Skocz do zawartości

HISZPANIA - PORTUGALIA, transport pociągiem?


BOHATER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
planuję zwiedzić na moto Hiszpanię i Portugalię - wybrzeżem od Barcelony, Gibraltar, Portugalia.
Słyszałem o możliwości przetransportowania motocykla w wagonie towarowym z Berlina do Barcelony.

Mam pytanie czy może ktoś wie jak do tego się zabrać,
1. jakie to koszty?
2. Gdzie i z jakim wyprzedzeniem rezerwować bilety?

Podpowiedzcie.

LWG

BOHATER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sprawdzałem to kiedyś i pieniądze są to okrutnie wysokie.

Jak znajdę linka to Ci podeślę

 

Pozdr.

F.



O.k. - już mam

Trasa powiedzmy z Neu Isenberg (Niemcy ale bardziej na południu) do Narbonne (Francja blisko Andory), czyli taka http://goo.gl/maps/Psbrd

 

To koszt od osoby z motocyklem w dwie strony od około 800 EUR wzwyż. W skrajnym przypadku podchodzi nawet pod 1800EUR!!!

A to jest tylko 1077km.

Dużo lepiej byłoby się chyba ugadać i przewieźć sprzęty jakimś TIRem (tak jak robi to Motormania) a samemu dolecieć powiedzmy samolotem do Barcelony.

 

Pozdr

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sprawdzałem to kiedyś i pieniądze są to okrutnie wysokie.

Jak znajdę linka to Ci podeślę

 

Pozdr.

F.

 

O.k. - już mam

Trasa powiedzmy z Neu Isenberg (Niemcy ale bardziej na południu) do Narbonne (Francja blisko Andory), czyli taka http://goo.gl/maps/Psbrd

 

To koszt od osoby z motocyklem w dwie strony od około 800 EUR wzwyż. W skrajnym przypadku podchodzi nawet pod 1800EUR!!!

A to jest tylko 1077km.

Dużo lepiej byłoby się chyba ugadać i przewieźć sprzęty jakimś TIRem (tak jak robi to Motormania) a samemu dolecieć powiedzmy samolotem do Barcelony.

 

Pozdr

F.

 

 

Nie wiem czy aż takie wysokie. Zależy jak trafisz chyba. W każdym bądź razie informacja z zeszłego roku (tj.2012):

3200km Berlin - Narbonne - Berlin za 328 Euro

Wyjazd 05.08, powrót 20.08

 

za taka kwotę jeden forumowicz z forum fazera&thundercata w zeszłym roku dostał bilety.

 

link w jego poście jest taki http://www.dbautozug.de/site/dbautozug/en/start.html

 

ale to chyba do ogólnej strony przesyła i tam trzeba pogrzebać w kolejach dojcze bahna.

Jeżeli nic się nie zmieniło w kolejach niemieckich to da się i jest to w miarę rozsądne. Chyba że w tym roku zaszły jakieś zmiany czy też wzrosły znacznie ceny heh....

 

Inna opcja to poszukac, są aukcje transportowowe gdzie ludzie jadący na pusto oferują swoje usługi. Nie wiem czy na cała europę czy na poslkę ale mozesz poszukac u pana googla takowych rzeczy bo może na nuz sie zdarzy ze coś się trafi :)

 

A tak w ogóle kiedy myślałeś o czymś takim bo sam się zastanawiam powoli....

Edytowane przez Jarzombek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy aż takie wysokie. Zależy jak trafisz chyba. W każdym bądź razie informacja z zeszłego roku (tj.2012):

3200km Berlin - Narbonne - Berlin za 328 Euro

Wyjazd 05.08, powrót 20.08

 

za taka kwotę jeden forumowicz z forum fazera&thundercata w zeszłym roku dostał bilety.

 

link w jego poście jest taki http://www.dbautozug.de/site/dbautozug/en/start.html

 

ale to chyba do ogólnej strony przesyła i tam trzeba pogrzebać w kolejach dojcze bahna.

Jeżeli nic się nie zmieniło w kolejach niemieckich to da się i jest to w miarę rozsądne. Chyba że w tym roku zaszły jakieś zmiany czy też wzrosły znacznie ceny heh....

 

Inna opcja to poszukac, są aukcje transportowowe gdzie ludzie jadący na pusto oferują swoje usługi. Nie wiem czy na cała europę czy na poslkę ale mozesz poszukac u pana googla takowych rzeczy bo może na nuz sie zdarzy ze coś się trafi :)

 

A tak w ogóle kiedy myślałeś o czymś takim bo sam się zastanawiam powoli....

Dzięki bardzo za info - w tym roku to już raczej nie da rady ale w przyszłym jak najbardziej planuję taką trasę, (latamy co roku po Europie w 3-4 motocykle) właśnie dojechać pociągiem, a na miejscu pozwiedzać jak w temacie. Tylko jeszcze pozostaje kwestia terminu maj-czerwiec czy koniec sierpnia-wrzesień, żeby nie było za gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka na polaczenie Berlin Barcelona Berlin.

 

Za cos Kolo 1000 km ( w jedna strone ) placilemm 149,- € wiec nie Taki znowu majatek, tyle, ze gdy sie czlowiek zastanowi i policzy w druga strone, to bardziej bedzie oplacac sie zlozyc do kupy i wynajac VW Busa, do tego przyczepe i przejechac sie samemu, wyjdzie taniej.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka na polaczenie Berlin Barcelona Berlin.

 

Za cos Kolo 1000 km ( w jedna strone ) placilemm 149,- € wiec nie Taki znowu majatek, tyle, ze gdy sie czlowiek zastanowi i policzy w druga strone, to bardziej bedzie oplacac sie zlozyc do kupy i wynajac VW Busa, do tego przyczepe i przejechac sie samemu, wyjdzie taniej.

 

 

:crossy:

Dzięki bardzo, tylko nie widzę linka, albo mi się nie wczytuje, mógłbyś podać jeszcze raz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tylko nie widzę linka, albo mi się nie wczytuje, mógłbyś podać jeszcze raz

pozdrawiam

też tego linka nie widzę więc to chyba z linkiem problem;)

 

 

Dzięki bardzo za info - w tym roku to już raczej nie da rady ale w przyszłym jak najbardziej planuję taką trasę, (latamy co roku po Europie w 3-4 motocykle) właśnie dojechać pociągiem, a na miejscu pozwiedzać jak w temacie. Tylko jeszcze pozostaje kwestia terminu maj-czerwiec czy koniec sierpnia-wrzesień, żeby nie było za gorąco pozdrawiam.

 

nie za ma co ;) jak byłoby wiadomo co więcej i do tego byście nie widzieli przeciwwskazań do jeszcze jednego moto to dawaj znać może uda mi się dostać wolne i podczepić do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tylko nie widzę linka, albo mi się nie wczytuje, mógłbyś podać jeszcze raz

pozdrawiam

 

 

prosze

 

https://www.google.de/#q=autozug+Berlin+Madrid+Berlin

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za ma co ;) jak byłoby wiadomo co więcej i do tego byście nie widzieli przeciwwskazań do jeszcze jednego moto to dawaj znać może uda mi się dostać wolne i podczepić do Was :)

 

Nie ma sprawy, założyliśmy wstępnie plan na 3 tygodnie w sierpniu, jak już ustalimy szczegóły to dodam nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jechałem właśnie takim pociągem do Narrbone razem z żoną (autozug).Załadowałem się w Berlinie (bez trudności).Na początku podróży jechało nas pięć osób w przedziale,ale z uwagi na małą ilość osób konduktor przesadził dwie do innego przedziału.Podróż z wygodami,w składzie znajduje się wagon gdzie można coś przekąsić (ale drogo).Ogólnie nie jest drogo.(biorąc pod uwagę paliwo,opłaty za autostradę, nudną jazdę po nich,ewentualnie jakiś nocleg) . Wysiadłem z pociągu wypoczęty,i mogłem dalej jechać w głąb Hiszpani.Powrót taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kursantka opowiadfala mi, ze jezei sie zabuchuje spooro wczesniej to podobno nawet polowe mozna zaoszczedzic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku jechałem właśnie takim pociągem do Narrbone razem z żoną (autozug).Załadowałem się w Berlinie (bez trudności).Na początku podróży jechało nas pięć osób w przedziale,ale z uwagi na małą ilość osób konduktor przesadził dwie do innego przedziału.Podróż z wygodami,w składzie znajduje się wagon gdzie można coś przekąsić (ale drogo).Ogólnie nie jest drogo.(biorąc pod uwagę paliwo,opłaty za autostradę, nudną jazdę po nich,ewentualnie jakiś nocleg) . Wysiadłem z pociągu wypoczęty,i mogłem dalej jechać w głąb Hiszpani.Powrót taki sam.

 

Cześć

a mógłbyś opisać szczegółowo ten wypad tzn. gdzie rezerwowaliście bilety i na ile przed wyjazdem, ile trwa sama podróż pociągiem, jak wygląda cała procedura związana z załadunkiem na pociąg rozumiem, że wykupuje się powrotny autozug na konkretny dzień, ile zapłaciliście w sumie za bilety i przy okazji co zwiedziliście po drodze

pozdrawiam i do zobaczenia na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby kolegi,na następny sezon mam chrapkę na Hiszpanię i rozważam podróż pociągiem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

chce wyskoczyć z żona na tydzień do Maroka przez Gibraltar. Jakby ktoś wiózł moto w okolice Malagi w ostatni tydzień października, miał wolne miejsce na pace i chciał podzielić koszty to proszę o kontakt.

Edytowane przez de_Palma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...