Skocz do zawartości

Ukraińskie Karpaty. Relacja


pepe68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi z 4x4 szatkują co roku te klimatyi zawsze kusi sie podpiąć z motocyklem tyle że trza by było zmienić dwa koła na coś innego.

http://www.4x4.radom.pl/component/option,com_easygallery/act,categories/cid,53/Itemid,46/

Same znajome ludki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Byłem 2 lub 3 razy w ostatnich latach w górach Gorgany, to takie ukraińskie przedłużenie Karpat, jeden z masywów. Też tam się poruszaliście? Rzeczywiście stan dróg asfaltowych to koszmar.

Dowiedziałem się tam wiele fajnych rzeczy, np. że de facto nie ma prawie żadnych map Gorganów. Ostatnie pochodzą z lat 20-tych i były sporządzane oczywiście przez Polaków. Podobno od pewnego czasu jest grupa ludzi, którzy starają się te góry eksplorować pod kątem szlaków turystycznych. Podobno - jak oni sami mówią - są to najdziksze pod względem turystycznym góry w Europie. Faktem jest, że tam się dzieje rabunkowa gospodarka drewnem. Zgubiliśmy się tam kiedyś i z 2 dni jeździliśmy po strumieniach i lasach szukając jakiejś wsi, a w międzyczasie strumieniami jeździły ciężarówki wypełnione drewnem. Pamiętam, że strumienie w tych górach to były autostrady - wszystkie kamienie tak mocno wciśnięte w dno przez te ciężarówki, że po prostu jechało się jak po szosie. I pamiętam, jak jacyś kolesie ubili niedźwiedzia, bo im wyżerał kubeł na śmieci pod chatą. To jest dziki kraj, dzicy ludzie też, ja dostałem kiedyś od jednego tak mocno jakąś sztachetą, że mi buzer pękł. A tylko w miarę cicho przez wieś przejeżdżałem.

Chyba se bloga założę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podróży strumieniami to i własnie naopowiadali.Opowiadali i o tym że dobrze w grupie w tej dziczy, a nie samemu.Może pepe kidyś przy jakimś piwie coś opowie bo jak juz nie ma jak jechac to i miło posluchac tym bardziej że człek se w bani nieźle sam film kręci.

 

 

edit: Tym bardziej że codziennie szadkuje Milejowice z racji pracy :D

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pancur można coś zorganizować w jakiś zimowy wieczór, było by co opowiadać, były jeszcze Alpy w tym roku (relacja już wkrótce) tylko ciekawe czy koś by chciał słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...