Skocz do zawartości

gaznik z motocykla w 126p


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z gaznikiem Mikuni z motocykla suzuki gsx es srednica gardzieli 32mm i nie moge sobie poradzic z ustawieniem go .

Gaznik wstawiony bym w fiacie 126p z obnizona glowica ,lekkim kolem zamachowym lekkimi korbami ,tlokami itp.czy gaznik moze miec za mala przepustowosc na 2 maluchowskie cylindry i wysokie sprezanie??? z tego co wiem to w tym motocyklu jeden gaznik byl przewidziany na jeden cyl. silnik po przejechaniu 200m na przepustnicy otwartej na fula zaczyna prychac i gasnie trudno go zapalic po odkreceniu swiec ,swiece suche napewno go nie zalewa

Dodaje fotki gaznika moze ktos zna jego budowe moze zle cos podlaczylem dodam ze dysza paliwa zostala rozwiercona z 130 na 180

09fe2752763578aam.jpg

 

ec0c8f53f5e18586m.jpg

3d593cb7ea76a154m.jpg

 

bc641a41d698799bm.jpg

 

28b32fa4c9a0513cm.jpg

0e7e679658e3a743m.jpg

f06899a4afe275e7m.jpg

a tutaj film jak to chodzilo w maluszku

c2a6bb87a2bdda2bm.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednica gaznika w 126p- 23 mm, skoro masz cos natworzone w silniku to przydało by się więcej. Ile? nie wiem, zależy głównie od stopnia sprężania i obrotów, czy wyższe teraz uzyskujesz. Wiec te 26mm minimum musi miec a to na zdjeciu nie wygląda :biggrin:

Mierzylem gaznik ma 32mm od strony przepustnicy a obroty to ma na tym gazniku niemilosierne :-P malo nie wyskoczy nie wiem jaki stopien sprezania ale bedzie dosyc wysoki jak glowica poszla 5mm w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim filtrze nie dojdziesz do ładu z tym bałaganem. Wywal to badziewie bo nie nadaje sie nawet do odkurzacza. Zubaża jak cholera i nie ustawisz gaźnika.

Druga sprawa to kolektor i położenie gaźnika średnio mi sie podoba ale zacznij od filtra.

 

ps. były włoskie wersje tego silnika w starych Pandach ze stojącym "normalnym" samochodowym gaźnikiem i bez żadnych tuningów 650-tka miała w serii 30KM a nie 23KM jak w maluchu przy b. małym spalaniu. Jakieś tam niewielkie rezerwy ten silniczek posiada. Z motocyklowych części w maluchu to jak pamiętam były wsadzane silniki 1000cm Yamahy i turlało się to całkiem nieźle w Rajdach Polski na przełomie lat 80/90. Biło to na głowe rzemieślnicze zestawy na 38 KM bo w takich 650-tkach dramatycznie spadała żywotność a spalanie wzrastało okrutnie.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ten gaźnik ma o wiele za dużą średnicę gardzieli a sprawa druga to za długie kolanko kolektora dolotowego.

Kolejny problem jest związany z bujaniem silnika i gwałtownymi zmianami poziomu paliwa o czym pisze "nikel54" w poprzednim poscie. Ten gaźnik wypada obrócić o 90 stopni.

Gaźniki z membraną sterowaną podciśnieniem wymagają obudowy filtra powietrza o odpowiedniej objętości i doświadczalnie dobranej powierzchni przekroju na wlocie do obudowy aby zachować wymagane podciśnienie w obudowie, w celu zachowania prawidłowej pracy membrany, w całym zakresie obrotów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ten gaźnik ma o wiele za dużą średnicę gardzieli a sprawa druga to za długie kolanko kolektora dolotowego.

Kolejny problem jest związany z bujaniem silnika i gwałtownymi zmianami poziomu paliwa o czym pisze "nikel54" w poprzednim poscie. Ten gaźnik wypada obrócić o 90 stopni.

Gaźniki z membraną sterowaną podciśnieniem wymagają obudowy filtra powietrza o odpowiedniej objętości i doświadczalnie dobranej powierzchni przekroju na wlocie do obudowy aby zachować wymagane podciśnienie w obudowie, w celu zachowania prawidłowej pracy membrany, w całym zakresie obrotów.

nie masz racji bo wiem ze koledzy w swoich rajdowych maluchach zakladaja jeszcze wieksze gazniki moj silnik bedzie mial okolo 40km.

zastanawia mnie to bujanie silnika czy to nie wplywa na kolysanie sie paliwa w komorze plywakowej i zbyt szybkie zamykanie sie iglicy?? po czym nie dostaje dostatecznej ilosci paliwa .

Droga sprawa w czesci gdzie gaznik ssie powietrze jest kanal podcisnieniowy ktory doprowadza powietrze pod membrane czy moze czasem brakowac powietrza pod membrana jak silnik zasysa powietrze i automatycznie membrana nie podniesie iglicy ktora otwiera paliwo ??

 

 

Edytowane przez jazbata18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 kilometrów trwałości? Coś słabo...

Masz cos madrego oprucz tego do napisania jesli nie to po co zasmiecasz watek chyba na chlopski prosty rozum chodzi o konie mechaniczne jednak nie ma to jak filozof na forum

 

40 kilometrów trwałości? Coś słabo...

Masz cos madrego oprucz tego do napisania jesli nie to po co zasmiecasz watek chyba na chlopski prosty rozum chodzi o konie mechaniczne jednak nie ma to jak filozof na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji bo wiem ze koledzy w swoich rajdowych maluchach zakladaja jeszcze wieksze gazniki moj silnik bedzie mial okolo 40km.

zastanawia mnie to bujanie silnika czy to nie wplywa na kolysanie sie paliwa w komorze plywakowej i zbyt szybkie zamykanie sie iglicy?? po czym nie dostaje dostatecznej ilosci paliwa .

Droga sprawa w czesci gdzie gaznik ssie powietrze jest kanal podcisnieniowy ktory doprowadza powietrze pod membrane czy moze czasem brakowac powietrza pod membrana jak silnik zasysa powietrze i automatycznie membrana nie podniesie iglicy ktora otwiera paliwo ??

 

Szanowny kolego jeżeli koledzy mają większe gaźniki to dlaczego założyłeś mniejszy ?

Poważasz moje zdanie i odszczekujesz się Tomkowi a nie potrafisz poprawnie napisać skrótu "Konia Mechanicznego " ?

Opisz nam jaki związek w/g Ciebie ma wielkość gardzieli gaźnika do mocy silnika ?

Jakieś 20 lat temu zakładałem do 126P gaźnik z CB250 na kolanku hydraulicznym - rozkręcił się do tak wysokich obrotów, że tłoki spotkały się z zaworami a korby wyszły mu bokiem - zabawa się skończyła :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...