Skocz do zawartości

Tania Piła łańcuchowa


bozoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nigdy nie pracowaliscie piłami bo brednie piszecie. Do takich prac tylko elektryczna. W Pl miałem elektryczna Makite, tania nie była coś koło 650, robiłem nią kilka lat bezawaryjnie, drzewo do kominka, budowa domu, itd. Zdziwił byś się z jakimi balami dawała sobie radę, chodzi do dziś. Ze spalinowych pił żadna Husqvarna, Stihl i temu podobne gowno, one były dobre 30 lat temu, jeśli spalinowych to tylko Echo, nadal je robią w Japonii. Mam taką ojciec przysłał 25 lat temu z US, chodzi do dziś jak zegarek.

 

Robert

 

Nie chcialbym tu imponowac ale kilka lat pracowalem Stihl'em w lesie przy wycince z " mieczem " 48 cm. Znajomy zaczol od Dolmar ale po jakims czasie przeszedl na Stihl'a i cial, ciol i ciol, i ciol by do dzisiaj gdyby nie to ze zmarl a pily po nim zostaly.

 

1. Do czego bezdie potrzebna

 

2. ile bedziesz ja uzywal

 

3. zasobnosc portwela.

 

Tesciu chcial taka mala ( najmniejsza jaka byla by w ogolnych marketach dostepna, kupilem mu numer wieksza, Problem z tym, ze po odpaleniu chlop sie nieco przestraszyl, co moze sie stac, bdy cos pojdzie nie tak.

 

Od siebie doradze spalnowa, nie przetniesz kabla bo takiej opcji niema.

 

Robert, Makita to generalnie jedan o ile nie najlepszy sprzet ale jego cena raczej do przystepnych nie nalezy. O ile nad Makita elektryczna moglbym sie zastanowic o tyle za ta cene mam juz Stihl'a spainowego.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bozoo, piła to połowa sukcesu. Druga połowa to ostrzenie łańcucha. Lepiej zainwestować w dobrą ostrzałkę. Różnica ogromna....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bozoo, piła to połowa sukcesu. Druga połowa to ostrzenie łańcucha. Lepiej zainwestować w dobrą ostrzałkę. Różnica ogromna....

 

Buber

 

Zgadza sie

 

Przy czym ostrzalka moze przerosnac wartosc pily :icon_mrgreen:

 

JAk sie ma cos tam w rekach to pilnik wystarcza w zupelnosci.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tanie spaliny to ostatnie dobre były Partnery, ale te made in USA. Teraz klepią to w Chinach i już nie jest to to samo.

 

 

Z elektrycznych to ja mam od kilku ładnych lat Boscha i jestem bardzo zadowolony.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczna jest też sto razy lepsza jeśli musisz poprzycinać gałęzie na drzewie, na którym siedzisz.



Ze spalinowych to nawet Stihl robi teraz tani szuwaks, który się sypie.

Gdybym nie miał swojego Partnera i potrzebował dzisiaj coś kupić, to rozglądał bym się za używanym legendarnym MS 180 Stihla, kalkulując od razu przegląd w serwisie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w ostatnich 3 latach miałem możliwość użytkowania zarówno pił elektrycznych jak i spalinowych. Miałem w rękach marketowe no name jak i markowe. I po wykarczowaniu kilkuset drzew jak i sezonowym cięciu 30 m drewna stwierdzam, że najlepszą relację jakość - cena ma Sthil!

 

Natomiast jeśli chodzi o łańcuch, to wystarczy właściwy średnicą okrągły pilnik i trochę doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że można ostrzyć tak jak Qurim smarował łańcuch, na włączonym silniku?

 

Limo

 

Tak, tylko trwa to znacznie krocej, zwlaszcza jak dodasz troche gazu :icon_mrgreen:

 

Jaka jest roznica miedzy pilaka a stringami ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chwila nieuwagi i palce Ida w pizdu :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same drwale, ja pie**ole zaraz co drugi napisze ze cala Tajge wycial

Napisal do czego bedzie potrzebowal, pila spalinowa do takich przydomowych prac jest pomylka. Jak dlugo bedziesz nia pracowal to ciagly bek silnika bedzie cie wkurwial, wachanie spalin tez nie jest przyjemne, smierdzisz tym gownem caly dzien, wlosy, ciuchy wszystko tym przechodzi, pracujesz z drzewem i nie ma tak ze 100% czasu tniesz, odkladasz pile i wtedy albo chodzi i sluchasz tego gowna, albo gasisz i znowu odpalanie. Przy krotkich pracach tym bardziej odpada spalinowa. Kabel w niczym nie przeszkadza przy takich robotach.

Teraz mi podajcie realne a nie wyssane z dupy wady elektrycznych pil do takich prac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do czego bezdie potrzebna

2. ile bedziesz ja uzywal

3. zasobnosc portwela.

 

1. Wspomniałem na początku; uciąć gałąź, spuścić suchą wiśnię, pokroić te patyki na rozmiar piecowy.

2. Kilka/naście razy w roku.

3. Wiesz, jeśli chodzi np. o makite za tysiaka to nawet by mnie było stać ale ze względu na punkt 2 miałem pomysł, że może właśnie jakiś gównolit da radę.

 

Bozoo, piła to połowa sukcesu. Druga połowa to ostrzenie łańcucha. Lepiej zainwestować w dobrą ostrzałkę. Różnica ogromna....

Właśnie na razie o tę pierwszą połowę idzie, żeby się na pierwszej gałęzi nie rozbryzgło w rękach. Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem Boscha AKE 35S Używana chodzi bez problemow już ponad 6 lat a dodam że ojciec jest stolarzem i często bierze ją do cięcia krokiew

Myślę że lepiej kupić markową używkę niż nowego chińczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy kto ma jaką działkę.

Jak masz 10000m2 to wolałbym spalinową, jakbym miał 1000 metrów to elektryczną.

Jakby wziąć tę drugą liczbę to tylko nieznacznie musiałbyś ją podzielić

 

Sugerujesz że można ostrzyć tak jak Qurim smarował łańcuch, na włączonym silniku? :D

No... Łańcuch to łańcuch. Skończysz podobnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te tanie pracuja, ale raz na pare lat jak wydasz 500 czy 700 a nie 200 to sam sobie odpowiedz. Makita ciagle robi dobre maszyny, pewnie nadal chce budowac marke, potem sie stanie jak z Boschem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert

 

he, he ale pojechales :icon_mrgreen: ja tam nie lubie ciagac ze soba zadnych kabli, wystarczylo mi, ze w przeszlosci musialem " strzyc " zywoplot :icon_mrgreen: Inna bajka, ze pracujac jako drwal nie mam zydnych lekow i obaw i zawsze wybiore spalinowa. Moja wypowiedz nie znaczy, ze spalinowa beudie lepsza a elektryczna gorsza. Po prostu moje wlasne preferencje. Ty masz inne i :notworthy:

 

Bozoo

 

w efekcie koncowym Ty bedziesz musial sam zdecydowac co lepsiejsze :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...