Skocz do zawartości

Honda cbr 600rr 2003, zakup nowych owiewek


Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zrobić w ten sposób, pół litra nafty dolać do oleju który się już znajduję w silniku, odpalić silnik i niech sobie pochodzi z 15 min, później zlać olej do pojemnika i zalać silnik ropą i ponownie odpalić silnik na 10/15 min i czynność powtarzać aż do uzyskania czystej ropy i zalać właściwym olejem.

jesli lubisz swój motocykl to sobie odpuść takie "zabiegi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie olejem napędowym to stara metoda chyba jeszcze z lat wojennych, stosowana głównie na okrętach. Kiedyś mi o tym opowiadał wujo, świętej pamięci marynarz. Dziwne, że ktoś jeszcze to stosuje we współczesnej motoryzacji. Ciekawe czy sprzęgło by to wytrzymało, ropy z silnika się nie usunie do zera, później rozrzadzi olej i ślizganie sprzęgła gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat chińskie owiewki przerabiał na ZX-12R.

Niby na pierwszy rzut oka OK, ale spasowanie na motocyklu to już inna bajka.

Zabawy, nerwów a i tak nigdy nie będzie się to tak zgrywało jakby się chciało...

 

Następny temat.

Po 3 latach użytkowania, w miejscach gdzie jest wysoka temperatura od silnika plastik zaczyna się najnormalniej kruszyć i pękać w rękach.

Nic za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku z suchym sprzęgłem bez obaw można lać płukankę porządnej firmy. W przypadku mokrego sprzęgła lepiej bym nie ryzykował, co najwyżej można by częściej wymieniać olej na jakiś z wyższej półki (byle byś nie trafił na podrobiony Motul a w Polsce o to nie trudno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki skuteczny oraz bezpieczny sposób można taki zabieg przeprowadzić ?

 

Jak tak bardzo się upierasz to kup środek do płukania silnika jakiegoś znanego producenta i zastosuj się do instrukcji.

 

Ps. Jaki jest powód takowej płukanki? czasami można sobie tym więcej zaszkodzić niż pomóc.

Współczesne oleje maja w sobie już środki czyszczące, rozpuszczające nagar itp, więc tak naprawdę normalnie użytkowany silnik jest na bieżąco myty i płukany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę. Tu jest mowa o wlaniu 300ml nafty do 5l oleju a Ty chciałeś wlać 500ml na 3l a potem zlać to wszystko i zalać ON. Radzę poczytać o tym jak działa silnik spalinowy i jakie funkcje spełnia w nim olej, zanim będziesz żalował. I złota zasada w mechanice: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sanacyjny chłop :biggrin: - wszyscy mu odradzają a on "a może tak a może inaczej "

ja się odniosę - lepiej płucz rozpuszczalnikiem nitro - więcej syfu wyleci :biggrin:

dla nie rozumiejących sarkazmu - to żart

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy za podobną kwotę nie jesteś w stanie kupić oryginalnych owiewek w przyzwoitym stanie. Te chińskie z daleka. Będą wyglądać o.k., ale spasowanie tak jak ktoś wyżej napisał raczej nie będzie zbyt dobre. Jeśli część owiewek, które masz obecnie jest w przyzwoitym stanie, to może prościej poszukać używanej reszty?

 

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy za podobną kwotę nie jesteś w stanie kupić oryginalnych owiewek w przyzwoitym stanie. Te chińskie z daleka. Będą wyglądać o.k., ale spasowanie tak jak ktoś wyżej napisał raczej nie będzie zbyt dobre. Jeśli część owiewek, które masz obecnie jest w przyzwoitym stanie, to może prościej poszukać używanej reszty?

 

 

Pozdr.

F.

Ktoś... Raczej... Mało rzetelne info. :rolleyes: Znam trzy osoby które kupiły owiewki z Ali. Popatrzyli na ofertę, ocenę sprzedającego i kliknęli. W trzech przypadkach pełne zadowolenie. Widziałem dwa z nich, trzeci zdążył sprzedać. Spasowanie jak ori, wygląd w sensie malowania bądź jak kto woli, naklejek, rzecz gustu.

Edytowane przez Judas

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko krowa nie zmienia poglądów jak to się mówi :)

Ja bazuję na tym co widziałem kilka lat temu, natomiast może faktycznie jeśli są sprzedawcy z wieloma pozytywnymi opiniami, to nie jest tak źle.

Natomiast jeśli masz namiar na dobrych, to może warto od razu tu wrzucić koledze, który szuka.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzeć na opinie. Moja kobietka dużo kupuje różności od majfrenda i jesteśmy zadowoleni. Ale patrzymy na to ile sprzedał i na opinie. Były dwa razy problemy, ale za każdym razem załatwione szybko i profi. :)

Owiewek nigdy nie szukałem i raczej nie będę, ten wybór pozostawię inwestorowi. ;)

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...