Skocz do zawartości

Blokujące się biegi 1 i 2, KTM EXC 300 2T


Motoholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam problem z moim Katem.

Jakiś czas temu wybrałem się na bardzo lekką przejażdżkę. Pyrkałem na naprawdę niskich obrotach i wtedy zauważyłem, że nie chce czasami wskoczyć jedynka. Następnego dnia taka sama sytuacja. Dopiero jak go wkręciłem to dało się wrzucić jedynkę.

Następne trasy robiłem już na wyższych obrotach i nie było to wyczuwalne, jednak w tą niedzielę zrobiłem trasę ponad 100km lasami i w drodze powrotnej nie chciała już nawet po dobroci wchodzić dwójka... Jak zrzucałem biegi na w miarę wysokich obrotach i to bez sprzęgła to nie było problemu ale na sprzęgle nie ma opcji, dźwignia ani nie drgnie w dół.

Jakieś pomysły?

KTM EXC 300 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej rozebrac silnik i sprawdz wybierak z wodzikami , 2T wiec roboty wzglednie malo i koszta jak sam to zrobisz nie duze.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kupowałem w miarę mocnego 2T ;)

Tylko szukam jakiś pomysłów chociaż, żeby nie błądzić na ślepo w gąszczu zębatek... Jakiś czas temu ściągałem całe sprzęgło i przy okazji oglądałem widoczne elementy i nic nie rzuciło mi się w oczy... Ciekawe jest to, że jak jest na wysokich obrotach biegi wskakują bez problemu a jak z nich zejdzie to dźwignia ani drgnie... Mam nadzieję, że to nie będzie nic kosztownego.

Edytowane przez Motoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...