi podzielić/doradzić który kask szczękowy wybrać HJC RPHA 90 czy Shoei Neotec 2?

 

Obydwa są fajne i w moim zakresie jednak nie mogę się zdecydować.

Niestety opinii w sieci bardzo mało jest na temat tych kasków a porównania nigdzie nie ma.

Edytowane przez Arti...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowałem się na HJC RPHA 90 po zrobieniu kilku przymiarek i wyeliminowania kasków, które raczej nie pasują do kształtu głowy (na revzilli jest fajna lista kasków względem kształtu głowy właśnie).

HJC poza tym leży lepiej u mnie niż Shoei czy inny, przede wszystkim blenda nie haczy o przydługi nos.

 

Musisz przymierzyć i stwierdzić sam.

Jeśli obydwa pasują tak samo, to tylko kwestia ceny i gustu.

Ja biore HJC bo cena paręset PLN lepsza.... a to mój pierwszy kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma hjc 90, ale wybierałem między hjc rpha 11 a shoei w tej samej klasie, ważne, żeby dobrze leżał. Reszta to rzecz gustu i zasobności portfela. W hjc is 17 połamał mi się dzyndzel od opuszczania blendy, podobno tak maja. 11 nie ma blendy i szczerze nie tęsknie. Zwróć uwagę na wentylacje kasku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na HJC RPHA90 i już trochę w nim pojeździłem, wentylacja super. Po otwarciu górnego wlotu czuć bardzo ruch powietrza w kasku.

Przymierzałem także SHOEI Neotec 2 i się okazało że dla mnie złe było ułożenie jeżeli chodzi o policzki w środku, nie dałbym rady z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na HJC RPHA90 i już trochę w nim pojeździłem, wentylacja super. Po otwarciu górnego wlotu czuć bardzo ruch powietrza w kasku.

Przymierzałem także SHOEI Neotec 2 i się okazało że dla mnie złe było ułożenie jeżeli chodzi o policzki w środku, nie dałbym rady z tym jeździć.

Shoei dla mnie byl za waski w policzkach również. Znaczy gniótł za mocno.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój trzeci i dopiero w tym tak się stało. Masz rację, ale kask za prawie 2k, jakościowo słabo to wypada, bo w tańszych nic.

 

Z drugiej strony, nie kupi kasku, który źle leży. Shoei, Arai, nie leżały, zgniataly mi głowę. Tyle.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Ja trochę nie rozumiem tej mody na HJC teraz, mnóstwo znajomych z Wawy w tym jeździ i co rusz czytam o pękniętym zatrzasku szyby. I jeszcze takie rozdarcie to w ogóle dyskwalifikuje kask za ponad 1000zł w mojej ocenie.

Zgoda, teraz zależy wszystko od procesu reklamacji.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelataj najpierw ostro ze dwa sezony i g dy bedzie juz wyrobiony wtedy bezdiesz dopiero mogl sie wypowiedziec jak sie poduszki policzkow uloza.

 

ARAI minie lezy, ale do niego trzeba miec kwadratowy lab, nie Limo ? :icon_mrgreen:

 

A zadwa kola, to sie Carbon kupuje a nie Jakis Plastik !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, Andżejku :)

 

 

JAk nie, jak tak Januszu !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...