Skocz do zawartości

Czy w automatycznych skrzyniach wymienia sie olej ?


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienia się, nie ma elementów przeniesienia napędu (skrzynie biegów, dyfry) w których wymiana nie byłaby wymagana (choć niektórzy producenci twierdzą inaczej - wa wytrzymać do końca gwarancji)

Wystarczy zwykła wymiana statyczna (dynamiczna bardziej skomplikowana, potrzeba więcej czasu i o wiele więcej oleju) - interwały najczęściej 45 - 60tys. km. Należy skrócić jeżeli skrzynia jest bardziej obciążona (np. holowanie ciężkich przyczep). Olej koniecznie w specyfikacji zalecanej przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Panuje wiele rozbieznosci, wiec jak to jest, wymienia sie olej okresowo czy nie ma takiej potrzeby ?

W serwisówkach pisze co ile należy wymienić .

Co się tyczy pytania- w automatycznych to podstawa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bQ-XGpiU1a0

Takie tam ABC skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych samochodach producent nie przewiduje wymiany oleju określając go mianem "dożywotniego".

Taaa, do końca życia gwarancji. Kumpel kiedyś w firmowym oplu astra III pyta mnie, co tam tak świszczy przy dodawaniu gazu - mówię, że chyba turbina, sprawdzałeś olej? A ten mi, że nie, po co, przecież się wymienia co 30.000 (30tys - swoją drogą jaka ściema, piszą takie głupoty, a klienci myślą, że będą mieli samochód tańszy w utrzymaniu). Jakiś czas później przyjeżdża i mówi, faktycznie - miałeś rację, sprawdziłem ten olej, miarka sucha była...

A co do oleju w skrzyni - wymieniasz nie rzadziej, niż napisane w manualu, max. 60tys. Ja w swoich sprzętach wymieniam oleje częściej, niż zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez nadgorliwość.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelhead: Nie taa.. Tylko tak, niektórzy producenci (Np. BMW w niektórych modelach) nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w skrzyni. Nie wiem jak sprawa się ma z nowymi modelami ale w zeszłym roku wymieniałem olej w automacie w E34 525Tds pierwszy raz od 23 lat.. Przynajmniej tak mówił właściciel.. A skrzynia do wymiany chodziła normalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, do końca życia gwarancji. Kumpel kiedyś w firmowym oplu astra III pyta mnie, co tam tak świszczy przy dodawaniu gazu - mówię, że chyba turbina, sprawdzałeś olej? A ten mi, że nie, po co, przecież się wymienia co 30.000 (30tys - swoją drogą jaka ściema, piszą takie głupoty, a klienci myślą, że będą mieli samochód tańszy w utrzymaniu). Jakiś czas później przyjeżdża i mówi, faktycznie - miałeś rację, sprawdziłem ten olej, miarka sucha była...

A co do oleju w skrzyni - wymieniasz nie rzadziej, niż napisane w manualu, max. 60tys. Ja w swoich sprzętach wymieniam oleje częściej, niż zalecane.

Jeśli chodzi o wymiany oleju co 30 tys, to żadna ściema. Producent dopuszcza takie wymiany przy pewnych założeniach (optymalne warunki eksploatacji)

Miałem kiedyś klienta, który jeździł wyłącznie da długich dystansach po autostradach i wymieniał olej co 30 tysi. Jak na razie silnik ma przejechane 680 tysi km i dalej śmiga jak złoto (1.9 TDI 105 KM).

 

Poza tym nie dajmy się zwariować! Oleje mamy zupełnie innej jakości niż 20 lat temu...

 

W DSG zalecają co 60000km, wymieniałem co 30000km i tak się rozjebała.

 

Niestety te skrzynie rozpadały się bez względu na okresowe wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelhead: Nie taa.. Tylko tak, niektórzy producenci (Np. BMW w niektórych modelach) nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w skrzyni. Nie wiem jak sprawa się ma z nowymi modelami ale w zeszłym roku wymieniałem olej w automacie w E34 525Tds pierwszy raz od 23 lat.. Przynajmniej tak mówił właściciel.. A skrzynia do wymiany chodziła normalnie..

A po wymianie co się stało?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, jeździł dalej co było trochę zaskoczeniem.. Bo po opowieściach o wymianie oleju w automacie po takim czasie dowiedziałem się tylko tyle że skrzynia powinna zacząć wariować. Może to dzięki temu że układ był przepłukany dwa razy, a nie zalany w połowie świeżym olejem. Cóż.. Oleje "LifeTime" istnieją, ale są przewidziane na całe życie skrzyni, a nie całego samochodu. A producent pewnie zaleca remont kapitalny skrzyni co 200 tyś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...