Skocz do zawartości

Rumunia a może Albania - sierpień 2018 >>


Ghost785
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomysł wyjazdu w jeden z tych dwóch kierunków chodzi mi po głowie od dawna.

Sztywny termin to od 4 - 18 sierpnia 2018r.

Wyjazd tempem spacerowym, spanie namiot lub jakieś domki jak coś się ciekawego przytrafi.

Raczej asfaltowo.

Miejsca które chciałbym zobaczyć:

Wyjazd Rumunia:

- transfogaraska

- transalpina

- wąwozy bicaz

- sapanta (może)

- kilka urokliwych miasteczek

- dotrzeć nad morze czarne (okolice Konstancy),

- Węgierski Miszkolc Topolca

Wyjazd Albania (nie wiem jaką trasą, wiele rzeczy okaże się po drodze, jednak punkty o których myślę tutaj podam):

- trasy sh20 i sh21 (w zależności od nawierzchni, całe lub w części)

- chorwacki Sveti Jure

- chorwacki Park Narodowy Krka

- Bośnia - wodospady Kravica

- Bośnia - Mostar

- Czarnogóra - Kotor i Budva

- kanion rzeki Tara (+most na Tarze)

- most Mesi Szkodra

No to tak mniej więcej, w zależności od wybranej trasy, przebiegów itp.

Na pewno 2 -3 dni zająć się nic nie robieniem gdzieś na Albańskim wybrzeżu default_smile.png

Termin sztywny, ale trasa jak widać jeszcze w opracowaniu.

Bardzo proszę o podpowiedzi co do miejsc i sprawdzonych noclegów.

Jakieś info o opłatach drogowych w:

- Słowacja

- Węgry

- Chorwacja

- Bośnia

- Serbia

- Czarnogóra

- Albania

- Rumunia

I jak sytuacja na przejściach granicznych również default_smile.png

Każda informacja mile widziana default_smile.png

Jeśli ktoś miał by ochotę przyłączyć się do takiego wyjazdu to serdecznie zapraszam, optymalnie myślę było by maks 3 motocykle default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowacja przejazd za friko

Chorwacja płatne autostrady tak jak w Pl

Pozostałe kraje to w sumie nie wiem bo z autostrad nie korzystałem lub ich nie mają.

Przejścia graniczne - w MNE i CHR jechać bokiem(ominąć samochody) i przejeżdżać przejście miejscem dla pieszych.

W MNE obowiązkowo Durmitor

W Rumunii znalazłem jeszcze wulkany błotne, ale nie byłem.

Jadę do Rumunii w tym roku i w tym terminie, także pewnie gdzieś się miniemy jak ją wybierzesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry, winieta coś ok. 10 euro za motocykl na 10 dni, na autostrady. Ale boczne drogi też są dobrej jakości i bezpłatne. Rumunia - motocykle bezpłatnie.

My też po raz kolejny lecimy do Rumunii w tym roku. Od 27. lipca.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku urlop zaczynam 3 sierpnia od wyjazdu na motogp do Brna - powrót 5 sierpnia(ale to samochodem) później wsiadam na motór (pewnie 6 sierpnia rano) i lecę na Rumunię, najpierw Transalpina potem druga Transtrasa, a potem nad morze trochę poleżeć. Po drodze zamki Draculi, bo żona nie widziała, powrót przez wulkany błotne i Bicaz. Spanie dużo na dziko(pewnie Transtrasy i chcemy nad morzem, choć jedną noc). Miałem to gdzieś rozpisane, ale teraz mam obronę na głowie, więc wakacje są na drugim planie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezsek dzięki za info :)

 

przemek96 - to plany podobne, mój plecaczek też chce nad morzem poleżeć ze trzy dni przynajmniej :)

 

Mam sprawdzony namiar na miejscu na: www.campingzodiac.ro

 

Znajomi z innego forum byli na takim wyjeździe: http://motoblond.com/ukraina-moldawia-rumunia-2016/

 

W sumie chodzi mi po głowie co by w tamtą lub w drodze powrotnej zaczepić o Mołdawię i Ukrainę, tylko tak żeby ominąć Naddniestrze, bo mało przyjazne tamtejsze służby kraju nieuznawanego przez nikogo ale jednak istniejącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wybieramy się do Rumunii na dwa motocykle od 21.07 nie wiecie jaki jest stan dróg po powodziach czy któreś są zamknięte ?

Kolego byłem w Rumuni w zeszłym sezonie Poleciałem 15 sierpnia. drogi spoko. jednego dnia trafiliśmy na remonty ale motocyklami daliśmy rade je w miarę przejechać. Mega zajefajna wycieczka :) Polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...