Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Staszku, nie robienie z Polski zlomowiska, zastanow sie, kto je robi ? Niema popytu, niema interesu ! Gdyby byla inna mentalnosc byloby inaczej.

 

 

Spróbuj przeżyć za 500 euro miesięcznie a potem się wypowiadaj o mentalności.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo - kamerka jako konieczne narzędzie pracy, bo po prostu ułatwia udowodnienie czegoś. Przykłady: monitoring uliczny, nagrywanie przez kierowców (im kraj bardziej "dziki" na drogach, tym więcej tych kamerek - patrz Rosja np.), instytucje bankowe, komisariaty, pomieszczenia ochrony, monitoring sklepów - mało masz przykładów że się dziwisz jakby nagle cos nowego chcieli "wynaleźć" w Twojej pracy. Taki mamy klimat, że nikomu nie można ufać.

Przykład: dwa dni po przeglądzie technicznym wypadek, sprawca na kompletnie łysych oponach, sprawca twierdzi, że to nie jego wina, był na przeglądzie i wszystko ok. Masz kamerkę z nagraniem, że na przegląd auto ekstra obuto w pożyczone nówki opony, jesteś ok.

 

Miałem niedawno taki przypadek Na stację podjechał młody osobnik starym BMW. Problem był z łysymi oponami. Gość strasznie się migał, że nie kupi nowych bo ma już klienta na ten samochód itp. Nie odpuściłem, pojechał z kwitkiem. Nie mija godzina jest z powrotem. Widzę zmienione całe koła. Ale gość wcale się nie ukrywał z tym, że pożyczył je tylko na przegląd od kumpla mówiąc, że to jego własność i może robić co chce. Niby racja co mi do tego, samochód sprawny wiec wykonałem przegląd ale wcześniej zrobiłem kilka fotek samochodu, żeby było jasne na jakich był kołach.

 

Tak jak pisałem wcześniej. Zgodzę się na pełny monitoring i nagrywanie mojej pracy pod warunkiem że inne grupy zawodowe zaufania publicznego będą miały identyczny wymóg. Wychowawcy, lekarze w prywatnych gabinetach, agenci ubezpieczeniowi, urzędnicy, policjanci podczas służby itd. Ciekawe co by z tego wyszło...

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę trąci to hipokryzją, na okoliczność własnego dupochronu robisz fotki, a instytucjonalnie już to jest be.

 

Co rozumiesz przez instytucjonalnie?

Moim głównym celem w tej działalności jest zarabianie pieniędzy. Tu żadnym hipokrytą być nie mam zamiaru. Jeżeli uważasz że wszechobecna inwigilacja to dobry kierunek, ok.. ale nie wybiórczo tylko solidarnie.

 

Tommo, jeśli wprowadzą te kamerki to nie będziesz miał nic do gadania. Nie ma "pod warunkiem".

 

No ciekawe co by nam (zrzeszeniu 3500 stacji prywatnych w Polsce) by zrobili jakbyśmy się wypieli na ten przepis.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod sorry...z dupy porównanie.

 

Nie znam takiego przypadku na świecie, żeby ktoś MUSIAŁ z kamerą na głowie łązić i nagrywać swoją robotę, w celach kontrolnych.

Taki przepis łamie moim zdaniem podstawowe prawo człowieka do ochrony osobistej. Jest też dyskryminacyjny, bo zakłada z góry, że człowiek w nią zaopatrzony jest potencjalnie nieuczciwy. Nie brnijcie już w to gówno ja Was proszę :)

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mało wiesz, poczytaj troszkę :D

 

Porównanie jak najbardziej trafne, Państwo wymysli jakis przepis i musisz go przestrzegać :D A to że Ci to uwłacza to już ich nie interesuje ..... możesz zmienić branże albo sie dostosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tego tłumaczyć bo na przestrzeni tyl lat co prowadzę interes musiałem wiele zainwestować bo zmieniały się przepisy.

Jakby wprowadzili przepis, że masz cały rok w krótkich gaciach na kancik prasowanych łazić po swojej stacji, to wtedy pogadamy.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod sorry...z dupy porównanie.

 

Nie znam takiego przypadku na świecie, żeby ktoś MUSIAŁ z kamerą na głowie łązić i nagrywać swoją robotę, w celach kontrolnych.

Taki przepis łamie moim zdaniem podstawowe prawo człowieka do ochrony osobistej. Jest też dyskryminacyjny, bo zakłada z góry, że człowiek w nią zaopatrzony jest potencjalnie nieuczciwy. Nie brnijcie już w to gówno ja Was proszę :)

Z tego co wiem coraz więcej policjantów w różnych krajach nagrywa wszystko co robią kamerką... I jakoś się nie boczą...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod sorry...z dupy porównanie.

 

Nie znam takiego przypadku na świecie, żeby ktoś MUSIAŁ z kamerą na głowie łązić i nagrywać swoją robotę, w celach kontrolnych.

Taki przepis łamie moim zdaniem podstawowe prawo człowieka do ochrony osobistej. Jest też dyskryminacyjny, bo zakłada z góry, że człowiek w nią zaopatrzony jest potencjalnie nieuczciwy. Nie brnijcie już w to gówno ja Was proszę :)

Bajędy opowiadasz. W wielu miejscach są kamery i nikt z tego nie robi problemu, normalka. A co do uczciwości to lepiej nie mówić o diagnostach w tym kontekście, bo po prostu normą było wbijanie pieczątki nawet nie oglądając auta - oczywiście nie twierdzę że wszyscy i wszędzie ale nie był to margines.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...