Skocz do zawartości

KTM Duke 125 czy Yamaha DT 125


Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie przy wyborze? Nie wiem na co się zdecydować, motor ma być z salonu, więc rocznik nie jest brany pod uwagę. Oby dwa motory ciągną mnie tak samo, a yamaha miała by być enduro... Więc szosówka przeciwko bezdroża. Miał ktoś z Was styczność z jakimś z tych motorów? Aktualnie posiadam Yamahe dt 50 r z 2007 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujesz jablka z gruszkami.

 

Niemniej Duke 125 jest naprawde genialnym motocyklem. Zaczyna sie od tego, ze ma 17 a nie 15 KM. Swietnie ciagnie z dolu i ma naprawde dobre odejscie, swietnie sie go prowadzi i jest superporeczny. Najlepsza maszyna w grupie 125 - tek !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest DT125 czasami nazywana SM na 17 calowych kołach z szosowymi oponami. Duke ma lepsze zawieszenie i został z góry zaprojektowany jako miejska maszyna z jajami a DeTa to wynik ewolucji z dwusuwem na nowych kołach. W temacie silnika sprawa rozbija się o to czy chcesz czterosuwa czy może dwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna z jajami ->125 w 4t, bez przesady. Ja bym brał DT, więcej mocy a w takich pojemnościach to podstawowa kwestia.

 

Moc moca a jej wykorzystanie to troche zpelnie inna bajka, o kosztach utrzymania zupelnie nie wspomne. Poza tym moze zechcesz wytlumaczyc jaka jest roznica w seri 15 KM w 2T a 17 w 4T ? ? ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 2t odblokuje się w 5min a w 4t niema takiej możliwości, a koszty utrzymania jak przypuszczam nie stanowią priorytetu jeśli bierze się maszynę z salonu. Też kiedyś jeździłem podobnymi sprzętami i wiem, że tam moc to podstawa, a już szczególnie w wieku gdzie ma się trochę inne patrzenie na świat.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 2t odblokuje się w 5min a w 4t niema takiej możliwości, a koszty utrzymania jak przypuszczam nie stanowią priorytetu jeśli bierze się maszynę z salonu. Też kiedyś jeździłem podobnymi sprzętami i wiem, że tam moc to podstawa, a już szczególnie w wieku gdzie ma się trochę inne patrzenie na świat.

 

Widzisz i tu wychodzi polskie cfaniactwo ! Zanim cokolwiek napiszesz, to troche popatrz ( w profil i tekst posta ) i sie zastanow, np. ile lat ma autor tematu !

 

Jak myslisz ile ma lat ? Dlaczego pyta o 125 a nie o lytra ?

 

No chyba, ze od wczoraj zmienily sie przepisy i majac A1 mozna prowadzic w ruchu drogowym motocykle o mocy wiekszej niz 15 KM kat. A?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według waszych wypowiedzi bardziej mnie zaczął teraz ciągnąć KTM, ale jak to z tymi kosztami utrzymania, bo nie bardzo brałem to pod uwagę?

 

Mam 16 lat i dlatego pytam o 125, zabieram się za zdawanie na A1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niezapominajmy ze yamaha DT 125 Po odblokowaniu posiada 26koni a KTM po odblokowaniu 15koni? każdy motor na A1 w dowód ma wpisane koło 10kW, Lecz nie porównujcie yamaha DT do tego KTM, jeździłem yamaha TZR 125 4DL, kolega ma Yamaha TDR 125, silnik taki sam jak DT 125, tylko ze TZR ma około 36koni a TDR 26koni, ale rwie ostro, spalanie w DT będziesz miał koło 8-10L jeżeli będziesz bardzo kręcił manetką. bo i ja w TZR mialem tyle i kolega w TDR też ma tyle.w KTM będzie one o połowe mniejsze,

 

Ja bym brał DT125 w Wersji SM i dokupił koła z kostkami, i masz miasto i teren, dobrze poradzi sobie tu i tu. czego KTM ci nie zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz dt125

 

każdy 125 4T nadaje się tylko do spokojnej jazdy do pracy czy po piwo-za mało mocy

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzisz i tu wychodzi polskie cfaniactwo ! Zanim cokolwiek napiszesz, to troche popatrz ( w profil i tekst posta ) i sie zastanow, np. ile lat ma autor tematu !

 

Jak myslisz ile ma lat ? Dlaczego pyta o 125 a nie o lytra ?

 

No chyba, ze od wczoraj zmienily sie przepisy i majac A1 mozna prowadzic w ruchu drogowym motocykle o mocy wiekszej niz 15 KM kat. A?

 

:crossy:

 

Powiedzmy sobie szczerze- praktycznie każdy osobnik w wieku około 16 lat kupuje 125 w 2T po to, aby było (albo będzie w przyszłości) odblokowane. Jeżeli ktoś decyduje się na 2T robi to dla mocy, tak mi się wydaje, niemniej jednak- masz rację, jest to nielegalne, chociaż byłbym hipokrytą dając wykłady w tej kwestii. ;)

 

Duke- naprawdę świetna maszyna, sam byłem o krok od kupna takiej zabawki, ale ostatecznie zdecydowałem się na 2T. DT i Duke to są dwa zdecydowanie różne motocykle, ciężko je porównać.

Edytowane przez VinAlucard

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...