Skocz do zawartości

Assistance w PZU - Auto Pomoc, bezpłatne do każdego OC


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie tematy są mocne przestarzałe więc zamiast je kontynuować, rozpocznę nowy. Jak wiecie (albo i nie), do każdego OC zawartego w PZU dodawany jest za darmo pakiet Assistance "Auto Pomoc" w wersji komfort. Cytując za PZU:

Ubezpieczenie PZU Auto Pomoc zapewnia:

  • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, albo holowanie w wybrane miejsce oraz parking,
  • pojazd zastępczy, organizację dalszej podróży lub hotel dla kierowcy i pasażerów,
  • pomoc w przypadku awarii ogumienia, rozładowania akumulatora, przepalonej żarówki, zatrzaśnięcia kluczyków czy braku paliwa,
  • opiekę nad dziećmi i przewożonymi zwierzętami,
  • transport medyczny,
  • wygodną, bezgotówkową obsługę przez telefon,
  • pomoc i fachowe doradztwo we wszystkich nietypowych sytuacjach na drodze.

 

 

Holowanie do 150km niby nawet w wariancie Komfort. Jak to jest, korzystał ktoś? Czy jak złapię gumę motocyklem, to mogę go sobie kulturalnie lawetą zawieźć pod wybrany adres mechanika do 150km? Widzę, że auta zastępczego jak jedziesz moto nie dadzą nawet w wariancie super czy jak masz AC, ale reszta - chyba tak? W takim razie, należy zadać sobie pytanie - po co na terenie Polski jakiekikolwiek inny tani assistance (typu mBank - tylko auta), skoro OC w PZU daje to samo?

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w zeszłym roku podstawowy assistance z PZU. pojechałem z Wawy do Radomia. W drodze powrotnej zepsuło się moto. Dzwonię na infolinię z przekonaniem że należy mi się laweta. Pan sprawdził moją umowę i powiedział że w tym podstawowym pakiecie niestety laweta mi nie przysługuje. Przysługiwała by mi jakby była kolizja jakaś czy wypadek. A że moto się tylko zepsuło to płać Pan. Około 100km na lawecie więc możesz się domyślić że nie wyszło to tanio.

 

Nie wiem jak jest w tym roku i czy coś w umowie i warunkach się zmieniło ale radzę przeczytać dokładnie umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się osobno wykupuje. To zawarte w OC dotyczy tylko kolizji.wypadku.

 

Ja miałem to wykupione przez kilka lat. Skorzystałem dwa razy - polecam. Czas czekania na pomoc to 15 minut w Poznaniu i 1,5 godziny na zadupiu w niedzielę w nocy. (miejscowa pomoc była zajęta i bus przyjechał aż z miejscowości 100km dalej). Do 150km holują a powyżej jest drogo bo 5zł za kilometr. Plusem jest to, że możesz holować gdzie chcesz a nie tylko do najbliższego warsztatu jak jest w wielu podobnych ubezpieczeniach. Są dwa warianty, jeden działa 20km od domu a drugi nie ma limitu. Ja za ten bez limitu płaciłem 130zł/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie potrafię tych umów czytać, albo jest jak byk, że w każdym przypadku. Może ktoś bardziej ogarnięty pokusi się o analizę? Bo ja tam nigdzie nie znajduję zapisu o wypadku, jedynie jest coś takiego jak "wypadek ubezpieczeniowy", ale w ubezpieczeniu PZU Auto Pomoc (PAP) jest tam wpisana właśnie awaria ogumienia , przepalenie żarówki itd.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=f7e8495d-587b-4d94-bfeb-a1459731a341&groupId=10172

 

strona 16, paragraf 31.

 

W wariancie komfort masz pomoc w razie kolizji/wypadku. W wariancie super w pozostałych przypadkach. Do oc dostajesz wariant komfort a za super trzeba osobno zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lekko odbiegnę od tematu, ale może też jest cuś takiego z PZU.

co propoujecie jako assistance na wyjazd zagraniczny (w ramach europy)? i ew. za ile takie cudo jeśli wiecie? ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Auto Pomoc w wariancie Super jest na całą Europę. Będę musiał się tym zainteresować w takim razie, faktycznie, doczytałem w końcu ze zrozumieniem i już wiem wszystko. "Wypadek ubezpieczeniowy" na początku listy wyszczególniającej mnie zmylił.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pomoc w wariancie super mozna kupic na Polske oraz na Europe, rozni sie oczywiscie cena. Cena zalezy tez od tego czy masz OC w PZU czy w innym towarzystwie. Mozna kupic z wylaczeniem ochrony obszaru 25km od miejsca zamieszkania lub bez wylaczenia tego obszaru ochrona. Tzn. jesli wybierzesz tansza wersje (bez ochrony w granicy 25km od domu) bedziesz mial szkode np. 20km od domu to nie przysluguje Ci holowanie. Z tego co pamietam koszt na Polske + Europe przy OC w PZU to ok 200zl na rok.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lekko odbiegnę od tematu, ale może też jest cuś takiego z PZU.

co propoujecie jako assistance na wyjazd zagraniczny (w ramach europy)? i ew. za ile takie cudo jeśli wiecie? ;)

 

Ja dwa lata temu na wyjazd do Chorwacji wykupiłem Honda assistance w salonie hondy. Dla używanych moto koszt 100zł/rok, przy czym motocykl musiał przejść przegląd w salonie (100zł). Ja akurat korzystałem z promocji i przy wymianie oleju przegląd miałem za free. Przydało się. Może w salonach kawasaki też mają coś takiego (o ile istnieją salony kawasaki w PL, bo chyba nie widziałem żadnego^^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wykupiłem sobie pakiet w PZU, koszt na rok to 89zł, z limitem min. 20km od domu (zwykle i tak jestem 350km) i jedynie na terytorium Polski, ale przynajmniej w przypadku gumy nie zostanę sam jak palec.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie tez przysłali propozycję odnowienia oc właśnie z tym pakietem. Niestety zamiast zeszłorocznej kwoty 52zł jest 90zł. Moze to nie duża różnica , ale czy warto dokładać . Parę lat temu mój kolega miał wypadek daleko od domu, a w związku że miał pełne asistanc zadzwonił, aby skorzystać z holowania, hotelu, lub zastepczego auta. Po godzinnej próbie dodzwonienia sie na infolinię usłyszał , że laweta przyjedzie jak tylko będzie możliwe { przyjechała po 2,5h], auta zastepcze są wydane , a hotel z którym mają umowę jest oddalony o 120km w przeciwnym kierunku do zamierzonego. Czyli jak w polityce duzo gadania, a zero działania.

Podobnie miałem z NNW. Syn rozbił głowę w szkole. Założono mu 12 szwów, a z NNW zaproponowali 120zł. Koszta jakie poniosłem ,[ bo przecież wiecie , że do specjalisty czeka się rok] to ok 600zł. Nie wziąłem tej jałmużny, ale też juz nigdy nie wykupiłem na żadne dziecko NNW. Na samochód też nie i na motor też nie.

W dodatku wielu z moich znajomych przestało opłacać tę składkę dobrowolnego ubezpieczenia.

 

Może ktoś z forum juz skorzystał i z autopsji powie nam jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

 

Sorki że odgrzewam kotleta ale mam mały dylemat związany z wyjazdem do Chorwacji na który się wybieram.

Czy słyszał ktoś o assistance które można wykupić za granice?

 

Mój moto przeszedł duży serwis (wymieniłem opony, wyregulowałem gaźniki, zawory, wymieniłem olej, itp), wydaje mi się i tak też ocenia mechanik że motor jest w dobrym stanie i bez problemu doleci. Jednak trochę się obawiam i wolałbym coś dokupić..

 

Jeżeli znajdziecie coś, dajcie proszę znać, ja też będe szukał i będe informował na bierzaco,

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...