Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem motocyklowego gniazdka USB


tomaso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie gniazdo musi być podłączone do plusa po zapłonie .

Podłączenie bezpośrednio do aku. jest bez sensu bo wyswietlacz będzie świecił non stop i pobierał prąd .

Ten wyłącznik, który to gniazdo posiada nie przerwie poboru prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwie ale zdarzy Ci się zapomnieć. Zostawisz na kilka dni i już pewie nie odpalisz.

 

Z drugiej strony ten woltomierz to trochę kiepski pomysł.

Wątpię by pokazywał dokładnie napięcie. Może mijać się o 0,1 - 0,5 V nawet.

 

 

Prosty schemat.

Bezpiecznik 1 zabezpiecza obwód zapłonu (100-250 mA w zależności od poboru cewki)

Bezpiecznik 2 zależy od poboru prądu sumy wyjść

Przekaźnik jakikolwiek samochodowy. Warto dać na większy amperaż to będzie niemal że nieśmiertelny

post-10005-0-02865600-1509616802_thumb.jpg

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cuś od ponad roku, sprowadzone ponad rok temu z Chin, działa wyśmienicie. Podłączenie tego wymagało, jak wcześniej wspomniano ucięcia owej wtyczki, przedłużenia przewodów do akumulatora, montaż oczek, przykręcenia do klem + i - i to wszystko. Gniazda USB banglają po włączeniu pstryczka z tyłu ustrojstwa, tak samo z Voltomierzem. Sam Voltomierz pokazuje napięcie dobrze, przynajmniej w moim przypadku. W razie postoju motocykla nie da się raczej przegapić, że urządzenie jest włączone, gdyż wyświetlacz daje po gałach czy to w dzień, czy to w nocy...mocno.

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio kupiłem motocyklowe gniazdo, które posiada zarówno porty USB jak i gniazdko zapalniczki.

Gniazdo to posiada zarówno kółeczka do akumulatora jak również wyłącznik.

 

Tak w ogóle to znajomy elektryk powiedział że gniazdko motocyklowe nie pobiera prądu z akumulatora nawet gdy jest bezpośrednio podłączone.

 

To znaczy pobiera prąd wyłącznie wtedy gdy do tego gniazdka podłączone jest jakieś urządzenie, lub samo gniazdko ma chociażby jakieś diody podświetlające.

 

W innym przypadku bezpośrednie podłączenie do akumulatora nie powoduje poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem motocyklowe gniazdo, które posiada zarówno porty USB jak i gniazdko zapalniczki.

Gniazdo to posiada zarówno kółeczka do akumulatora jak również wyłącznik.

 

Tak w ogóle to znajomy elektryk powiedział że gniazdko motocyklowe nie pobiera prądu z akumulatora nawet gdy jest bezpośrednio podłączone.

 

To znaczy pobiera prąd wyłącznie wtedy gdy do tego gniazdka podłączone jest jakieś urządzenie, lub samo gniazdko ma chociażby jakieś diody podświetlające.

 

W innym przypadku bezpośrednie podłączenie do akumulatora nie powoduje poboru prądu.

 

Mylisz trochę pojęcia.

Zakładający temat chciał podłączyć zestaw gniazd z woltomierzem czyli jakimś tam układem elektronicznym + wyświetlacz led które potrzebują do pracy zasilania.

 

Jeżeli chodzi o samo gniazdo 12 V to fakt nie pobiera ono prądu bez podpiętego odbiornika.

Jeżeli natomiast mowa o gnieździe 5 V usb , ładowarce telefonicznej, ładowarce USB to jest ono pewnie zrealizowane na jakimś stabilizatorze, np LM7805.

Patrząc na schemat wewnętrzny zauważysz że nie jest to element pasywny lecz aktywny, mający jakąś tam rezystancję wewnętrzną.

Co za tym idzie będzie on miał upływ nawet bez odbiornika, ale będzie on w granicach pojedynczych uA co w przypadku akumulatora motocykla jest nie zauważalne.

7805_wewnatrz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio poniższe gniazdo USB, ale nie mam pojęcia w jaki sposób je podłączyć, żeby uaktywnić porty USB.

 

http://allegro.pl/gniazdo-2-x-usb-5v-3-1-a-woltomierz-red-fv-i6767672424.html

 

P3280003-2_clipped_rev_1.jpeg

 

Pytałem się sprzedawcy, a ten jedynie zacytował to co było napisane na aukcji.

 

 

Chodzi mi o to gdzie podłączyć tą białą wtyczkę żeby uaktywnić porty USB?

Mój motocykl to Honda CB125F.

Kupilem identyczny na ebayu za 9,27 euro

 

https://www.ebay.de/itm/Wasserdicht-Motorrad-Handy-Ladeger%C3%A4t-3-1A-Dual-USB-Port-w-LED-Voltmeter-MA1037/142611610569?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio kupiłem motocyklowe gniazdo, które posiada zarówno porty USB jak i gniazdko zapalniczki.

Gniazdo to posiada zarówno kółeczka do akumulatora jak również wyłącznik.

 

Tak w ogóle to znajomy elektryk powiedział że gniazdko motocyklowe nie pobiera prądu z akumulatora nawet gdy jest bezpośrednio podłączone.

 

To znaczy pobiera prąd wyłącznie wtedy gdy do tego gniazdka podłączone jest jakieś urządzenie, lub samo gniazdko ma chociażby jakieś diody podświetlające.

 

W innym przypadku bezpośrednie podłączenie do akumulatora nie powoduje poboru prądu.

..zmień elektryka, chyba że jest to samo gniazdo bez usb, bo jesli jest to tandem to ba benk:))) pobiera prad z aku!!! usb podaje prąd max 5 V bodajaże i musi mieć redukcje z 12 V a to już jest urządzenie i będzisz zdziwiony jak za kilka dni będzisz chciał odpalić sprzęta ..a tu kuku :) bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zmień elektryka, chyba że jest to samo gniazdo bez usb, bo jesli jest to tandem to ba benk:))) pobiera prad z aku!!! usb podaje prąd max 5 V bodajaże i musi mieć redukcje z 12 V a to już jest urządzenie i będzisz zdziwiony jak za kilka dni będzisz chciał odpalić sprzęta ..a tu kuku :) bedzie

Czyli mówisz że samo gniazdko USB (podłączone do akumulatora) pobiera prąd, tylko dlatego że jest? To znaczy po skończonej jeździe odłączę zasilane urządzenie i wyłączę motocykl, a gniazdko USB będzie nadal pobierać prąd z akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaso , dokładnie tak jest. Przetwornik zużywa prąd w stanie bezczynności.

Nie zgadzam się jednak z twierdzeniem jednego z kolegów, że są to wielkości pojedynczych uA i są pomijalne dla akumulatora motocykla.

Nie każdy ma baterię, jak u mnie, 19Ah.

Powszechne są o połowę mniejsze pojemności.

Poboru prądu przez USB nie można rozpatrywać w kontekście całkowitej pojemności aku. Wystarczy kilkunastoprocentowy ubytek energii, obniżona pojemność ze względu na wiek, przybrudzony rozrusznik i suma przypadków unieruchamia Ci maszynę.

Każde akcesorium powinno być chronione bezpiecznikami i podłączane do instalacji zgodnie ze sztuką. Najczęściej (choć z powodu indywidualnych, świadomych oczekiwań - niekoniecznie) dodatkowe odbiorniki powinny być wyłączane spod zasilania razem ze stacyjką, lub krótko po niej.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gniazdo nie pobiera prądu. Powinno być tylko z bezpiecznikiem. Prądowi jest jeden ch#j, czy instalacja kończy się uciętym kablem, wtyczką czy gniazdkiem.

Byleby nie było upływności przez wilgoć na przykład.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...