Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

a jak nie chcę robić - bo np. odpuszczam motocyklowanie w danym sezonie? albo mam motocykl rozłożony? albo chce go parę razy na tor wziąć a potem przy sprzedaży fajnie aby było wszystko w porządku ?

 

Konrad

 

W Niemczech jest takie powiedzenie,

 

Wlasnosc zobowiazuje.

 

To mniej wiecej tak, jak idziesz na potancowke, musisz zaplacic za muzyke a wlascicielowi powiewa, czy bezdiesz tanczyl, czy siedzial przy barze.

 

Mnie w kazdym razie gdy czytam fora nie dziwi nic, bo przerejestrowywac w obowiazujacym terminie niekt nie przerejstrowywuje, zbezpieczenie tez nie kazdy oplaca, przeglad tez nie kazdy robi w terminie, wiec o czym dyskusja ?

 

Trzeba sie moze najpierw nauczyc obowiazkowosci, to takie siupki moze w przyszlosci odpadna. U nas bylo, ze jak nie stawiles sie w obowiazujacym terminie, to nie dostawales przegladu na rok a na to co zostalo. czyli jak pojechales na przeglad o 4 miesiace po terminie to nie dostawales na 24 miesiace a jedynie na 20 miesiecy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Ty piszesz? jaka "obowiązkowość"? leżę sobie chory przez pół roku, wyzdrowiałem, jadę na przegląd i tylko dlatego, że nie jeździłem samochodem/motocyklem to mam płacić podwójną stawkę? to jest chore!

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku sie z Toba zgodze.

 

Tyle, ze bylo by uczciwsze spoleczenstwo, bylo by moze inaczej, no ale wiadomo, kazdy cfanszy .....

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod,

 

Ty tu herezji nie siej, bo Ci Tommo dozywotniego bana da ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad trochę histeryzujesz. W OC musisz mieć ciągłość niezależnie od sytuacji, jego brak skutkuje znacznie większymi konsekwencjami, stawki są nieporównywalnie wyższe i jakoś ludzie sobie radzą.

 

Musi być jakiś bat na spóźnialskich bo jeżdżenie bez przeglądu jest nagminne w tym kraju. Być może a nawet na pewno, można było zrobić to lepiej ale nie oczekuj od tej władzy dobrego prawa i legislacji bo to nierealne.



Klod,

 

Ty tu herezji nie siej, bo Ci Tommo dozywotniego bana da ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Taki służbista to ja nie jestem. Jest pomysł żeby diagnosta przy badaniu z kamerką na głowie chodził ( :banghead: :banghead: :banghead: ). Wtedy skończy się zabawa.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźnialscy sie zdarzają ....... głównie Kobity ale nie tylko. Ostatnio zapomnialem o OC za Alfe, nie bylo OC przez kilka miesiecy, przypomnialem sobie i zaplacilem. W miedzyczasie dostalem pismo z Funduszu ze kara 4000 zl, wyslalem im wytlumaczenie i skan altualnej polisy i po jabkach, kary nie placilem. Kuzynka jezdzi autem firmowym, stara Toyota, zatrzymala ja Policja, oczywiscie badania nie miala, termin minal 2 tygodnie temu wiec dostala kwitek, pojechala, zrobila badania i odebrala dowod ........

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psu na budę te badania jak i tak połowa aut jeździ ze źle ustawionymi światłami.

Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie dla jednośladów wymaga się nowego przeglądu co roku. Zaostrzanie w tej kwestii przepisów jest tak istotne dla bezpieczeństwa na drodze jak zwiększenie rozmiaru znaków drogowych o 0.3cm, a waga problemu tak wielka jak to jaki kolor gaci ma dziś wybrać michoa. To że tu w ogóle o tym piszemy mnie osobiście obraża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza robienie z Polski złomowiska zachodniej Europy więc jakakolwiek inicjatywa która może to zmienić jest wg mnie ok. A że mamy takie cechy narodowe jakie mamy to widać wychodzi na to, że bez "kamerki" się to nie uda.

 

A co do oślepiania światłami - co się dziwisz jak wielu pakuje jakieś wynalazki w te światła, a jedynie na przegląd wkłada normalne, homologowane żarówki. Wg mnie oślepiają jednak głównie jakieś "ulepy" i pseudotunningowane "fury". A osobnym tematem są tu motocykliści, mam kolegów którzy z definicji jeżdżą wyłącznie na drogowych, bo chcą być widoczni i tyle - w dupie mają że oślepiają. Mentalność niestety...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aut ze źle ustawionymi światłami z moich obserwacji to ciężarówki i busy. Potem są powypadkowe (chyba) ulepy które światła nawet nie celują w drogę i jeszcze auta marki porsche które chyba z fabryki mają za wysoko ustawione światła. Całe życie jeżdżę niskimi sportowymi samochodami to o tych co napierdalają światłami po oczach dowiaduję sie pierwszy na drodze hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego w tej kamerce? Przegląd powinien być przeglądem, nie fikcją.

 

Zaskoczyłeś mnie, że o to pytasz. Ciekawe co byś powiedział jakbyś Ty miał obowiązek w pracy nagrywać WSZYSTKO to co wykonujesz a potem ktoś to będzie oglądał i weryfikował. To jest absurd. Państwo policyjne, które nikomu nie ufa, szuka haków na wszystkich, tylko nie na siebie.

Zgodzę się na to i będę nosił kamerę na łbie ale najpierw niech wszyscy inni urzędnicy, pracownicy decyzyjni zaczną robić to samo.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza robienie z Polski złomowiska zachodniej Europy więc jakakolwiek inicjatywa która może to zmienić jest wg mnie ok. A że mamy takie cechy narodowe jakie mamy to widać wychodzi na to, że bez "kamerki" się to nie uda.

 

A co do oślepiania światłami - co się dziwisz jak wielu pakuje jakieś wynalazki w te światła, a jedynie na przegląd wkłada normalne, homologowane żarówki. Wg mnie oślepiają jednak głównie jakieś "ulepy" i pseudotunningowane "fury". A osobnym tematem są tu motocykliści, mam kolegów którzy z definicji jeżdżą wyłącznie na drogowych, bo chcą być widoczni i tyle - w dupie mają że oślepiają. Mentalność niestety...

 

 

Staszku, nie robienie z Polski zlomowiska, zastanow sie, kto je robi ? Niema popytu, niema interesu ! Gdyby byla inna mentalnosc byloby inaczej.

 

Mnie to z tymi motocyklistami nie dziwi.

 

Kiedys za dobrych czasow jazda na swiatlach byla dla motocyklistow przawwilejem. teraz na swiatlach jezdza wszyscy, wiec jak ma byc lepiej ? jezeli motocykliste widac gorzej niz kaatamarana ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo - kamerka jako konieczne narzędzie pracy, bo po prostu ułatwia udowodnienie czegoś. Przykłady: monitoring uliczny, nagrywanie przez kierowców (im kraj bardziej "dziki" na drogach, tym więcej tych kamerek - patrz Rosja np.), instytucje bankowe, komisariaty, pomieszczenia ochrony, monitoring sklepów - mało masz przykładów że się dziwisz jakby nagle cos nowego chcieli "wynaleźć" w Twojej pracy. Taki mamy klimat, że nikomu nie można ufać.

Przykład: dwa dni po przeglądzie technicznym wypadek, sprawca na kompletnie łysych oponach, sprawca twierdzi, że to nie jego wina, był na przeglądzie i wszystko ok. Masz kamerkę z nagraniem, że na przegląd auto ekstra obuto w pożyczone nówki opony, jesteś ok.

 

Kaesie, jest popyt, bo jest podaż. Trochę podwójna moralność w tej Unii obowiązuje, szmelcwagon nie nadaje się już na "nasze" drogi, ale możemy go wypchać "im". Patologia biznesu nie działa tylko w jednej ze stron.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...