Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Przecież nic się nie stanie"

OC prawo jazdy 50/80 zarejestrowany na motorower

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 IZO

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 662 postów
  • Na FM od: 09 czerwiec 2008

Napisano śro, 07 mar 2018 - 08:30

Spokojnie, jeszcze wszystko przed nim. Mało jest cwaniaków (nawet tu na forum się ogłaszali z "pomocą") co podpowiedzą ofierze, że powinna zgłosić iż ma teraz lęki, boi się zasiąść za kierownicą kii i w ogóle jej życie zostało zdruzgotane z powodu tej stłuczki. Plus odpowiednia wycena tych strat moralnych.

Właśnie takie zachowanie to norma, jest okazja to się wzbogaćmy ile można.

Polska to podobno katolicki kraj a Jezus uczył wybaczać, i ja bym chłopakowi wybaczył a co, mimo że katolikiem nie jestem ;)

#22 ZIGGI

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1340 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano śro, 07 mar 2018 - 10:22

Mogę się mylić, ale ta wycena na 29 tysi to jest dla mnie jakiś wałek. No ciężko mi sobie uzmysłowić jak można przy stłuczce z prawie zerową prędkością narobić takich szkód, i to jeszcze w jakiejś Kii. Ta kwota jest pewnie mocno zawyżona. I właściciel pewnie naprawi auto za ułamek tej ceny a reszta przytulona w kieszeni, no ale widać mało, jak jest okazja to zdoimy jeszcze z frajera, co tam najwyżej mu zjebiemy życie już całkiem.

jeśli faktycznie ta naprawa tyle kosztuje, to nie ma tematu, niech buli za szkody, ale wydaje mi się że ktoś tu kręci lody na chłopaku

Jeśli likwidował szkodę bezgotówkowo w ASO, to ta kwota mnie nie dziwi. Kia daje 7 lat gwarancji więc pewnie wymagają napraw w ASO żeby tej gwarancji nie stracić. Moja Honda kosztowała w salonie 72 000 PLN, a za wymianę zderzaka i przedniego błotnika skasowali ubezpieczalnię na prawie 12 000.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#23 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9917 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 07 mar 2018 - 10:31

Spokojnie, jeszcze wszystko przed nim. Mało jest cwaniaków (nawet tu na forum się ogłaszali z "pomocą") co podpowiedzą ofierze, że powinna zgłosić iż ma teraz lęki, boi się zasiąść za kierownicą kii i w ogóle jej życie zostało zdruzgotane z powodu tej stłuczki. Plus odpowiednia wycena tych strat moralnych.

Dokładnie, dobra papuga to podstawa i chłopak może się jeszcze odkuć :D

Why... So... Serious

#24 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1875 postów
  • Na FM od: 21 czerwiec 2008
  • Motocykl:Suzuki GSX-R 1000 K8

Napisano śro, 07 mar 2018 - 10:34

Polska to podobno katolicki kraj a Jezus uczył wybaczać, i ja bym chłopakowi wybaczył a co, mimo że katolikiem nie jestem ;)

Nie możesz jednej patologii drugą tłumaczyć.

#25 maniek_7

• Forumowicze
  • 1435 postów
  • Na FM od: 13 marzec 2003
  • Motocykl:gsx s1000

Napisano śro, 07 mar 2018 - 12:08

Moment, zaraz... ale co jest patologią? Że młody walnął gościa i spierdolił - to jest patologia? Czy, że ktoś chce go ukarać bo prawo ma po swojej stronie... i to do oporu? Gdyby mnie ktoś tak potraktował, ciągał bym po sądach do samego końca. 

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

#26 spiwor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 960 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2006
  • Motocykl:Szadołka

Napisano śro, 07 mar 2018 - 13:44

Szczerze napisawszy jak bym kupił za ciężko zarobione pieniądze nówkę auto z salonu, to też bym chyba chciał coś za straty moralne, że już nie nówka a bity.

Co innego jak żonie jadącej A klasą , na czerwonym świetle, zza stojącego na prawym pasie wyszła 14 latka.
Maska wgnieciona, szyba rozbita, żona roztrzęsiona, dziewczyna połamane obie nogi.
Ze szpitala matka dziewczyny dzwoniła z telefonu policjanta z przeprosinami i chciała się spotkać itd.
Ale świat jest mały i to sąsiadka znajomej znajomej, doszło, że to z rozbitej rodziny, matka sama wychowuje itp.
No i podarowałem im to. Policji po wiedzieliśmy, że nie będziemy walczyć o odszkodowanie, dziewczyna dostała wystarczającą karę w postaci niesamowitego bólu połamanych nóg, wymieniłem szybę a maskę się wymienić jak na allegro będzie w kolorze czarnym.

Co ciekawe po pewnym czasie przyszedł list od policji czy nie chcemy matki oskarżyć o nie należytą opiekę nad dzieckiem, bo dlatego, że sprawczyni jest niepełnoletnia i prowadzone jest dochodzenie czy matka należycie sprawuje opiekę nad córką. Robią wywiad w szkole, u sąsiadów itp.

Notoryczny kłamca  :icon_twisted: 

#27 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5314 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano śro, 07 mar 2018 - 14:06

to czemu teraz mi o tym mówisz ? 

w mojego parcha 3 tygodnie temu babka uderzyła cofając na parkingu pod blokiem , coś niby gruchło ale on jest w takim stanie że nie zauważyłem różnicy , wysiadła spanikowana przerażona przeprasza proponuje 50 zł , byle policji nie wzywać bo zniżki na OC zabiorą itp , ja się pośmiałem mówię dobra jedź ( stara gruba dupa to w naturze nie chciałem )  a teraz nie mam na piwo ani wahę 

Jest opcja teraz po 3 tygodniach gdzieś iść poskarżyć się że po 3 tygodniach dopadła mnie trauma , boję się wsiąść , wysiąść , browara za 1.2 złnie mogę wypić bo widzę uderzający samochód nawet jak pannę w mokrych snach walę to widzę jak tył tego samochodu w nią uderza albo na nim leżą jej cycki ( lanos :D ) i jestem roztrzęsiony ( to pewnie od braku alkoholu ale można podciągnąć pod wypadek ) i w ogóle moje życie zmieniło się jakbym wziął kredyt we frankach i frank podrożał ?  jest opcja jakieś hajsy wygrać ? 

z tego co czytam na forum takie postępowanie będzie normalne wkońcu jestem ofiarą dlaczego mam odpuścić ? źle zrobiłerm bo odpuściłem patologi , babka tak lamentowała że myślę że to nie pierwsza parkingówka była to trzeba jebać karać nie wyróżniać nie ?   tymbardziej że uciekła z miejsca wypadku nie ? ( w życiu nie udowodni że kazałem jej jechać mówiąc dobra nic się nie stało , nie ma świadków , rejestratorów nic ,  a ja nie wezwałęm policji bo byłem w szoku ) 

może by na przyczepkę do quada albo drugiego quada było ? 

Polska to podobno katolicki kraj a Jezus uczył wybaczać, i ja bym chłopakowi wybaczył a co, mimo że katolikiem nie jestem  ;)

izo u nas katolicyzm jest jak klamka -jak masz klamkę to nie strzelasz z niej do kogo zobaczysz tylko do bogatego sąsiada albo faceta kochanki jak za szybko wróci z delegacji , to samo z tym katolicyzmem to jest broń którą używasz kiedy ci wygodnie i okoliczności sprzyjają :D  ....

zresztą mieszkasz na wsi to tam jest dopiero karykatura tego katolicyzmu wiem bo sam się napatrzyłem -chłop babę napierdala aż z muru tynk leci , pies jak choruje albo za głośno zaszczeka dostaje łopatą w czerep i wapno ale przychodzi niedziela i wszyscy pod krawatem do kościoła zapierdalają wzorowa rodzina nie :D ?  a na ciebie pomstują bo do kościoła nie chodzisz bo z babą bez ślubu siedzisz i ksiądz z ambony to samo .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#28 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1340 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano czw, 08 mar 2018 - 01:18

to czemu teraz mi o tym mówisz ? 

w mojego parcha 3 tygodnie temu babka uderzyła cofając na parkingu pod blokiem , coś niby gruchło ale on jest w takim stanie że nie zauważyłem różnicy , wysiadła spanikowana przerażona przeprasza proponuje 50 zł , byle policji nie wzywać bo zniżki na OC zabiorą itp , ja się pośmiałem mówię dobra jedź ( stara gruba dupa to w naturze nie chciałem )  a teraz nie mam na piwo ani wahę

ku*wa.... Mandat za kolizję + utrata zniżek i ona zaproponowała Ci 50zł??? Za samą bezczelność takiej propozycji przewiózłbym idiotkę po wszelkich możliwych kosztach, żeby ją szacunku dla ludzi i ich mienia nauczyć.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#29 michoa

• Forumowicze
  • 5314 postów

Napisano czw, 08 mar 2018 - 07:34

ku*wa.... Mandat za kolizję + utrata zniżek i ona zaproponowała Ci 50zł??? Za samą bezczelność takiej propozycji przewiózłbym idiotkę po wszelkich możliwych kosztach, żeby ją szacunku dla ludzi i ich mienia nauczyć.

a ja podszedłem do tego tak -bądź taki dla ludzi jak chciałbyś żeby byli dla ciebie w podobnej sytuacji 

fakt mogłem te 50 zł wziąść dziś bym miał się za co napić -człowiek się liczy ale hajs musi się zgadzać , ale mądry polak po szkodzie ...

mam alergię na wszelkich nowobogackich w pedalskich suvach jakby wyskoczyła wypudrowana baba z kałujene to pewnie innaczej by było , ale wypudrowana baba z kałujene raczej by miała pretensje że porysowałem jej auto i dzwoniła do prawnika niż proponowała się dogadać , stary by jej zapłacił mandat a ego nie pozwoliłoby z plebsem gadać a to była stara gruba dupa z lanosa wartego 2000 zł jak miał gaz i podłogę  odrazu z pokorą i przeprosinami i panika w oczach jakby aventadora zarysowała a uderzyła w samochód którego wartość się oblicza ze wzrou waga x 0.4 zł  a nie z ryjem to mówię dobra jak ona człowiekiem to ja też będę.....

i takie postępowanie ja uważam za słuszne....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#30 IZO

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 662 postów
  • Na FM od: 09 czerwiec 2008

Napisano czw, 08 mar 2018 - 07:59

a ja podszedłem do tego tak -bądź taki dla ludzi jak chciałbyś żeby byli dla ciebie w podobnej sytuacji 

fakt mogłem te 50 zł wziąść dziś bym miał się za co napić -człowiek się liczy ale hajs musi się zgadzać , ale mądry polak po szkodzie ...

mam alergię na wszelkich nowobogackich w pedalskich suvach jakby wyskoczyła wypudrowana baba z kałujene to pewnie innaczej by było , ale wypudrowana baba z kałujene raczej by miała pretensje że porysowałem jej auto i dzwoniła do prawnika niż proponowała się dogadać , stary by jej zapłacił mandat a ego nie pozwoliłoby z plebsem gadać a to była stara gruba dupa z lanosa wartego 2000 zł jak miał gaz i podłogę  odrazu z pokorą i przeprosinami i panika w oczach jakby aventadora zarysowała a uderzyła w samochód którego wartość się oblicza ze wzrou waga x 0.4 zł  a nie z ryjem to mówię dobra jak ona człowiekiem to ja też będę.....

i takie postępowanie ja uważam za słuszne....

I szacuneczek Miszczó, to że ktoś jest k*rwą to nie powód żeby samemu nią być.

#31 fincher

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 471 postów
  • Na FM od: 27 sierpień 2012

Napisano czw, 08 mar 2018 - 10:05

Ale jest różnica gdy ktoś "pacnie" starego "parcha" i chce się dogadać a gdy idiota uderzy w nowy samochód i jeszcze ucieknie z miejsca zdarzenia. 

Jestem przekonany, że gdyby tamten kolo nie uciekł tylko chciał się porozumieć to koszty nie byłby wycenione na 30 tysi.  Takie mendy co uciekają z miejsca zdarzenia to trzeba ciągnąć ile się da. 

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>SV650>FZS1000>Versys650

#32 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1875 postów
  • Na FM od: 21 czerwiec 2008
  • Motocykl:Suzuki GSX-R 1000 K8

Napisano czw, 08 mar 2018 - 15:43

Pewnie uciekł przez roztargnienie.

#33 _Monter_

• Topic Starter
  • Super-Moderatorzy
  • 9605 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:Mean Streak

Napisano czw, 08 mar 2018 - 16:00

Pewnie uciekł przez roztargnienie.

Jakie roztargnienie, nawet nie zauważył ani nie poczuł.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#34 DonVito

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 12 postów
  • Na FM od: 17 luty 2015
  • Motocykl:sprzedany

Napisano czw, 08 mar 2018 - 19:48

Są dwie strony.

Jedna utożsamia się z ofiarą. A ofiarą z pewnością była Kiła.

Druga, ze sprawcą. Powodów można się domyślać. Sami kiedyś uderzyli/stuknęli i zwieli z miejsca zdarzenia.

Ogarnia ich przerażenie, że kiedyś się nie uda ...

Też bym gnoja dorżnął. Tępym nożem.

Nie że uderzył. Każdemu może się zdarzyć. Za to że uciekł.

Zabije i też zbiegnie ...

Staram się być wyrozumiały dla głupoty. Niestety, nie zawsze starcza mi cierpliwości.

#35 _Monter_

• Topic Starter
  • Super-Moderatorzy
  • 9605 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:Mean Streak

Napisano czw, 08 mar 2018 - 20:09

I w tym rzecz. Nie tragedia, ze puknął bo każdemu może się zdarzyć, tym bardziej, że właściciel obiektu zorganizował lodowisko ale, ze nie wziął na klatę.
NIe wiem, czy posiadacz kiły to gnida z zasady i niezależnie od chęci pukającego wezwałby policję czy nie ale tego pukający nawet nie spróbował się dowiedzieć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#36 michoa

• Forumowicze
  • 5314 postów

Napisano czw, 08 mar 2018 - 20:32

Jestem przekonany, że gdyby tamten kolo nie uciekł tylko chciał się porozumieć to koszty nie byłby wycenione na 30 tysi.

srutututu majtki z drutu 

u mnie kumpel wjechał w passeratdi , wysiadł próbuje grzecznie się dogadać a koleś odrazu z mordą , on dzwoni po policje nie chciał słowa słyszeć jeszcze ciężko przeżywał że jego baba kolanem uderzyła o schowek i ją boli ( jak można kolanem uderzyć o schowek jak się dostaje w dupę  ? ) typowy cwaniaczek poczuł okazje na zarobek , zero dialogu takie mamy społeczeństwo jak można kogoś ojebać to grzech nie skorzystać także już widzę jak ktoś się dogaduje ....

potem lewa faktura od dziupli mirasa , zderzak ze szrotu u andrzeja i dziwki i koks w basenie....

#37 przemek96

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2722 postów
  • Na FM od: 30 maj 2008
  • Motocykl:Heretyk Buła i Gruz

Napisano czw, 08 mar 2018 - 21:16

Ty, ale jak miała nogi zagiete, to bez problemu walnie w schowek, gdy ktoś robi z tyłka garaż...

#38 ks-rider

• Forumowicze
  • 10261 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 08 mar 2018 - 22:34

.... cwaniaczek poczuł okazje na zarobek , zero dialogu takie mamy społeczeństwo jak można kogoś ojebać to grzech nie skorzystać także już widzę jak ktoś się dogaduje ....

Misiek

pewnie wyciagnal bys flaszke i wypil z kolem bruderschaft ( lacznie ze sliniakiem ) byle tylko Dialog byl :icon_mrgreen:

Sa dni, ze mam dobry Humor i moge z Kims normalnie pogadac, a jak mnie trafi w czuly punkt, to wogole nie gadam

1. Stoje ostatnio na czerwonym, Laska wjezdza mi w doope, wychodze, grzecznie, po chwili podchodzi starszy pan, wrecza witytowke ( swiadek ) pelna kultura, przyjazdza policja ...

2. Stoi Kolo na chodniku pod katem 45 stopni. Kursantka widzi, oddala sie od prawego kraweznika ( 140 cm ) i Kolo i tak nas trafia.

Wychodze, z Gofra wychodza dwie stare lampucery i Jakis z arabi i wali mi text ojej, ale pan szybko jechal !

I co bede z gosciem wogoile dyskutowal, poszedlem sprawdzic nazwe ulicy, obok mnie zatrzymuje sie facet, daje kartke ze swoimi dynami jako swiadek, po przyjezdzie policji przekazuje dane swiadka a arabus, jakiego swiadka ? Swiadka nie bylo, wypadek jest sfingowany :icon_mrgreen:

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post czw, 08 mar 2018 - 22:35

#39 Staszek_s

MOTONITA - płonąca guma

• E.K.G.
  • 1782 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Scarabeo 150ccm 😎

Napisano pią, 09 mar 2018 - 07:59

Jak mnie ktoś trafi w czuły punkt, np. w jaja, to też nie chce mi się w ogóle gadać. Nawet wypadku do tego nie trzeba.

#40 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1808 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano pią, 09 mar 2018 - 17:20

Są dwie strony.

Jedna utożsamia się z ofiarą. A ofiarą z pewnością była Kiła.

Druga, ze sprawcą. Powodów można się domyślać. Sami kiedyś uderzyli/stuknęli i zwieli z miejsca zdarzenia.

Ogarnia ich przerażenie, że kiedyś się nie uda ...

Chyba najbardziej trafny komentarz w całym temacie.

Każdy patrzy na tą sprawę przez pryzmat tego po której stronie stoje.

Sprawca jechał bez OC więc chyba się liczył z tym że jak coś wywinie to koszty będą po jego stronie.

Co do kosztów, taka kwota naprawy jest jak najbardziej możliwa. - To chyba każdy wie, a nikt z nas tego auta nie oglądał.

Mój znajomy miał szkodę 3 letnim Mercedesem E - z podporządkowanej wyjechała mu jakaś stara fura. Prędkość niewielka, ok 30km/h. Sprawca chciał się dogadać (500zł i nie wzywamy policji - chyba nie widział w co uderzył). Koszt naprawy auta ponad 100 tys zł.

3ugYWy1.jpg

NKKXjrx.jpg

Sama jedna lampa 10 tys netto w ASO.

Ja w swojej karierze (czym się zajmuję to chyba większość wie) miałem sytuację gdzie przez brak OC sprawca musiał zapłacić 800 tys zł(800 000PLN).

srutututu majtki z drutu 

u mnie kumpel wjechał w passeratdi , wysiadł próbuje grzecznie się dogadać a koleś odrazu z mordą , on dzwoni po policje nie chciał słowa słyszeć jeszcze ciężko przeżywał że jego baba kolanem uderzyła o schowek i ją boli ( jak można kolanem uderzyć o schowek jak się dostaje w dupę  ? ) typowy cwaniaczek poczuł okazje na zarobek , zero dialogu takie mamy społeczeństwo jak można kogoś ojebać to grzech nie skorzystać także już widzę jak ktoś się dogaduje ....

potem lewa faktura od dziupli mirasa , zderzak ze szrotu u andrzeja i dziwki i koks w basenie....

Albo "cwaniaczek" z passeratti miał już historie z tym jak się z kimś dogadał , spisał oświadczenie a sprawca wyparł się później wszystkiego przed ubezpieczycielem ( po czasie stwierdził że nie był winny, a poza tym to działał pod wpływem stresu itd itp) - nie życzę tego nikomu. Sąd i rozwalona fura na podwórku, czekanie za kasą nie wiadomo do kiedy.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OC, prawo jazdy, 50/80, zarejestrowany na motorower

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |