Skocz do zawartości

Ogłoszenia na olx i otomoto - zadatki na motocykle


Silvestr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę Wam moje spostrzeżenia dotyczące ogłoszeń, jakie w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać na olx i otomoto. Od pewnego czasu zaobserwowałem ogłoszenia z okazyjnie sprzedawanymi zabytkowymi motocyklami np.: Awo Simson czy Junak. Mechanizm jest zawsze taki sam - motocykl za nieduże pieniądze sprzedawany z powodów zdrowotnych, rodzinnych, znaleziony w szopie, stał jako dekoracja w biurze, spadek po kimś tam... Lokalizacje wstawiane często na kresach Polski, zapewne aby jak najmniejsza liczba osób mogła tam na szybko dojechać, ale uwaga... nie na południu :) Ale o tym za chwilę. Za każdym razem ogłoszenie wystawiane z nowego konta (zwracajcie na to uwagę) i sprzedający ma tylko to jedno ogłoszenie. Ktoś dysponuje kilkoma lub więcej kartami sim z różnymi numerami telefonów ale BARDZO CZĘSTO zaczynającymi się na 572740... Osoby zainteresowane po udanym połączeniu mogą dostać propozycję wpłaty na konto, które dostają oczywiście sms-em. Numer tego konta to 06 1600 1462 0008 7646 9956 4011. Aby było ciekawie konto prowadzone jest w Krakowie - stąd ogłoszenia z dalszych miejsc. Od grudnia zacząłem zapisywać podejrzane ogłoszenia, robię screeny i tak sobie trzymam i porównuję. Ogłoszenie się pojawia, wisi kilka dni (nieraz godzin) i znika. Po kilku dniach pojawia się następne i tak w koło Macieju... Przykładowe ogłoszenia zamieszczam w postaci zdjęć i tu podaję link do kolejnego podejrzanego: https://www.olx.pl/oferta/simson-simson-awo-sport-CID5-IDybgRT.html

Dlatego ostrzegam - NIE WYSYŁAJCIE PIENIĘDZY NA KONTO!!!

Jeszcze jedna sprawa - numer konta można sprawdzić w internecie, często można podejrzeć ile razy było w ostatnim czasie sprawdzone i jeśli było powiązane z oszustwem są na ten temat komentarze.

Pozdrawiam i życzę dużo uwagi.

 

post-93992-0-84016200-1547405204_thumb.jpg

post-93992-0-84235200-1547405224_thumb.jpg

post-93992-0-78169100-1547405235_thumb.jpg

post-93992-0-04808500-1547405257_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca wyjaśniłem z tym kontem, ale chodzi mi np. o taką stronę: http://jakitobank.pl/

Nie sprawdzimy kto jest właścicielem danego konta, ale dowiemy się jaki bank, gdzie prowadzone konto i chyba co najważniejsze - czy ktoś już nie został oszukany przez właściciela (o ile ktoś wpisze to w komentarzu).

Bynajmniej dziwne jak ktoś ma konto w Krakowie a wystawia ogłoszenie i podaje adres na Szczecin.

Edytowane przez Silvestr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podany w pierwszym poście link to na bank ściema - na fotach tourist, w opisie sport :/

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo gdzie zarejestrowane jest konto zakładane przez internet? :)

Tam gdzie się było jak się je zakładało czy tam gdzie się mieszka? A co jak się je zakładało jadąc pociągiem? :)

Ale czy ktoś zgłaszał oszustwa na dany nr konta to faktycznie cenna informacja.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer konta nie jest niczym poufnym w odróżnieniu do numeru Pesel, nr dowodu osobistego czy innych dokumentów. Jeśli ktoś uważa, że robię sobie jaja tym postem to nie musi go czytać i może go najzwyczajniej olać. Po prostu chcę przestrzec osoby, które szukają czegoś dla siebie aby nie stracili swoich pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a numer konta to jest jakaś tajemnica ??

jeśli ktoś chce to mogę go podać publicznie i h..... komukolwiek z tej wiadomości

 

Mylisz się, są sposoby na to żeby po numerze konta ustalić dane jego właściciela, a takimi danymi się zwyczajnie handluje. Oczywiście zwykły kowalski nic z takim numerem konta nie zrobi ale to nie znaczy że te informacje są bezużyteczne.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości wszedłem na tą stronę bankową , wstukałem mój numer konta

nie znalazłem nigdzie poznańskiego adresu a nigdy nie zakładałem konta w warszawie :biggrin:

no chyba że coś źle robię

Moze podane sa centrale.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm krętów na OLX działa od dawna...

Jakiś czas temu obserwowałem sobie telefony komórkowe.

 

Pierwsze sito właśnie - lokalizacja.

Ustawiona np. Kraków, a przedmiot na drugim końcu Polski ;)

 

Tak czy srak, jaka by to nie była lokalizacja - nigdy nie było możliwości odbioru osobistego ;)

 

wpłata i gratisowa wysyłeczka :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam na przyszłość oglólnie, jakbyście cokolwiek chcieli kupić przez olx, to wejdźcie sobie na ten kanał (link podam niżej), i obejrzcie filmiki, żeby się przedstrzec przed oszustami, nawet można dać się oszukać, na okazajach które są wystawiane za darmo, ale to lepiej już obejrzcie po prostu filmik

https://www.youtube.com/channel/UCzzvJDZThwv06dR4xmzrZBw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...