Skocz do zawartości

Jazda bez prawa jazdy ale ze znajomością przepisów - co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jednakże koszt 1000 zł to jakaś paranoja za mozliwosc poruszania się skuterem. Nie wystarczy, że jest ograniczona prędkość i moc?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac nie wystarczy . Trzeba było wszystkich podzielic na podstawówke , gimbazę , średią i studia również w uprawnieniach :D

 

700-900 kurs , egzamin 170zł lub 210 na A12 i tu najlepsze (jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce )

 

 

jeżeli nie przystępuje ponownie do egzaminu, zwrotowi podlega 90% lub 100% wniesionej przez nią opłaty za egzamin praktyczny (WORD może naliczyć opłatę manipulacyjną)

 

Modzierzy - wydrukować sobie listę polityków z obecnej koalicji i podsumowac partię w których beda przy pierwszej nadarzającej się wam okazji wyborczej :D

 

Młody kup se krosa 125 i czekaj do szesnastki w lesie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter

 

z regoly zaden 13 - to latek nie kupuje z kieszonkowego jakiegokolwiek pojazdu, kupuja mu go rodzice. Ci tez zobowiazani sa moralnie do tego aby Adept zrobil uprawnienia.

 

Jestem po 10 h w ruchu drogowym i widze jakie numery wykrecaja u nas MOFA jezdzcy ( do 25 km/h i od 15 roku zycia ! ) z uprawnieniami porownywalnymi z karty motorowerowej, z tym, ze na Mofaprüfbescheinigung egzamin teoretyczny odbywa sie w placowce egzaminacyjnaj ( TÜV'u ) z innymi kat PJ, tyle, ze testy sa latwiejsze.

 

Dla mnie MOFA totalna bzdura ktora bym zlikwidowal.

 

Uprawnieneia AM zrobilbym od 14 roku zycia i podniosl predkosc do realnych ( GPS ) 50 km/h a nie do 45 km/h jak jest obecnie, bo wyspiarze maja inny System miar !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z regoly zaden 13 - to latek nie kupuje z kieszonkowego jakiegokolwiek pojazdu, kupuja mu go rodzice.

 

też tak chce :D ja zbierałem złom i truskawki na pierwszego ogara-zakładając nawet że kupię tego zdezelowanego mtxa 50 to wydam 1500 , teraz miałbym uzbierać 2500 tak ??

 

potem płacz że małolaty siedzą przed tibią i fejsbókiem.........oc 2 x zdrożało , jakieś durne przeglądy , policji na pęczki.........crossa też nie ma sensu kupować bo nie ma gdzie jeździć ,wszędzie asfalt , domy linki na drzewach , żwirownie zasypane , tory mx umierają, crossem teoretycznie wolno ci jeździć tylko po własnym polu :D ..........

 

jakbym teraz miał 14 lat to też chyba h*j z pogodą xbox i przechodzimy resident evila :D

 

 

Uprawnieneia AM zrobilbym od 14 roku zycia i podniosl predkosc do realnych ( GPS ) 50 km/h a nie do 45 km/h jak jest obecnie, bo wyspiarze maja inny System miar !

 

to jest ekstremalna bzdura i stwarzanie zagrożenia te ograniczenia prędkości.......przejedź 15 km w deszczu po wąskiej dziurawej przelotowej trasie , prędkością 50km/h , zsiądziesz z brudnymi majtkami......nikt nie szanuje przepisu o odległości 1m jak do tego są koleiny i wiatr to notorycznie odbijasz się od naczep tirów , serce w gardle , osobówki też nie lepsze wyprzedzi potem ci gwałtownie hamuje przed nosem -przecież to jest walka o przetrwanie, 3 lata tak do roboty jeździłem nie pytaj co chwilami się przeżywa bo to jest horror....

 

raz w życiu wyprzedzał mnie facet ciezarówka z przyczepą i coś mu się pochrzaniło , nie skończył wyprzedzać i zjechał, wylądowałem koło dyszla od przyczepy z przodu miał tył auta za mną przyczepa , krawężnik wysoki nie było gdzie odbić, jak zaczął przyśpieszać to czułem dotyk śmierci , wpadnę pod przyczepę zaraz , trąbie walę długimi , a on nic , przyczepa już mi prawie na bagażnik naciera , wrota niebios przed oczami , nagle zatoczka autobusowa -gwałtownie w prawo , strzał w krawężnik mimo hamowania , gleba ale żyje uwolniłem się z pułapki :D gacie do prania ....

 

nie mówiąc że to jest trochę chamskie -dopuszczalna prędkośc 90 a ty jedziesz 50 tamujesz ruch , wkurzasz ludzi którzy się śpieszą, i między młotem a kowadłem -zjechać im na mega dziurawe pobocze zgubić koła, czy generować korki niczym pks ??

 

mój kibel jest tak słaby że mimo pościąganych wszystkich blokad jedzie 60 max, mnie nie potrzeba szybciej ale na przelotowej trasie taka prędkość to igranie ze śmiercią -stratują cie..........i nie pitolcie mi kto ma racje , że jego wina , bo wolę nie mieć wypadku i być zdrowy ......

 

@michoa

Dzięki. Jeszcze z bólem potrafię zrozumieć podniesienie wieku do 14, bo nie raz widziałem w mojej wsi jak sobie 13 latki na skuterkach bez kasku popylały ( choć w sumie, rok różnicy chyba im nic nie da do myślenia?), no ale 1000 zł za papier na skuter za 2000 zł z tesco? Przesada... :(

 

szczerze ?? ja pierwsze prawko zdobyłem chyba jak miałem 20 czy 21 lat (A na starych zasadach) z rok później B a do 18-stego roku życia tylko promem kosmicznym nie latałem chyba :D

 

ale kiedyś były inne czasy -policja nie była tak nastawiona profity , miała bardziej ludzką twarz , nie słyszałem żeby np jak ja miałem 14 czy 15 lat komuś motor na parking zabrali czy mandat -przecinali kabel WN albo wentle z opon i żebym cię więcej nie widział :D

 

pamiętam zima jadę sobie tatrą t815, nawija mi kumpela , z radia leci barbie girl , noc z przodu pług , pomarańczowy kogut pięknie się odbija na zaśnieżonych polach i nagle łuuuuuuuuuu-ona zbladła , ja patrzę w lusterko niebieski polonez za nami -mówie i tak nie ucieknę , już ta wizja , odroczka prawka , fioletowa dupa (za kumpla pojechałem , rodzinka nic nie wiedziała ) mandat +laweta dla tatry (nie chce wiedzieć ile ..... ) wysiadam blady -dzień dobry wiem pan co mamy taką sprawę bo mamy wezwanie na wiosce że jakiś wrócił pijany i na starą z siekierą poluje a tam śniegu tyle że strach polonezem się pchać , mógłby pan odkopać drogę ?? żadnej dyskusji , 6x6, 2 bieg i idziemy mimo że nie mój rewir -na koniec podziękowali , ja pojechałem spowrotem na szlak :D

 

teraz to w ogóle zimą dróg nie odśnieżają , raz w roku spadnie śnieg a oni kasy nie ma albo puszczą jakiegoś piździka traktor z 40KM silnikiem i RWD i jedzie tylko główna trasą bo strach w bok zjechać -a wtedy na miasto star 200 , na trasę jelcz 317, na wioski tatra, kamaz, steyr i łańcuchy na stanie , liny , szpadel kilof , jakieś deski pod koła , sól , termos z herbatą i 3 w nocy wyjazd :D

 

motocykli to chyba w ogóle nikt nie kontrolował, chyba zę jechałeś 120 , albo we 4 bez kasku..............

 

prawa jazdy w PL są trudne , debilne i ekstremalnie drogie cierpią na tych wszystkich obostrzeniach osoby słabsze......

ja zęby zjadłem na demoludach ciężarówkach a C nawet nie zaczynam bo jest po prostu niemożliwe -jak to jest że w realu tir się 30 razy podstawia pod rampę i to z doświadczonym kierowcą a na kursie masz za pierwszym razem zaliczyć plac :D ?? gdzie jesteś totalny świeżak......wujas 20 lat jeździł w pksie za granicę i jak stał na placu patrzył to mówi że jak on by miał dziś robić C+E to by nie zaczynał :D już nie mówiąc że uczysz się na tandemie gdzie tandemy to może 2% ciężarówek 98% to ciągnik z naczepą -zupełnie inne prowadzenie....

 

motocykle to samo-jakieś durne obostrzenia mocowe, zasilające tylko szarą strefę (pełno już jest ogłoszeń dławienie motocykli na A2 ) i budżet panstwa-najpierw każdy piperzy że powinieneś zaczynać od sprzętu słabego a na kursie na A2 masz mocny motocykl , a weź teraz zrób A1 potem A2 potem A -kogo na to stać ?? nie pitolta że motocykle to hobby dla ludzi bogatych , motocykl to nie tylko R1, to też hujosung 125 , to też kymco 250 , a taki przy małej ilości rocznej kilometrów potrafi być tańszy w utrzymaniu niż samochód (na samochód OC jest chore ) .........kiedyś zrobiłeś raz A , kupiłes 80 , potem 125 potem 600 , ale nie musiałeś co chwila zdawać egzaminu za grube $$$$....

 

B to w ogóle -po co mi wiedzieć jak sprawdzić poziom oleju w yarisce jak nigdy tego gówna nie kupie ?? mnie to akurat wisi bo jestem mechanikiem , ale nie dziwie się kobietom które się denerwują -90% na wymianę żarówki oddaje do mechanika po co im takie bzdety wiedzieć ?

 

system to syf ogólnie-nic dodać nic ując , jak coś zmieniają to tylko na gorsze

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miocha,

 

Tak mi mowisz przejedz sie 50 km/h ..... Jezdzilem rowrem i wierz lub nie ale nawet 40 km/h nie rozwinalem. Do przyjamnych rzeczy nie nalezy, ale tu nie rpzmawiamy o rzeczach przyjemnych a o kat AM.

 

pozdro

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to jest na egzaminie na B, że jak będziesz jeździł na wyższych obrotach niż chce egzaminator (czyli 2,5tys.) to nie zdasz za nieprawidłową technikę jazdy co jest dopiero bzdurą do kwadratu.

 

A AM czyli dawna karta motorowerowa to był koszt dla mnie 20zł. A nie jest czasem tak, że na tą kategorię nie jest wymagany kurs i można przyjść na egzamin bez przeszkolenia?

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to jest na egzaminie na B, że jak będziesz jeździł na wyższych obrotach niż chce egzaminator (czyli 2,5tys.) to nie zdasz za nieprawidłową technikę jazdy co jest dopiero bzdurą do kwadratu.

 

A AM czyli dawna karta motorowerowa to był koszt dla mnie 20zł. A nie jest czasem tak, że na tą kategorię nie jest wymagany kurs i można przyjść na egzamin bez przeszkolenia?

Pamietam kurs na karte rowerową i motorowerową w podstawówce -po ilości zdających na motorower stwierdzam że nie mógł być drogi , ja wtedy zrobiłem na rower :laugh: . Kurs i egzamin w szkole .I teraz najlepsze - kazdy zdający kto miał to musiał (raczej wskazane było ) przyjechac na własnym "piździku" :D A jakto sie miał dotego że gówniażeria teoretycznie nie mogła - nie wiem , nie pamiętam . Ale za dzieciaka nikt za nami nie biegał ,nie chuchał i prawie wszycy przyjechali sami .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio,

 

trendem jest jazda ograniczajaca zanieczyszczanie srodowiska, a ta odbywa sie przy 2 000 rpm czyli na IV - tym biegu. Przy 2 500 rpm masz z regoly III - ci bieg co jest bledem w sztuce prowadzenia oraz obslugiwania pojazdu.

 

Mnie to nie dziwi,

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miocha,

Tak mi mowisz przejedz sie 50 km/h ..... Jezdzilem rowrem i wierz lub nie ale nawet 40 km/h nie rozwinalem. Do przyjamnych rzeczy nie nalezy, ale tu nie rpzmawiamy o rzeczach przyjemnych a o kat AM.

 

ks

wszystkie te idiotyczne przepisy teoretycznie mają poprawić bezpieczeństwo rozumiem ??

 

po to się buduje ścieżki rowerowe żebyś rowerem nie jechał po trasie szybkiego ruchu tak ??

 

więc w jakim stopniu poprawia bezpieczeństwo jazda 50km/h w terenie niezabudowanym w czasie kiedy inne pojazdy mogą jechać 90km/h ??

nawet w dużych miastach są trasy gdzie można jechać 70 -a ty wleczesz się 50......

 

to jest bzdura i nie wmawiaj mi że jest innaczej.......a skoro jest to załózmy samochodom kagańce na 50 żeby w terenie zabudowanym nie łamały ograniczenia prędkości :D

 

co innego przestrzegać przepisów bo do tego jesteśmy zmuszani a co innego mieć swoje zdanie o nich że są debilne....

 

 

trendem jest jazda ograniczajaca zanieczyszczanie srodowiska, a ta odbywa sie przy 2 000 rpm czyli na IV - tym biegu. Przy 2 500 rpm masz z regoly III - ci bieg co jest bledem w sztuce prowadzenia oraz obslugiwania pojazdu.

 

no tak produkujemy jednorazowe samochody generujące góry śmieci, więc trzeba dbać o powietrze....

 

ja myślałem że baby są durne , ale ogólnie świat jest durny :D

 

 

Kurs i egzamin w szkole .I teraz najlepsze - kazdy zdający kto miał to musiał (raczej wskazane było ) przyjechac na własnym "piździku" :D A jakto sie miał dotego że gówniażeria teoretycznie nie mogła - nie wiem , nie pamiętam . Ale za dzieciaka nikt za nami nie biegał ,nie chuchał i prawie wszycy przyjechali sami

 

nie no u nas koleś od techniki mówił żeby każdy wziął starszego kolegę , żeby mu przyjechał pod szkołę :D ja to nawet karty nie mam , bo wtedy się z całym światem pokłóciłem i nikt nie chciał mi dać przejechać ten slalom i do 18 jeździłem nielegalnie , potem wszedł przepis na dowód , no a teraz mam A (na A chyba wolno motorowerem jeździć czy nie :D ?? )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w PL ale u nas sciezka rowerowa moze jechac tylkmo rower i Mofa, no i jezdza, szybsi rowerzysci uzywaja jezdni, zarowno w OZ jak i UnZ.

 

Zawsze ktos jest wolny, Ty moze juz nie pamietasz ale za moich czasow spotkanie zaprzegu konnego bylo tak naturalne, jak wypicie napoju chlodzacego w lecie, i jakos nikt sie nie burzyl i nie krzyczal. Kumam tez, ze pojazdow bylo mniej, tyle, ze na drogach kocie lby lezaly, wiec to nie tak do konca jak Ty sobie to sobie wyobrazasz.

 

Spytam sie tez nieco inaczej, to w jakim celu buduje sie te skutery, rowery czy inne pojazdy nie rozwijajace w OnZ 90 km/h ?

 

I co ma do tego fakt, ze w niektorych miastach masz dozwolana predkosc do 70 km/h ?

 

Dla mnie jest prostei naturalne, ze ruch drogowy sklada sie z roznych uzytkownikow ktorzy rozwijaja rozne predkosci, a jak to jest dla Ciebie ?

 

Ty sie tak nie ciesz, bo moze sie okazac, ze takie kagance na OZ moga zostac wprowadzone szybciej niz Ci sie wydaje, technicznie jest to do wykonania, tyle, ze bylby placz, ze tyle kasy trzeba wydac.

 

Nikt nie powiedzial, ze przepisy nie sa debilne ( nawet juz nie wspomne w kalich krajach, bo u nas tez doskonale nie sa ), tyle, ze jak widac w glowach ludzi brak jest zrozumienia pewnych faktow, brak tolerancji, brak wyrozumialosci, brak czasu, brak......

misja spalin pojazdow drogowych to PIKUS jezeli chodzi o emisje jednostek plywajacych czy latajacych, ale o tym glosno sie nie mowi.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrotami - w dizlu CR 2000obr/min to ok , ale w benzynie to nieekonomiczne ;] Tym bardziej że im mniejszy pierdziel egzaminacyjny tym bardziej wysokoobrotowy piec.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikk

 

W autach starej generacji tak, z tym sie zgodze. W autach nowej generacji nie gra roli, jest tak samo jak w diesel'u. Trzeba by tylko ustalic, od kiedy sie ta nowa generacja sie zaczyna, bo pare lat juz sa na rynku.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem... Mieszkam na wsi, rzadziej tutaj sie widuje policję ( raz dziennie bywają ), drogi są bardzo fajne ( dłuuugie proste i zakręty :wub: )... Wszystko to sprawia, że aż nie da się przetrzymać kolejnego roku... Jest jeszcze możliwość zakupu enduro i w razie czego w pola, ale to nie to samo co plastiki :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli , poza zwiekszonym zuzyciem paliwa które w nowoczesnych wtryskach spadło , zużycie mechaniczne .Silnik i jego otoczenie katowane na niskich obrotach najzwyczajniej niszczą się mechanicznie od nadmiernych wibracji i zbyt duzych momentów bezwładnosciowych oddziałujących na ruchome częsci mechaniczne . Moje 308SW jest po patrolu francuskiej drogówki który jeździł z prędkoscia patrolową . Już ciałem kupować nowy dwumas tylko wczesniej przy wymianie filtra powietrza wykryłem kompletnie "wylatane " brzęczące kolektory dolotowe . Tzw. ekodrajwerzy zapominają że im sie te niskie obroty szybko zemszczą :D Piec ma swój moment maksymalny i moc maksymalną w ustalonych granicach i w tych granicach nalezy się poruszac. I jakoś nie wydaje mi się że np.popularny do niedawna w OSK Yaris ma ogień przy 2000RPM

A z tym ograniczeniem RPM na egzaminie to raczej chodzi o moc żeby świerzak nie wystrzelil jak z procy w czyjś zad.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...