Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie a ja z kolei słyszałem że kupując nowy motocykl na osobę prywatną np w Niemczech. Zapłacisz nie tylko cene brutto w Niemczech ale i podatek w Polsce. Dopiero potem będziesz się mogł ubiegać o zwrot Vat-u niemieckiego.

Troche wydaje się to dziwne (aczkolwiek u nas wszystko jest możliwe) bo na terenie Unii w końcu obowiązuje wspólna polityka celna.

 

 

dobrze piszesz wszystko sie zgadza moja pomyłka pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wybieram się do Włoszech po enduro a konkretnie kawasaki KLX 250 w jakich cenach są tam te motory, czy jest duży wybór jakbyscie mogli podać adres jakiejś strony internetowej (coś typu allegro tylko włoskie) z góry dzięki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skopiowano z http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci...owadzanych.aspx

 

 

Zmiany w rejestracji pojazdów sprowadzanych

Od 25 grudnia br. obowiązywać będą nowe zasady przy rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy.

Do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściciel pojazdu będzie zobowiązany – jeżeli pojazd był zarejestrowany – przedłożyć dowód rejestracyjny pojazdu. Od tego dnia dla pojazdów sprowadzonych nie będą mogły być uznawane inne niż dowód rejestracyjny dokumenty stwierdzające rejestrację pojazdu, wydane przez organy właściwe do rejestracji pojazdów w państwie członkowskim UE.

Dopuszcza się przedstawienie wraz z wnioskiem o rejestrację innego dokumentu niż dowód rejestracyjny jedynie w przypadku pojazdów sprowadzonych z terytorium państwa, które nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacją Szwajcarską lub państwem Członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).

 

Zmiany wprowadzone zostały na podstawie art. 11 pkt 2 lit. B i C ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w UE.

 

 

Czy coś się zmieni w papierach motocykli sprowadzanych z Uk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skopiowano z http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci...owadzanych.aspx

 

 

 

Czy coś się zmieni w papierach motocykli sprowadzanych z Uk ?

nie sadze by cokolwiek sie zmienilo, nic nie slychac, poza tym angole nie lubia zmian i to wszyscy musza sie do nich dostosowywac:)Mysle, ze przy sprowadzaniu moto z uK sprawa jest najprostsza:)Wlasnie zaczynam sie tym zajmowac i przeszukuje fora i watki w te kwestii...

Zastanawia mnie jedna rzecz...czy przy PRZYGOTOWANIU mto do rejestracji musze byc ja jako wlasciciel pojazdu?Czy to nie ma znaczenia?Nie moge tego nigdzie znalezc jakbyscie mieli jakies doswiadczenia w tej kwestii.Chodzi mi o to , czy musze miec w papierach z UK wpisanego siebie jako wlasciciela jak cche zaraz to moto sprzedac w pl...Nie znam zadnego "handlarza" i nie wiem za bardzo jak sie to odbywa....dlatego bede wdzieczny za wszelkie info w tej sprawie. A przy najblizszej okazji :flesje: i oczywiscie jakos pomoc przy sprowadzeniu czy transporcie :) z UK

Pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze by cokolwiek sie zmienilo, nic nie slychac, poza tym angole nie lubia zmian i to wszyscy musza sie do nich dostosowywac:)Mysle, ze przy sprowadzaniu moto z uK sprawa jest najprostsza:)Wlasnie zaczynam sie tym zajmowac i przeszukuje fora i watki w te kwestii...

Zastanawia mnie jedna rzecz...czy przy PRZYGOTOWANIU mto do rejestracji musze byc ja jako wlasciciel pojazdu?Czy to nie ma znaczenia?Nie moge tego nigdzie znalezc jakbyscie mieli jakies doswiadczenia w tej kwestii.Chodzi mi o to , czy musze miec w papierach z UK wpisanego siebie jako wlasciciela jak cche zaraz to moto sprzedac w pl...Nie znam zadnego "handlarza" i nie wiem za bardzo jak sie to odbywa....dlatego bede wdzieczny za wszelkie info w tej sprawie. A przy najblizszej okazji :flesje: i oczywiscie jakos pomoc przy sprowadzeniu czy transporcie :) z UK

Pozdro 4 all

W PL nie ma to znacznia czy jestes własciecielem poj za granica. Jak jestes włascicielem w UK to poprstu prezrejestrowujesz moto z siebie na siebie, jak nie jestes włascicielem w UK to rejstrujesz na siebie w PL - normlana procedura.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Motocykle wyrejestrowane też moga posiadać dowód rejestracyjny, tylko że mają wtedy w nim odpowiednia adnotację, co prawdopodobnie umożliwia jego normalną rejestrację.

 

Jako że sytuacja jest obecnie dość stabilna to może małe podsumowanko a propos VATu w Unii.

 

Kupno motocykla nowego czyli takiego, który ma przejechane mniej niż 6 tysięcy km (rocznik nie jest ważny, każdy z przebiegiem poniżej będzie nowy) lub od daty pierwszej rejestracji nie minęło więcej niż 6 m-cy (przebieg nie ma znaczenia, każdy pojazd który był użytkowany krócej niż 6 m-cy jest nowy) od osoby fizycznej, ma ograniczony sens, bo przy rejestracji w Polsce trzeba będzie zapłacić VAT w stawce 22%. Kupując od dealera, czy od firmy powinno się zapłacić cenę netto, aby zapłacić w Polsce VAT. W praktyce nie jest to takie proste, bo nie zawsze dealer może być chętny, ale są odpowiednie przepisy unijne i tak to się powinno odbyć. Nie ma żadnego dopłacania różnic podatku itp. VAT się płaci w jednym z państw i tyle. Przy zakupie nowego sprzęta może być tylko potrzebne oświadczenie lub deklaracja, że się go wywozi do kraju zamieszkania itp.

 

Motocykl, który jest prawnie motocyklem używanym (ma przebieg powyżej 6 tys. lub od daty rejestracji upłynęło wiecej niż 6 m-cy) kupujemy płacąc osobie fizycznej tyle ile chce i przywozimy do kraju. Składamy formularz VAT o niepodleganiu opodatkowaniu i dostajemy VAT 25 na potwierdzenie i z papierami lecimy go zarejestrować. Nie ma tu także różnicy w przypadku kupna od firmy, bo płacimy także pełną cenę brutto i w Polsce mechanizm z VATem jest taki jak w przypadku osoby fizycznej.

 

Na co warto zwrócić uwagę, to kwestia kupna w miarę świeżego sprzęta, czyli takiego który ma przebieg niższy niż 6 tys. km. Nie ma sensu kupno od osoby fizycznej, bo będzie niezły kanał, jak się kupi nawet w dobrej cenie to będzie kosztował znacznie drożej, bo w Polsce trzeba będzie zpałacić VAT (22%) i nikt nikomu nic nie zwróci. W przyadku kupna od firmy, można się jeszcze próbować dogadać, żeby odzyskać niepotrzebnie zapłacony w innym kraju VAT.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGLIA - UWAGA NA OSZUSTA!!!

 

Firma oferuje transport Anglia-Polska

"GRYF" Łukasz Kubisiak z Lublina.

 

Zrobiłem z nim kilka transportów i za 6-7 razem mnie wystawił.

Koleś oszukał mnie na 9000pln - sprawa w sądzie - ale wiecie ile to trwa w naszym pięknym kraju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, czy wie ktos jak wyglada sprowadzenie motocykla z Włoch ? Pozdrawiam

 

 

wymeldowanie( anie wyrejestrowanie) storna A4 z 6 kwadracikami na kazdej musi byc ANULANO(poszukaj w googlach nie dawno znalazlem przykladowe pliki dla kumpla ale juz skasowalem) + certyfikat wlasności + umowa kupna sprzedaży dwu lub jedno języczna

 

tlumaczysz idziesz do skarbowki wypleniasz vat24 dostajesz vat25(160zł) przeglad 150zł rejestrujesz i zap***dalasz

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...