Skocz do zawartości

Himalaje- wyjazd non-profit, lipiec 2018


Kate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu organizujemy sami niskobudżetowy wyjazd motocyklowy w Himalaje. Dokładny termin do ustalenia po zebraniu chętnych, a wyprawa jest przewidziana na 14-16 dni.

Jesteśmy nastawieni na trudne warunki, cudowne widoki i świetną zabawę. Wiem, że jest wiele firm, które organizują podobne wyprawy ale my nie chcemy przepłacać. Dlatego sami organizujemy wszystko od początku do końca. Zaczynamy od miejscowości Leh, skąd wypożyczamy motocykle Royal Enfield 500. Na miejscu podczas całej podróży mamy zapewnione noclegi z wyżywieniem, przewodnika wraz z zapleczem serwisowym, paliwo, i rafting. Aby koszty rozłożyć optymalnie potrzeba 10 uczestników. Jest kilka wolnych miejsc i szczegóły chętnie podam zainteresowanym. Nie chcemy wydać więcej niż 1100-1200 Euro (bez przelotów)

Mogę śmiało polecić przepiękne i różnorodne rejony indyjskich dróg i przełęczy bo spędziłam tam niezapomnianą przygodę w ubiegłym roku. Na wzór tamtego wyjazdu jest przygotowany tegoroczny plan. Nie zabraknie absolutnych must see jak (do niedawna) najwyższa himalajska przełęcz Khardung La o wysokości 5359m, jezioro Tsomoriri w obrębie płaskowyżu Changthang. Będziemy w rejonie Kaszmiru, Tybetu i Zanskar.

Zapraszam :)

Kate

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra jednego gościa była w Paryżu. Jadła, piła i sex miała. I jeszcze jej za to płacili...

 

Jakies szczególy ? Fajnie bylo ? Biali czy muzulmanie ?

 

Ale wiesz dokladnie ze nie o to mi chodzilo .....

Zwyczajnie cena podana tutaj jest lekko zawyzona i mozna taniej tylko trzeba poszukac i sie potargowac.

Zwlaszcza jak to wyjazd prywatny a nie kupowana wycieczka

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat byl sam, pojechal na wariata w pizdzierniku ......

Super zadowolony i kasy takiej jak pisze Kate w zyciu nie wydal ...... z przelotem nawet.

 

Może i da się taniej jak wynajmiesz sam motocykl i kupisz mapę. Tu w cenie jest pełna obsługa serwisowa, przewodnik, paliwo, wszelkie pozwolenia i ubezpieczenie (to są tereny przy granicy z Pakistanem i nie wszędzie da się wjechać na pałę). Osobiście rok temu złamałam lusterko i nie musiałam dopłacać za wymianę na nowe, a jak bierzesz z wypożyczalni to każą płacić dodatkowo za każde uszkodzenia. Poza tym cena zawiera noclegi ze śniadaniami i obiadokolacje. 16 dni i rafting w cenie to jest dobra cena.

 

Po ch... wklejasz ponownie temat, który jest od 06.04 w "Zlotach..." ?

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/183344-himalaje-motocyklowe-marzenie-2018/

 

 

 

bo tu jest właściwsze miejsce :) calm down Bro :)

 

Własnie doczytałem .... rafting w monsunie, czad :D

 

Targujcie się ostro!!!!

Spoko Klod, tam w lipcu są optymalne warunki :)

Ale jak trafimy na monsun to nie omieszkam się targować.

 

 

Jakies szczególy ? Fajnie bylo ? Biali czy muzulmanie ?

 

 

Było extra :) a jak chcesz zobaczyć relację z 2017 to jest na FB funpage Himalaje-motocyklowe marzenie... tam są szczegóły i zdjęcia.

Przede wszystkim organizator był świetnym człowiekiem. Wszyscy chłopcy z serwisu byli pomocni, kompetentni i uśmiechnięci. A jak się zdarzyły trudne sytuacje (a było ciężko i nie obyło się bez szpitala) to byli jak rodzina, a to jest bezcenne. Dlatego uważam, że oprócz ceny (a sprawdzaliśmy w niejednej firmie ) liczą się ludzie i spokój ducha, że nie zostaniesz sam w czarnej d...e.

 

Majkel, październik jest poza sezonem i ceny są niższe. Generalnie polecają wyjazdy do początku września, potem to już ryzyko i jest zimno w wyższych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate jeżeli to nie problem rozbij proszę tą sumę na szczegóły -tzn ile za najem motocykla i obsługę itp.

 

Przelot do new delhi? W jakich cenach można wyrwać i z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować przelot.

Czy jest konieczna wiza do indii?

Czy konieczne są szczepienia?

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez BartoszGd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate jeżeli to nie problem rozbij proszę tą sumę na szczegóły -tzn ile za najem motocykla i obsługę itp.

 

Przelot do new delhi? W jakich cenach można wyrwać i z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować przelot.

Czy jest konieczna wiza do indii?

Czy konieczne są szczepienia?

 

Z góry dzięki!

 

Przelot do Delhi z Warszawy to koszt ok 2000-3500 zł (teraz było coś ok 2500-3000 zł). Najlepiej już rezerwować bo w ostatniej chwili jest zazwyczaj drożej. Można się dołączyć z rezerwacją do nas aby polecieć w jednym terminie.

Bilet Del-Leh (ok 300-500zł), też warto załatwić je możliwie szybko. Najlepiej jak już będą znane terminy głównego lotu do i z Delhi

Wiza jest obowiązkowa i wynosi ok 65 $ (załatwiana bez problemu online)

Szczepienia nie są obowiązkowe ale warto mieć np. na żółtaczkę

 

Cała część "himalajska" jest zaplanowana na 16 dni i koszt nie będzie wyższy niż 1200 Euro. Jak zbierze się 10 osób to cena zmaleje.

Ewentualnie jest plan B, który obejmuje 11 dni za 990 Euro

 

W cenie:

- Odbiór z lotniska w Leh

- Zakwaterowanie podczas całego pobytu w pensjonatach i campach (przewaga pensjonatów/hotelików)

- śniadania i obiadokolacje

- Wypożyczenie motocykly Royal Enfield 500

- Benzyna do motocykla

- Obecność samochodu serwisowego wraz z podstawowymi częściami i pełna obsługą

- Przewodnik, który zna trasę i zajmuje się wszelkimi pozwoleniami na przejazd (część terenów to wojskowy pas przy granicy z Pakistanem)

- Rafting :)

- Ubezpieczenie

- Dowiezienie na lotnisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wam zazdroszczę i czekam na zdjęcia ale ..... Lipiec to miesiąc największych opadów w Płn. Indiach i to nie jest deszcz czy ulewa .......... czasami kilka dni leje tak że wszystko płynie ........... dlatego piszę o tym, nie to że straszę czy cos, tylko tak żebys wiedziała.

 

Co do praktycznych rad to:

 

- woda tylko z butelek i sprawdzać czy fabrycznie zamknięte bo potrafią nalewać wodę z kranu do butelek i sprzedawać jako mineralna :D

- na ulicach jeść tylko smażone rzeczy lub gotowane, omijać surowe owoce i warzywa, chyba że można będzie je wrzątkiem obmyć.

- w wioskach jak się zaczną zbierać dzieciaki i inni to nic nie dawać, bo zaraz się ich zrobi 10 x tyle i będzie problem

 

A tak to korzystać bo Kraj piękny a ludzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...