Skocz do zawartości

kibelek 50 2T do 1500 zł


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Bez zbędnego pisania love story życia

-spalanie do 3.5/100

-względnie bezawaryjny

-2T ( nie chce 4T , nie jedzie , silnik bardziej skomplikowany , spalanie praktycznie to samo )

-mile widziany zwykły wiatrołap z dmuchawą , ale to nie jest warunek konieczny

 

i chyba tyle......

od bidy w tej kasie kupi się jakieś piaggio czy tam aprille ale albo ,,skuter sprawny stan idealny tylko brakuje silnika'' ( z olx cytat ) albo straszne wysterydowane ( wydechy technigas , garki 70-90 , gaźniki dellorto , co z tego że poleci po 90 jak pali 6/100 ) i jednocześnie zgnojone ( stunt psy nielatów ) , ciężko o coś w sensowym stanie a więcej kasy nie mam i nie bede miał.........

 

Myślę nad tgb , smc , keeway czyli jakaś korea albo tajwan w serii po jakimś dziadku. użytkuje ktoś coś takiego ? ja mielę praktycznie samo chińskie gówno z 139qmb w Warsztacie , miałem raz peugeota trekkera , super mi się podobał , stylizowany na funbike ( wielkie balonowe koła ) wygodny , milion schowków ( pod kierownicą , przed kierownicą , wielki sedes , bagażnik ) ale czytałem że piją jak smoki ( 5-6/100 ) i sobie odpuściłem

 

za młodu nie spałem po nocach na widok piaggio typhoon , był do wygrania w jakiejś loteri w telewizorni , nawet po rzece nim jeździli , może ktoś użytkuje i opisze i się pochwali ?

 

na osiągach mi nie zależy , ja mogę sobie jechać 50km/h , za to komfort czy zamykane schowki fajna sprawa :D

 

no i innych też zapraszam do dyskusji.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami kupiłem TGB od szwagra- do kapitalnego remontu. Wymieniłem wał, łożyska, tłok, cylinder, głowice, sprzęgło i takie tam drobne pierdoły. Cena części niewielka a teraz śmiga aż miło - choć jest jeszcze na dotarciu. Spalanie w granicach 3 litrów.

Tak więc w granicach 1500, można kupić skutersyna- najlepiej coś do reanimacji i zrobić samemu, aby mieć pewność czym się jeździ.

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy masz takie:

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-motorraeder-roller/49439/sortierung:entfernung/roller/k0c305l2619r50

Mam kolegę co czasem lata do Polski z przyczepką i mieszka nieopodal granicy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od paru juz lat użytkuję Hondę Lead. Brzydka jak noc i do tego 4T. No i jeszcze 103 cm. Ale za to pali około 3l przy jeździe jak to skuterem na pełnym gazie. Nakręcone prawie 40 tys. Pewnie to jej końcówka, ale musze przyznać, ze nie dbałem.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Simson sr50.

 

dla mnie to syf jakich mało , awaryjne jak ogar 200 , osiągi kamaza po roku w żwirowni , do tego ceny jak z bristolu, nigdy nie rozkminiałem fenomenu tego nrd-owskiego złomu , ogar 200 sypał się , był dziadowski ale był tani w zakupie i na moje to osiągi miał lepsze , a skąd złomson ma takie ceny to nie wiem :D

może kiedyś to jeszcze miało sens jak nie było japoni , ale teraz ? tajwańskie kymco czy keeway przy złomsonie to wcielenie bezawaryjności :D

 

jakbym miał 500 zł to wolałbym chyba ogara , 3 biegowego sr50 to na od końca do końca ulicy zostawiłem swoim zdezelowanym ogarem 200 robiąc typkowi wstyd przy dupach , nie wiem skąd w urban legend się utarło że simson to taki potwór wśród motorowerów jak simson 50 nawet na papierze jest słabszy od odblokowanych wynalazków z silnikiem jawa 223 czyli ogar 200 , lub potocznie jawka 50 ( skuter ) , być może to jak junak -siła legendy.......

 

 

yamaha neos

 

no coś musi być na rzeczy z trwałością i spalaniem tego skoro w co 2 pizzeri albo chińskim żarciu to jeździ :D Nawet wizualnie mi się względnie podoba , tam piec jest cieczak czy wiatrołap czy zależy od rocznika ?

 

 

W mojej okolicy masz takie:

 

monter dzięki za próbe pomocy ale przy tak niskich cenach nie opłaca się tego targać , sama procedura przerejestrowania to z 600 zł lekko ( coś koło tego mnie za xr 600 lata temu wyszło też była z Niemiec ) do tego targanie przy obecnych cenach ojro musiałbym upolować coś za max 150 ojro , ciężko będzie..........

 

 

Cena części niewielka

 

właśnie to jest zajebiste w tajwanie czy korei :D

którego konretnie tgb masz ? wygodny ? jedzie coś ?

 

 

Pewnie to jej końcówka, ale musze przyznać, ze nie dbałem.

 

nie no lead jest trwała i w ogóle zajebista jak ma 40 tys to jeszcze pojeździ , tylko że ja mam parcie na 50 w automacie bo chce w razie potrzeby żeby legalnie osoba z łapanki mogła tym jechać jak potrzebuje transportu czy coś a w moich kręgach prawko B( lead 100 spokojnie się na B łapie ) nie jest wcale taką normalnością.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nikt cię nie zmusza a ja chce kibelek i już tłumaczę dlaczego ....

 

ja szukam userfriendly środka transportu a taki złomson ?

 

Rozrusznika elektryczego nie ma ( były podobno w skuterach w opcji ale za to w ogóle każą płacić jak za dt 125 ) no tak jak jest wszystko cacy to na dotyk jak nie jest to po miesiącu nowe buty, kibel ma estart i kopniak najlepsze rozwiązanie, możesz kopać żeby nie wyjść na geja co pali 2T z rozrusznika a możesz szybko wcisnąć guzik i pojechać żeby nikt nie widział kiedy masz na nogach trampki i szkoda je kroić....

 

Schowka pod siedzeniem nie ma..........

 

Biegi ? ja wiem czy w środku transportu codziennego to taka frajda wahlować biegami i sprzęgłem ? jeszcze w pojeździe który rozwija 50km/h i jeździ po mieście ?

 

Osłony na nogi wąskie( a to jest zajebisty plus kibla nad każdym moto , nogi nie dostają tak zimnem i wodą ) , kanapa wąska niewygodna.....

 

Olej trzeba mieszać z paliwem , idzie go więcej i silnik jest gorzej smarowany niż kiedy jest dozownik ....

 

Silnik między nogami na widoku łatwo załatwić wyjściowe ciuchy( w normalnym kiblu masz silnik tak schowany że w garniturze możesz jeździć ani o wydech nie dotkniesz ani o cylinder no nic ) ........

 

Hamulców to nie ma nawet tajwan z dolnej półki typu keeway ma tarczę przód a złomson ?

 

kibel ma jeszcze taki plus jak ogromna ładowność , np akumulator samochodowy ? rzucasz pod nogi jak płaska podłoga , zapierasz nogą i jedziesz a w konwencjonalnym moto walczysz z przywiązaniem pasami do siedzenia i modlisz się żeby nie spadł........

 

i nie wiem ? cena za trupa z czasów zarośniętych jak za 10 letnią japonię to jaki sens to brać ? Jechać też to nie jedzie( tajwańskie wynalazki w 2T mają więcej mocy ) pali to samo co automat w kiblu ( ekonomia żadna ) , kibel AC ma dmuchawę promieniową , chocbyś kapcia palił w Maroku nic mu nie będzie a złomson to zwykły wiatrołap parę korków w mieście latem i słabnie......

 

demolud to jest fajne na ścianę dla kogoś kto tym pierwszą kobitę poderwał , ale nie na środek transportu codziennego a ja szukam środka komunikacji żeby na wiosnę lato i wczesną jesień zrezygnować z samochodu , potrzebuje praktyczne , bezawaryjne i funkcjonalne........

 

więc nie interesują mnie ogary , komary , wierchowiny , złomsony , tudzież inny 100 letni demolud , chce coś co jeździ i się nie psuje tyle.........

rozumiem 15 lat temu nie było wyboru , ale teraz ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że przy tych założeniach simson to nieporozumienie. Ja bym kupił coś z renomowanych marek, sprzed 10-15 lat, pomijając te "sporotwe" modele. Będzie większa szansa że nie macały go młodociane łapki.

 

Może honda bali ? Jest spory gabarytowo więc będziecie do siebie pasować :biggrin:

 

http://olx.pl/oferta/honda-bali-CID5-IDaRssD.html#dabfcc4d25

http://olx.pl/oferta/honda-bali-CID5-IDcLzrh.html#9976db2c88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o coś musi być na rzeczy z trwałością i spalaniem tego skoro w co 2 pizzeri albo chińskim żarciu to jeździ :D Nawet wizualnie mi się względnie podoba , tam piec jest cieczak czy wiatrołap czy zależy od rocznika ?

 

wiatrołap, jest też trochę mocniejsza wersja 100ccm, często zarejestrowana na motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, peugeota ludixa kupisz w tej kwocie i to dość młody rocznik, sam kupiłem z końcem czerwca za 1300zł rocznik 2008 z przebiegiem 9400, dojeżdżam nim do pracy po 5 km w jedna stronę, mam w miarę równo bez wzniesień, jeżdżę między 50 a 60 km/godz. i spalanie wychodzi 2,6 a 2,7l na 100km, skuter jest odblokowany i v max na prostym odcinku to 75km,godz, z tym że ja ważę 65 kg, skuter dobrze radzi sobie nawet jadąc w dwie osoby, mam prawie że najuboższą wersje bez żadnych bajerów, koła 10 cali i hamulcach bębnowe, ale jest rozrusznik elektryczny także nie jest źle, koszt utrzymania to śmiech, przejechałem już 1800 km i tylko leje olej do dozownika + benzyna do baku, polecam ci poszukać z kołami 14 cali i ew. jakąś wersje blaster która jest bardziej wypasiona, skuter ma schowek który pomieści portfel, ja dokupiłem dedykowany stelaż i zamontowałem kufer także z tym sobie poradziłem, skuter jest mały i dość wąski wiec kolana lekko owiewa pęd powietrza, pali od tzw. strzała nawet w ujemne temp. przy czym u mnie stoi na dworze ale pod zadaszeniem, najdłuższe odcinki jakie nim robiłem to po 21 kilometrów i bez zastrzeżeń, ogólnie mega polecam i wiem że nic młodszego i tańszego w utrzymaniu nie kupisz, tym bardziej z tym budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest spory gabarytowo więc będziecie do siebie pasować :biggrin:

 

właśnie z tym mam mieszane uczucia i sam nie wiem.....znaczy ja ogólnie jestem niski ( 176cm ) tylko że w 7 miesiącu ciąży ( 97kg chyba obecnie ) :D

 

z jednej strony mały i krótki fajny bo lekki i mi do busa wejdzie żeby go na osiedlu pod dachem parkować( a tam chinol na długość był na żyletki żeby klapę zamknąć ) , z drugiej strony jak na chinolu przejechałem 60-70km w jedną stronę ( a często takie trasy robiłem ) to moje plecy i dupa błagały o powrót pociągiem -pozycja srającej żaby , siedzenie twarde , nogi pokurczone lipa......

 

a ta bali wydaje się wielka , ale honda ( ekonomiczna , bezawaryjna ) widzę fajny zamykany schowek pod kierownicą, w cenie się mieści , dzięki za propozycję , zbadam napewno :D

 

 

am kupiłem z końcem czerwca za 1300zł rocznik 2008 z przebiegiem 9400, dojeżdżam nim do pracy po 5 km w jedna stronę, mam w miarę równo bez wzniesień, jeżdżę między 50 a 60 km/godz. i spalanie wychodzi 2,6 a 2,7l na 100km, skuter jest odblokowany i v max na prostym odcinku to 75km,godz, z tym że ja ważę 65 kg

 

zarąbiste spalanie ci wychodzi jak na 2T na tak krótkie dystanse , brzmi zachęcająco

 

 

ogólnie mega polecam

 

dzięki za obszerny opis rozważę, wielki minus że nie ma płaskiej podłogi pod nogami , i nie ma typowego kibla pod dupą , ale rozważę również.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O michoa szukamy coś w ten sam deseń.

Mi się BWSy podobają. Takie brzydkie że aż ładne. Ten jest blisko mnie i w tyg podjadę go obejrzeć http://olx.pl/oferta/yamaha-bws-rocket-w-calosci-lub-na-czesci-zamiana-aerox-nrg-neos-CID5-ID9h5a9.html#8311757cbc

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...