Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

a co oznacza to 80 przy DT? Pojemność? Bo jeżeli tak to to jest już motocykl :D A jeżeli motorower to opłata za rejestrację wynosi coś koło 120 PLN. Sama rejestracjia. Do tego dolicz VAT, badanie i inne badziewia po drodze.

 

Pozdro :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak przecież wiele 80 sprowadzonych z niemiec jest zarejestrowanych na motorower. czyli gdybym dostal zaświadczenie od rzeczoznawcy że cylinder zmieniony na 50cm3 to byłaby mozliwośc na motorower zarejestrować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mowa o sprowadzaniu motocykla używanego (tj. starszego niż 6 miesięcy i o  

przebiegu większym niż 6 000 km).

mam pytanie co jeśli moto jest prawie nowe znaczy 2 miechy i przebieg jakieś 50km

kumpel sprowadził z Londynu sobie taką okazję

 

Obecnie na motocykle używane nie ma  

akcyzy, cła oraz VAT.

słysze że są jakieś zmiany przy sprowadzaniu aut a jak jest z motorami nadal bez akcyzy i cła jeśli np z Londynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja miałem taki problem."Impporter" zapomniał druku wymeldowania, właściciel nie odzywa się i mieszka daleeeko.Juz myślałem o jakimś przekręcie... 8O aż tu ...z zaufanego i doświadczonego żródła dowiedziałem się i zrobiłem co następuje:

pojechałem do najbliższego urzędu miejskiego w Reichu (przedstawiając umowę poprosiłem o adres nr tel,faxu do urzędu w mieście zakupu motocykla,wysłałem fax"...zgubiłem ...proszę o przesłanie..." no i po kilku dniach,już w to nie wierzyłem ale przyszło.!!Proszę, co za cudowny kraj,nie? Do zapłacenia 5 euro.

 

 

POZDRAWIAM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o sprowadzaniu motocykla używanego (tj. starszego niż 6 miesięcy i o  

przebiegu większym niż 6 000 km).

mam pytanie co jeśli moto jest prawie nowe znaczy 2 miechy i przebieg jakieś 50km

kumpel sprowadził z Londynu sobie taką okazję

 

Obecnie na motocykle używane nie ma  

akcyzy, cła oraz VAT.

słysze że są jakieś zmiany przy sprowadzaniu aut a jak jest z motorami nadal bez akcyzy i cła jeśli np z Londynu

 

wlasnie tez chcialbym to wiedziec ...jesli sprzet jest nowy 05' to place ten vat czy nie???

gdzies slyszalem ze w takim przypadku trzeba zaplacic 22% vatu

a co ze sprzetem ktory ma wbite rok 2004 i zerowy przebieg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zadnych wiadomosci w tym temacie????? a czy czasami cena niemiecka nie zawiera juz 16 % vatu ??????? i nie powinienem placic tylko roznice ??????

Jesli ktos moze mi to wyjasnic byl bym bardzo wdzieczny....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zadnych wiadomosci w tym temacie????? a czy czasami cena niemiecka nie zawiera juz 16 % vatu ??????? i nie powinienem placic tylko roznice ??????

Jesli ktos moze mi to wyjasnic byl bym bardzo wdzieczny....

Pozdr

z tego co ja sie dowiedziałem to jeśli pojazd nie był zarejestrowany w UE do zapłaty jest 22%VAT +akcyza i inne ale to nic pewnego tak tylko cos mi kumpel mówił ma sie dowiedziec szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ściagnę motocykl mam obowiązek zarejestrowania go po jakimś czasie czy nie ma problemu zeby rok sobie pojeździć a puźniej pujść do urzędu i zarejestrować?? I kidy trzeba wykupić kartę pojazdu?? Od razu po sprowadzeniu czy dopiero kiedy będe chcętny aby zarejestrować pojazd??

Z góry Thx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat VATy na n00fki byl juz raz przerabiany - raczej nic sie w tej kwestii nie zmienilo.

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ghlight=#228792

 

Pozdr :!:

 

faktycznie i jeszce sam w niej uczestniczylem....ale wlasnie zamierzam zakupic taka wlasnie maszyne demonstracyjna i chcialem sie wszystkiego dowiedziec a kazdy prawi inaczej...jeszce raz sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opłaty za motocykl ze Stanów to: 7% cła liczone od ceny motoru z faktury z kosztami transportu, od tego 22% podatku VAT, i tyle...potem karta pojazdu, pierwszy przegląd techniczny, ubezpieczenie...

czyli vat i cło od wartosci jaka jest napisana na umowie ;)

Transportem zajmują sie firmy spedycyjne, często polskie, odbierają motor nawet w domu, a paczka przychodzi do urzędu celnego blisko miejsca zamieszkania; transport statkiem (do miesiąca) przez firmę kurierską 200-400$, cena zależy od rozmiarów, czyli składając kierownicę w dół zaoszczędzimy z 50 $ w chopperach ;) , zdjęcie migaczy tez ma sens, bo motor mierzą po obrysie zewnętrznym.

Czy ktoś wie cos o rzekomym potanieniu karty pojazdu??? Ponoć z 500 zeta na 80 8O ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy ktoś wie cos o rzekomym potanieniu karty pojazdu??? Ponoć z 500 zeta na 80 8O ???

 

poważnie czy to plotka ? bo jeżeli tak to czekam aż stanieje i zaoszczędzę 420 PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...