Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy dla dziecka


To_masz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

rozglądam się za fotelikiem dla dziecka (mała ma prawie 10 miesięcy, waży 11,5 kg), są foteliki do 18kg albo od razu do 36 kg. Są z mocowaniem na pasy oraz systemem ISOFIX (w samochodzie mam ISOFIX).

I wybór w cholerę wielki, ktoś podpowie na co zwrócić uwagę? Ceny zaczynają się od ok 400 zł, ale wolę dołożyć drugie tyle i mieć bezpieczniejszy i wygodniejszy.

Czy ten system mocowania ISOFIX jest lepszy/wygodniejszy/bezpieczniejszy?

 

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem młodemu coś takiego:

 

https://www.3kiwi.pl/product-pol-43858-ROMER-KING-II-LS-COSMOS-BLACK-9-18-KG.html

 

Z tym że nie zależało mi na ISOFIXIE, bo mam tylko w jednym aucie. Wiem, że są też adaptery po ISO. Bardzo solidnie wykonany i wygodny. Wadą jest niestety spora masa. Za to traza 10-cio godzinna nie umordowała dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas młodszy jeździ w takim Romerze King Plus i mogę spokojnie polecić. Fajne dociąganie pasów.

23.jpg

Dla starszego mamy fotelik z taką nakładką z przodu (bez pasów) ale to podobno przy dachowaniu nie jest za dobre zabezpieczenie. Na plus że spokojnie zasypia i nie "wisi". Co do wożenia tyłem to w okolicy roku już zmienia się na przód. Mały przestał płakać podczas jazdy jak kupiliśmy fotelik do sadzania przodem. Tyłem mu się nudziło po prostu, rodziców nie widział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jakaś zmowa cenowa była, praktycznie wszędzie taka sama cena 999,- i tyle dałem. Kupowałem w Pruszkowie w sporym sklepie, duży wybór i wszystko na miejscu, można bez problemu dziecko przymierzyć do wielu różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...