Skocz do zawartości

Puchar Polski Classic


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tematach pokrewnych nie ma o tym słowa więc postanowiłem rozpocząć nowy wątek.

 

Od paru lat powoli acz systematycznie rozwijają się w Polsce wyścigi staruchów. Od sezonu 2016 zawody trafiają pod skrzydła PZM. Nie wiem czy to dobrze czy źle i jak to się rozwinie ale zawody nabierają oficjalnego statusu. Poza tym powstała nowa klasa pozwalająca na ściganie się sprzętami, których produkcja rozpoczęła się przed grudniem 1989r i o pojemności nie większej niż 580ccm.

 

Jak wiadomo klasa Youngtimer przy WMMP jakoś nie wypaliła. Żywię nadzieje, że przy zawodach staruchów taka klasa ma większe szanse przetrwania i rozwoju.

 

Kilka tygodni temu pojawił się kalendarz. Mamy 4 rundy:

28.05.2016 - Pszczółki

25.06.2016 - Koszalin

23.07.2016 - Pszczółki

20-21.08.2016 - Poznań

 

Jak widać część rund pokrywa się z pucharem 125open/moto3 a jedna jest przy WMMP

 

Kilka dni temu opublikowano w końcu regulamin rozgrywek w 2016:

http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/wyscigi/regulaminy/2016/zasady_rozgrywek_-_wyscigi_2016.pdf

na stronie 122 znajdziemy regulamin techniczny dla pucharu Classic

 

myślę, że jak do tej pory to najtańsza możliwa opcja aby zasmakować oficjalnej rywalizacji

zdanie red. Łowickiego już znam :D a co Wy myślicie o tym temacie?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPZta pięćsetka się akurat łapie wiekowo... Muszę pomyśleć, bo mam niedaleko taką całkiem zdrową...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie zaklepałem sobie GS-a 500 motocykl nie na chodzie ale był tani :) .

GS ma ta przewagę, że przez całą produkcję prawie się nie zmienił .

jako, że motocykle mają być "period correct" będę musiał wymienić w nim przedni zacisk na starego typu i usunąć korki zawieszenia na takie bez możliwości regulacji .

o GPZ500 też myślałem (mocniejsza) ale w tym przypadku sprawa może być odrobinę trudniejsza - modele z lat osiemdziesiątych miały koła 16/18' i inne heble niż w późniejszych wersjach poza tym tanich części do GS-a jest mnóstwo.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super inicjatywa. Sam kilka sezonów zaliczyłem w odpowiedniku samochodowym i powiem, że jest to super zabawa!

 

Z tego co czytam klasa GP50 nie ma ograniczenia pojemnościowego.

 

 

Nie, jako jedyna nie ma podziału na klasy pojemnościowe bo ścigać się w niej mogą tylko 50ki... jak sama nazwa wskazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vespe PK50... ]:>

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ 350 podejdzie pod klasę, gdyż posiadam takową?

masz 6V czy 12V?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12V też powinna się łapać, bo przed 89 trzaskali je już. Fajnie to można zrobić i to na częściach z epoki ;). Idzie skrzyżować z zawiasem etki 250 i mamy normalne heble wtedy. Tylko trzeba szprychować piastę etkowską na czetową felę. Jeszcze można z wałem kombinować :). Fajnie wtedy jeździ...

 

Edyta: Tommo a zobacz definicję motocykla ;). Wsio co jeździ więcej niż 45 /h.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...