Skocz do zawartości

Szanowni instruktorzy - co Wy na to? Ustawa o kierujących...


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.facebook....12613485547109/ -Pikieta protestacyjna środowiska OSK i innych pokrzywdzonych przez ustawę o kierujących pojazdami

 

Ktos sie pojawi czy nadal bedziemy tylko marudzic na forum twierdzac ze i tak sie nic nie zmieni?

 

Oczekujesz, ze poprowadze Was na Wiejska ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech tylko żaden gamoń nie wyskakuje z ceną minimalną, bo ja nie mam zamiaru tolerować gwarancji wypłaty dla szmaciarzy, którzy nie mają kompetencji, ale posiadają wielkie parcie na szkolenie kierowców.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię A2. Dlaczego Ty nie możesz?

Na jakiej podstawie? Czy w pozwoleniu masz wpisaną kategorię A2?

Jeśli nie, to nawet jeśli zrobisz taki kurs, to profil nie "wejdzie do WORD'u", bo przy numerze Twojego ośrodka nie ma wymienionek kategorii A2...

Sprawdź w ośrodku egzaminacyjnym u dyrektora biura, bo jak kursant usłyszy przy okienku, że zrobił nielegalnie kurs, to będzie awantura.

Piszę życzliwie, bo de iure, to ja i Ty nie mamy uprawnień do szkolenia w zakresie A2 i AM.

Jak mawiali starożytni Polacy: durne lex sed lex...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie? Czy w pozwoleniu masz wpisaną kategorię A2?

Jeśli nie, to nawet jeśli zrobisz taki kurs, to profil nie "wejdzie do WORD'u", bo przy numerze Twojego ośrodka nie ma wymienionek kategorii A2...

Sprawdź w ośrodku egzaminacyjnym u dyrektora biura, bo jak kursant usłyszy przy okienku, że zrobił nielegalnie kurs, to będzie awantura.

Piszę życzliwie, bo de iure, to ja i Ty nie mamy uprawnień do szkolenia w zakresie A2 i AM.

Jak mawiali starożytni Polacy: durne lex sed lex...

W zaświadczeniu, jakie kategorie ośrodek prowadzi mam A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadczeniu, jakie kategorie ośrodek prowadzi mam A2.

Fajnie :)

A u nas nie dają...

Twierdzą, że nie mamy uprawnień w zakresie kategorii A2 i nie chcą zmienić nam wpisu w pozwoleniu, mimo zgłoszenia pojazdów, placu, etc...

Nawet odpowiedź dostałem:

Dzień dobry

 

W odpowiedzi na Pańskie pytanie z dnia 4 marca 2013 r. skierowane w formie elektronicznej do tut. Urzędu informuję, że osoba wpisana do ewidencji instruktorów nauki jazdy w zakresie kategorii A prawa jazdy przed dniem 19 stycznia 2013 r. na podstawie § 65 ust. 2 pkt. 3 i ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) w związku z art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 19997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj.: z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.) posiada wpisane z urzędu uprawnienia do szkolenia kandydatów na kierowców i kierowców w zakresie kategorii A1 oraz A prawa jazdy.

Dotychczasowe ewidencje o których mowa w art. 105 ust. 2 pkt 7 ustawy Prawo o ruchu drogowym, na podstawie art. 130 ust. 1 ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2012 r. Nr 30, poz. 150 z późn. zm.) zostały przekształcone w ewidencje o których mowa w art. 33 ust. 1 pkt. 9 ww. ustawy, zaśwpisy w nich dokonane przed dniem wejścia w życie tej ustawy zachowały swoją ważność.

Jednocześnie informuję, że osoba, która zdała egzamin dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy po 19 stycznia 2013 r. w zakresie kategorii A prawa jazdy, o którym mowa w § 4 ust. 2 pkt. 1 ustawy o kierujących pojazdami i została wpisana do ewidencji instruktorów nauki jazdy o której mowa w § 22 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji (Dz. U. z 2013, poz. 93) w związku z art. 33 ust. 1 ustawy o kierujących pojazdami posiada wpisane z urzędu uprawnienia do szkolenia kandydatów na kierowców i kierowców w zakresie kategorii AM, A1, A2 oraz A prawa jazdy.

W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami ze stronyśrodowiska przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców jak i samych instruktorów nauki jazdy Prezydent m.st. Warszawy w dniu 22 lutego 2013 r. skierował pismo do Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z prośbą o interpretację obecnie obowiązujących przepisów w kontekście uprawnień do szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie kategorii A2 oraz AM przez instruktorów nauki jazdy posiadających uprawnienia do szkolenia w zakresie kategorii A1 oraz A prawa jazdy uzyskanych przed dniem wejścia

w życie ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.).

 

Z poważaniem

Karol XXXXXXX

 

Czyli instruktor z uprawnieniami uzyskanymi po zmianach może szkolić w zakresie kategorii A2, a ośrodek otrzyma zmianę we wpisie gdy zgłosi odpowiedni pojazd. Instruktorzy starej daty nie... Ciekawą rzecz powiedział mi Waldek z Wrocławia (motorsfera): odmówiono im wpisu kategorii A2, więc idą na kurs instruktorski... Paranoja: instruktor posiada uprawnienia, ale uczestniczy w kursie...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instruktor z uprawnieniami uzyskanymi po zmianach może szkolić w zakresie kategorii A2, a ośrodek otrzyma zmianę we wpisie gdy zgłosi odpowiedni pojazd. Instruktorzy starej daty nie... Ciekawą rzecz powiedział mi Waldek z Wrocławia (motorsfera): odmówiono im wpisu kategorii A2, więc idą na kurs instruktorski... Paranoja: instruktor posiada uprawnienia, ale uczestniczy w kursie...

 

 

Tomek, jak dla mnie to sprawa dla Bruxeli. Problem jedynie w tym, ze bedzie to trwalo. Podejrzewam, ze bedziecie musieli zrobc ten frajerski kurs bo bez niego nie bedziecie mogli pracowac. Tyle, ze o zwrot kosztow bym sie procesowal.

 

To przeciez kpina na calego. Co za debile !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...