Skocz do zawartości

A sama se zrobie... sakwy


Raidah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z zakupem nowej armatury, od razu zaczęłam się zastanawiać na dodatkami. Najchętniej ubrałabym go we wszystko na raz aby poczuć pełnie szczęścia - jednak aby nie zwariować i nie uszczuplić za jednym zamachem portfela postanowiłam to robić stopniowo.
Po zakupie gmoli na drugi rzut poszły sakwy. Od wielu dni przeglądam internety i szukam. Jak już znalazłam coś co odpowiadało wyglądem, to okazywało się: a) że są za duże do mojego fury, b) że są zdecydowanie za drogie (samo przyczepienie sakw podnosiło by wartość motocykla i 20% :D ). Rozdrażniło mnie to bez owocne poszukiwanie.
Z racji tego, że zdolności manualne jednak posiadam i smykałkę do hand-made'ów, postanowiłam, że zrobię własne sakwy, takie jakie w rozmiarze będą dobre i będą mi się podobały.
Dziś zaczęłam ten plan wprowadzać w życie. Najpierw przygotowałam wstępny szablon. Zaprojektowałam klapę i rodzaj zapięć. Przyznam, że większość mam w głowie i z doświadczenia wiem, że podczas samej roboty koncepcja potrafi się zmienić o 180 stopni :D.
W następnym roku będzie projektowanie wzorów (tak, chciałabym wytłoczyć na skórze co nie co) oraz poszukiwania za odpowiednią skórą.

Postaram się regularnie uaktualniać ten temat zdjęciami. Może ktoś kiedyś też się rzuci na własną robociznę?

post-45711-0-25840800-1497119240_thumb.jpg

Edytowane przez Raidah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym roku będzie projektowanie wzorów (tak, chciałabym wytłoczyć na skórze co nie co) oraz poszukiwania za odpowiednią skórą.

 

 

Jak to ... w nastepnym roku ????

To w tym nic nie bedzie ???

Szukaj na ebayu w chinach lub na aliexpress ... tam maja fajne sakwy i tanie jak barszcz ( ja do swojego bobberka kupowałem )

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większej satysfakcji z modowania własnymi rękoma jedynych rzeczy na świecie dla swojej maszyny.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na papierze wskazuje na kompetencje w zakresie szkicu / rysunku - podoba mi sie.

 

Czekam na foty

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ufff nastąpiła długa cisza. Czekałam na upragniony urlop w pracy, aby mieć wolną głowę i przede wszystkim czas na zabawę z sakwami.
Dziś ruszyłam nieco z projektem i zaczęło się wielkie rozrysowywanie na kartkach. W między czasie doszłam do porozumienia sama z sobą w kwestii kolorystyki. Najprawdopodobniej będzie czarno-fioletowo (ale jak wyjdzie w praniu zobaczymy ;) ). Większa część sakwy będzie składać się z miękkiej czarnej skóry bydlęcej, natomiast wzory wykonam oddzielnie na naturalnej skórze. Trochę obawiam się momentu pracy nad tą częścią, ponieważ będzie to moja pierwsza próba wytłaczania wzorów w skórze :D. A jakie wzory? Zdecydowałam się na celtyckie plecionki, ponieważ blisko mi do tych klimatów ;).
Środek sakw mam zamiar usztywnić grubym filcem.
Wszystko brzmi jak jeden wielki eksperyment... już nie mogę doczekać się efekty końcowego :D.

Poniżej jeden ze wzorów. Będzie znajdował się na klapie sakwy. Zdecydowałam się na samą literkę F.
Czemu F? Mam w zwyczaju nadawać przedmiotom imiona - zatem mój czarny Drag Star nosi imię Fenrir ;).

 

post-45711-0-85999700-1501439028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel,

 

Artysta to ja tez jestem, ba nawet Lebenskünstler ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam lisia kitke,

 

lepiej bobrowe futerko :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w toku :).
Zaprojektowałam już wszystkie wzory, które chciałabym wytłuc.
Przyszła także część skóry. Mam nadzieję, że na dniach zacznę już wnerwiać sąsiadów ciągłym stukaniem młotka :D.

 

Przepraszam za jakość zdjęć - robione chwilowo ziemniakiem.

post-45711-0-05260900-1501748635_thumb.jpg

post-45711-0-31870700-1501748643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, zapodawaj postępy na bieżąco, nie ukrywam, że jestem ciekaw efektu końcowego :) Pomysł przedni i co najważniejsze w 200% indywidualizm co będzie wyróżniało moto i da satysfakcję Tobie jeszcze większą niż np klikniecie kup teraz na aledrogo .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzory fajne, ale moim zdaniem, zamowilas zbyt jasna skore, no chyba, ze pod kolor kurtki.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D.
Na pewno będę starać się skrupulatnie umieszczać tu zdjęcia z dalszych prac. Tymczasem czekam na jeszcze jedną przesyłkę z narzędziami do wytłaczania skóry. Po poniedziałku powinno być więcej zdjęć ;).

Niszę mówisz? Jak to co stworzę będzie miało sens, mogę tę niszę wypełniać ;).

 

Skóra jest naturalna - ponieważ w takiej się wytłacza wzory. Dopiero po ich skończeniu skórę farbuje się na wybrany kolor i zabezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...