Skocz do zawartości

Honda rebel 125 1998r. Zablokowana pomoy


Aneta1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono .Jako nowo przyjęta do grupy motocyklistka od razu korzystam ze swoich możliwości i proszę o pomoc w odblokowaniu mojego motocykla jakim jest honda rebel 125 z 1998.r. Skad wiem że w ogóle jest zablokowany? No bo 80 km/h to zdecydowanie za mało nawet na 125. Miałam różne nawet słabsze motocykle ale ten mnie zaskoczył najbardziej .Bardzo proszę o pomoc.Mojego choppera sprowadziłam z Niemiec osobiście.W papierach nie ma wzmianki o blokadzie.Pod czas osiągnięcia maksymalnej prędkości nic czyli 82km/h nic się nie dzieję wyglada na to jak by tak miało być..nic nie odcina czy nic nie przerywa po prostu tyle i nic wiecej nie pojedzie.Gdzie moge szukać tych blokad ? Jak je mozba zdjąć bo zakładam że bie takie problemy się rozwiązywało.Z góry bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ..sama tego nie będę robiła to na pewno..jednak zanim dam motocykl komu kolwiek chciała bym cos o tym wiedzieć ..nie mam zaufania do mechaników podobnie jak moi znajomi.Tak w ślepo dać to mogą mnie naciągnąć na nie potrzebne koszta,juz to przerabialam widzą kobietę to myślą że się nie zna..

 

Co do przyczyn to jestem prawie pewna ze jest zablokowana tylko niestety nie mam pojecia gdzie sa te blokady..i o to chciałam spytać wtedy było by mi zdecydowanie łatwiej wysłuchać tych serwisowych bredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na zdjeciu ma raczej 15 nie 13 chyba ze cos pomieszałam

 

Sporo w necie tych zębatek..ktos wie jaka powinna być właściwa? Ile zębów? Rozmawialam z Panem od ktorego kupiłam motocykl i już wiem że jest zablokowany.On go sprowadził do Polski a w Niemczech od nowości miała go kobieta.Ona twierdzi ze juz go taki kupiła mają tam jakiś przepis że moto ma śmigać do 80km/h.Czy wraz z przednia musze wymieniać również tylną?Bo takie wieści również mi wpadły w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo .dziekuje bardzo na pewno się przyda..wieczorem zamiast książki sobie poczytam.. wracając do tematu duzo a nawet zdecydowana większość rebelek smiga z prędkością około 90 do 100km/h więc nie wszystkie są zablokowane

 

Panowe serio ..nic wiecej nie pomożecie?

 

Panowe serio ..nic wiecej nie pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli jest jakakolwiek blokada to jest ona w module zapłonowym- wówczas moduł będzie miał sygnaturę 80 KM, z tego co mi wiadomo innych blokad się nie stosuje poza fabrycznymi opisanymi w przytoczonym wyżej artykule. Nie ma blokad spotykanych w innych motocyklach np. dławienie na krućcu kolektora ssącego lub kolektora wydechowego, choć pomaga nieco rozwiercenie końcówki wydechu. Problem nie leży też w zębatce tylko w braku mocy, o czym świadczyć może fakt, że motocykl osiąga prawie tą sama prędkość maksymalną zarówno na czwartym jak i na piątym biegu. Reasumując zwiększając zębatkę zdawczą z 13 na 15 możemy wręcz pogorszyć prędkość maksymalną na piątym biegu a na pewno przyspieszenie. Największe dławienie mocy jakie występuje w tym silniku to z przyczyny zbyt małego kanału dolotowego w głowicy, przy czym nie jest to typowe zdławienie mocy lecz założenie konstrukcyjne. Aby sobie z tym poradzić trzeba dysponować dużą wiedzą i doświadczeniem mechanicznym, nie wykona tej usługi pierwszy z brzegu mechanik motocyklowy. P.s. Zważywszy na fakt, że motocykl na czwartym biegu osiąga prawie ta samą prędkość co na piątym należałoby spróbować czy zmniejszenie zębatki zdawczej o 1 lub max. 2 zęby nie poprawi osiągów przez zwiększenie prędkości obrotowej silnika na poszczególnych biegach.



Witam. Jeśli jest jakakolwiek blokada to jest ona w module zapłonowym- wówczas moduł będzie miał sygnaturę 80 KM, z tego co mi wiadomo innych blokad się nie stosuje poza fabrycznymi opisanymi w artykule przytoczonym wyżej przez Nazirro. Nie ma blokad spotykanych w innych motocyklach np. dławienie na krućcu kolektora ssącego lub kolektora wydechowego, choć pomaga nieco rozwiercenie końcówki wydechu. Problem nie leży też w zębatce tylko w braku mocy, o czym świadczyć może fakt, że motocykl osiąga prawie tą sama prędkość maksymalną zarówno na czwartym jak i na piątym biegu. Reasumując zwiększając zębatkę zdawczą z 13 na 15 możemy wręcz pogorszyć prędkość maksymalną na piątym biegu a na pewno przyspieszenie. Największe dławienie mocy jakie występuje w tym silniku to z przyczyny zbyt małego kanału dolotowego w głowicy, przy czym nie jest to typowe zdławienie mocy lecz założenie konstrukcyjne. Aby sobie z tym poradzić trzeba dysponować dużą wiedzą i doświadczeniem mechanicznym, nie wykona tej usługi pierwszy z brzegu mechanik motocyklowy. P.s. Zważywszy na fakt, że motocykl na czwartym biegu osiąga prawie ta samą prędkość co na piątym należałoby spróbować czy zmniejszenie zębatki zdawczej o 1 lub max. 2 zęby nie poprawi osiągów przez zwiększenie prędkości obrotowej silnika na poszczególnych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jutro tam z rana zerknę..dziękuję bardzo .

 

Magnum a gdzie bedzie te oznaczenie 80km ?

 

No nigdzie nie ma oznaczenia 80km

 

Super jutro tam z rana zerknę..dziękuję bardzo .Magnum a gdzie bedzie te oznaczenie 80km ?No nigdzie nie ma oznaczenia 80km

 

Super jutro tam z rana zerknę..dziękuję bardzo .Magnum a gdzie bedzie te oznaczenie 80km ?No nigdzie nie ma oznaczenia 80km

 

Super jutro tam z rana zerknę..dziękuję bardzo .Magnum a gdzie bedzie te oznaczenie 80km ?No nigdzie nie ma oznaczenia 80km

post-92938-0-02807700-1530205246_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...