Skocz do zawartości

Jaki namiot kupić - duże dwa lub małe 3, solidny, nieprzemakalny do 300pln


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, mój Hi-Tec się wreszcie skończył i dobrze bo miałem go już powyżej dziur w nosie, w opiniach czytałem, że zamki są do d*** ale byłem pewien, że opinie te napisały przewrażliwione gamonie, okazało się inaczej, zamki w hi-tec są tragiczne, zacinają się, rozpinają w połowie itd itp dlatego tej firmy chce raczej uniknąć by nie kusić losu :) Zastanawiałem się już nawet nad Lidlowskim wymiotem bo takowy na dniach ma być za 160 czy 170 złych ale nie wiem jak z jakością w tej marketówie, nie oczekuje wiele, ma być przestronny (dlatego małe 3 było by git) ma nie przemoknąć, dobrze by było gdyby posiadał stelaż montowany na tych haczykach typu "klik" bo wyciąganie i wkładanie tych kijków z żywicznych w szmaciany tunel czasem irytuje i zajmuje czas, miło by było gdyby namiot ten posiadał jakiś przedsionek, no i po spakowaniu nie straszył gabarytami :D To tyle. Proszę o pomoc i rady, oraz linki, najlepiej z alledrogo co bym mógł tam zamówić :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prau lat testuje z zadowoleniem Quechua 2seconds w najmniejszej wersji jaki występuje.

Namiot na 1-2 osoby. Bardzo lekki

Bajery,moskitiery,kieszenie wewnętrzne,nieprzepuszczalność w deszczu sprawdzona,

jakość bardzo dobra.

Najwiekszą zaletą jest to,ze rozkłada sie w kilka sekund a składanie tez bajecznie proste.

Minusem jest kształt namiotu bo po złożeniu przypomina wielkiego naleśnika,

najbardziej wygodnie jest przymocowanie do kufra centralnego.

 



sorry dopiero teraz doczytałem jakim motocyklem jeździsz i chyba ciężko byłoby Ci go zapakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem namiotu Campus Beziers 3 i mogę ten model polecić z czystym sumieniem.

Przetestowany w deszczu i na wietrze, zamki pracują lekko i precyzyjnie. Po rozłożeniu jest bardzo fajnie napięty i nic się nie majta.

Dodatkowo do starego modelu Givi maxia mieści się po przekątnej. Więc jak dla mnie bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fjord Nansen Lima 2 lub 3 i odpowienio jego wersja dwudrzwiowa Sierra 2 lub 3. Ma tę zaletę, że autentycznie nie przemaka i że podłoga (rzadkość wśród dzisiejszych modeli) pozwala 2-3 osobom o wzroście 165+ "wyciągnąć sie jak dłudzy" a mimo to bez kopania lub szurania czupryną po materiale sypialni. W dodatku owa sypialnia rozkłada się razem z tropikiem. A to oznacza, że w deszczu nie rozbijamy wpierw sypialni, a na nią namoczoną dopiero tropik, tylko wkładamy stelaż, stawiamy i już można graty wpakowac do środka i zająć się naciągami. Wada - jak większosć igloo nie ma pionowego wejścia, więc otwarcie wczasie deszczu innym niż "lekki pionowy deszczyk" wpuszcza trochę rzeczonego zjawiska pogodowego na rozłożone śpiwory. Nieprzemakalność bardzo wysoka.

Idealnie się go wozi przywiązany do lag pod lampą przednią dwiema gumami z haczykami, a pokrowiec wykoanny z tego samego materiału co tropik, nie pozwala na przemoczenie zawartości nawet w ulewie.

Mam go czwarty rok i przespałem w nim dobre dwa miesiące. Dwa lata wędrówek i wożenia podpiętego pod przedni reflektor, kolejne dwa lata w wózku bocznym, na razie nie zmieniam go na inny.

 

Jeśli Campus Beziers też daje się rozkładać "za jednym zamachem" a nie "wpierw moczymy na deszczu sypialnię a dopiero potem naciągamy na nią tropik", to bierz Beziera. Prawdziwy przedsionek to jedyne czego brakuje Limie/Sierze. Pół kilo więcej na motocyklu nie boli. Pieszo też, jeśli w zamian otrzymujemy porządny ganek na buty, na plecak i dach, pod którym nawet gotować się da. Jeśli natomiast rozkłada się go dwuetapowo, to przedsionek go nie ratuje i bierz FN Sierra (dodatkowe miejsce na buty i dodatkowe wejście za jedyne 250g wiecej niż odpowiednia Lima).

 

Oczywiście dzisiaj projektanci namiotów nie przewidują, że mieszkańcy posiadają bagaże i deklarują tyle osób, ile się zmieści. Jeśli więc nie chcesz spać na wszystkim, z nogami w plecaku i z twarzą na menażce, to dla 2 osób weź "trójkę". Dotyczy wszystkich modeli "igloo", jakie miałem okazję testować/widzieć/pomagać_rozkładać/omawiać na szlaku. Z resztą poza namiotami stacjonarnymi/stufuntowymi nie ma juz "nie igloo".

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam namiot Campus Vail3 i raczej bym firmy nie polecał ze względu na precyzję wykonania. Namiot uszyty nie do końca dobrze - zamki w sypialni od samego początku były w jednym miejscu zawsze mocno napięte niezależnie od ustawienia i naciągu linek, co po kilku latach skutkuje iż zaczynają się "rozjeżdżać" przy zapinaniu, ale ciągle się trzymają nieźle. Do tej pory nie doszedłem co jest z nim nie tak. Może ja jakoś pechowo trafiłem, może nowsze modele są lepiej szyte.

Natomiast sam namiot super. Nigdy mi nie przemókł, wytrzymał kilka porządnych wichur, do przedsionka wchodzą wszystkie graty plus dwa rowery.

Niezależnie od firmy polecam wybierać namiot z dwoma wejściami - nawet w upał można się kimnąć otwierając oba wejścia bo pojawia się przyjemny przewiew (no chyba że nic nie wieje ;)).

 

Edit:

W kontekście "mój Hi-Tec się wreszcie skończył" Campus ma taką wadę, że poza tymi zamkami nie dzieje się z nim nic, i nie bardzo mam pretekst żeby go zmienić ;)

Edytowane przez Favor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dzieki za odzew, zastanawiam sie szczerze mówiąc nad http://allegro.pl/namiot-fjord-nansen-andy-iii-3-osobowy-kurier-0-i4176190415.html

chociaz przekrocze planowaną kase lub http://allegro.pl/namiot-turystyczny-crestline-3-coleman-kurier-0zl-i4177436614.html

i pytanie co to za firma ten Coleman ? Widze na foto , że ma haczyki a punel do przeciskania pałąków tylko nad przedsionkiem , tak jak w Andy 3 no i stówa w kieszeni...



c64club bobre rady z tym rozkładnaiem ale jednak przedsionek jest dla mnie bardzo istotny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie patrz na wielkość. Kubatura tylko zimą przeszkadza, bo trzeba nachuchać więcej. Liczą się (poza oczywiście jakością materiałów) masa i sposób rozbijania. Jeśli masa Cię nie boli, to sprawdź czy możesz wpierw rozłożyć tropik a później sypialnię, albo oba na raz jak w Fjord Nansen serii Lima/Sierra. Bo jak wpierw rozkładasz sypialnię, jak w sporej części konstrukcji a na nią tropik, to się przy rozbijaniu w deszczu zemści.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam na wyjazdach namiotu

Coleman Coastline 3 plus.

Łatwy montaż - tylko 3 patyki, najpierw tropik, potem sypialnia, przedsionek z własną podłogą. Wadą jest masa ponad 7 kilo. Ale że ślubna jeździ swoim moto, to 2 kanapa u mnie wolna.

Może taki cię zainteresuje?

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fjord Nansen Lima z założenia jest to namiot 2-osobowy ale jak się do niego wpakuję z całym majdanem motocyklowym tz. kurtka, kask, sakwami itp to dla drugiej osoby brak miejsca. Jak masz korzystać z namiotu sam do 2-ka jak w dwie osoby to 3-ka.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...