Skocz do zawartości

Koniec Toru Poznań ???


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i wyszedłem na debila, który szerzy ploty :D - to odnośnie słów Jaśkowiaka (nowego prezydenta Poznania) - chciałem zweryfikować i sam nigdzie nie znalazłem tej wypowiedzi

 

niemniej ciemne chmury nad torem wiszą ;)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy przychodzą mi do głowy:

 

1) Skoro od jakiegoś czasu z toru czerpie zyski tylko prywatna firma, to na jakich to działa zasadach? Czy nie wystąpiło to podobne zjawisko, jakie mieliśmy okazję oglądać w związku z autostradami? Autostrady też powstały za pieniądze podatników, ale część z nich została "przekazana" firmom prywatnym, które czerpią z nich zyski.

2) Czy ktokolwiek gdzieś słyszał o tych protestach działkowców i mieszkańców? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby żadnych protestów nigdy nie było, a cała sprawa była nakręcana przez osoby/firmę, której zależy na zakończeniu działalności toru i sprzedaniu go za fajną kasę. Po 2-3 latach bicia piany wszyscy są wściekli na wyimaginowanych działkowców, a spółka Speed Day czy inny APoznański robi smutną minę i dopina swego - sprzedaje obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tzw "działacze" w końcu i tak będą spokojni o swoje stołki, wszak są jeszcze rajdy, żużel, MX, a że wyścigi motocyklowe odpadną, mniej mają zachodu - użeranie się z krnąbrnymi motocyklistami, a $$ ten sam... no bo czy się stoi czy się leży.....

 

ehhhhh.... :icon_rolleyes:

 

J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście byłby tylko problem decybeli i protestów, to można zrobić tak, jak się robi na całym świecie: opracowuje się jakieś kompromisowe rozwiązanie, które polega np. na tym, żeby imprezy na torze odbywały się w określonych godzinach albo określonych dniach. Poza tym tor powinien spełniać, poza celem sportowym, cel związany z podnoszeniem bezpieczeństwa na drogach publicznych - i gdyby AP promował właśnie takie zalety (szkolenia techniki doskonalenia jazdy takie jak robi niemiecki ADAC itd.), to kogo by obchodziły zażalenia kilku działkowców? Można by wybudować wewnątrz toru plac z płytą do trenowania poślizgów, do jazdy na trolejach, można by udostępniać tor na testy... jak to jest, że nawet na Słowacji się takie coś opłaca, a w Polsce nie?

Jest wiele sposobów na to, żeby znaleźć wyjście z sytuacji. Tylko chyba nikt z włodarzy nie ma w tym interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle na głowie postawione. Tak na dobrą sprawę wystarczy montaż 4 kamer + telebim na którym jest podgląd z tychże kamer i całe te wyścigi stają się o 1000% bardziej atrakcyjne dla wszystkich. Jaki to wydatek? 1 SD i się zwraca.

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle na głowie postawione. Tak na dobrą sprawę wystarczy montaż 4 kamer + telebim na którym jest podgląd z tychże kamer i całe te wyścigi stają się o 1000% bardziej atrakcyjne dla wszystkich. Jaki to wydatek? 1 SD i się zwraca.

nie bardzo rozumiem

 

nikomu nie zależy na organizacji wyścigów a już tym bardziej organizatorom SD

SD jest prywatnym biznesem

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz (Lovtza) przecież ten człowiek(KH) nigdy niczego wielkiego nie osiągną, no może na swoim podwórku to coś tam pokazał ale na arenie międzynarodowej? Dla mnie ten człowiek(KH) jest bardziej celebrytą niż jakimś wielkim sportowcem, z resztą ten stek bzdur o których pisze, świadczy tylko i wyłącznie o nim i jego wiedzy na ten temat.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz (Lovtza) przecież ten człowiek(KH) nigdy niczego wielkiego nie osiągną, no może na swoim podwórku to coś tam pokazał ale na arenie międzynarodowej? Dla mnie ten człowiek(KH) jest bardziej celebrytą niż jakimś wielkim sportowcem, z resztą ten stek bzdur o których pisze, świadczy tylko i wyłącznie o nim i jego wiedzy na ten temat.

Porównując z Tobą, to zwykły cienias - był tylko mistrzem Europy, trzykrotnym mistrzem Polski, 2-gi w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata cross-coutry - tyle co nic.

 

Tym bardziej dziwi, że pomimo wysokiego statusu materialnego, szlaja się po telewizjach śniadaniowych, występując jak ekspert od wszystkiego, od wybuchu wulkanu po bezp. ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że jest cieniasem tylko że na arenie międzynarodowej za dużo sukcesów nie miał. W Polsce to owszem był, bardzo dobry. Czy te dwie zasługi w całej swojej długiej karierze świadczą o tym że była wspaniałym sportowcem ? Poza tym ja jako laik nie wypowiedziałbym takich słów na temat toru Poznań. Takiemu znanemu sportowcowi, sportów motorowych chyba nie przystoi tak mówić ?

Z resztą Lovtza fajnie ten artykuł rozpoczął, "Tor Poznań przegra.... przez zdrajców" ja bym napisał raczej trochę łagodniej, między innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co jest takiego atrakcyjnego na tym terenie. Na domy się słabo nadaje bo lotnisko, na centrum handlowe też słabo bo jednak zadupie. Fabryka może powstać w innym miejscu. Na park rozrywki może i by się nadało ale likwidować w tym celu tor to też bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze chwila i sie wszystko wyjasni ,w polowie stycznia bedzie juz kalendarz WMMP i SD z glownymi zasadami ... a do tego czasu proponuje sie wstrzymac z wszystkimi zakupami ;) no chyba ze Mikolaj dostal juz liste potrzebnego sprzetu wiec bedziemy sie martwic pozniej co z nim zrobic :) ze sprzetem nie Mikolajem ,no chyba ze to bedzie Sniezka :) to problemu nie bedzie , co z nia zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co jest takiego atrakcyjnego na tym terenie. Na domy się słabo nadaje bo lotnisko, na centrum handlowe też słabo bo jednak zadupie. Fabryka może powstać w innym miejscu. Na park rozrywki może i by się nadało ale likwidować w tym celu tor to też bez sensu.

 

100% prawda. Tyle, że na jakiejś stronie radia merkury bodajże było sprostowanie, że nowy Prezydent Poznania nic takiego nie mówił. Zachęcał podobno tylko do jeżdżenia rowerem, ale nie po torze. Chociaż fakt faktem, że czasami po SD pojawiali się kolarze na torze... To może oni tak walczą? :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...