Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć motor przed kradzieżą ?


Rekomendowane odpowiedzi

Albo jakiegoś Dinozaura sklonować i przypiąć w garażu na łańcuchu. Taki T-rex byłby dobrym demotywatorem dla złodzieja. :icon_mrgreen: Ewentualnie krokodyl jakiś...

Kradli,kradną i kraść będą-niema na to sposobu ani zabezpieczenia,jak sie uprą to poczekają aż odpalisz moto i cie zdejmą.Kiedyś dawno kupiłem na giełdzie takie ustrojstwo do puszki pod pokrowiec sie wkładało i kopało trochu jak 12 volt podałem,i podłączyłem to pod alarm tak jak pisałem,było si puki w czasie jazdy alarm mi pierdolc. niedostał i sam odczułem to na własnej skurce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie gadać co chcecie według mnie gps to najlepszy sposób do tego można jeszcze alarm i kawałek łańcucha i nawet jak uda mu się sprytnie łańcuch przeciąć to i alarm oszuka to nie będzie się spodziewał że motor może mieć gps szczególnie te starsze i można już śledzić gdzie jedzie ;p

jutro będe gadał z firmą kolegi która śledzi swoje auta zapisuje trasy itp mówi mi że nie będzie problemu z dodaniem mojego motoru;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie będzie się spodziewał że motor może mieć gps szczególnie te starsze i można już śledzić gdzie jedzie ;p

pewnie, że się nie spodziewają :biggrin:

z góry zakładają, że może być i tyle

 

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps to dodatkowy element majacy na celu utrudnienie kradziezy naszego moto. Nie wadzi miec, a moze sie przydac. Nie zawsze moto kradna fachowcy przygotowani na wszystko.

Oby takie rzeczy nigdy nie byly nam potrzebne, choc jak przegladam polskie fora, to tematy kradziezy pojawiaja sie dosc czesto, nawet z zamknietych garazy.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to sygnał i tak złodzieje zakłócają

 

Jak będą mieli przy sobie zagłuszacz to tak. Niemniej jednak zawsze lepiej mieć więcej aniżeli mniej. Ja mam dodatkowy alarm, w GPS inwestować już nie będę bo moto i tak mam zamiar za jakiś czas sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

heej wpadłem na pomysł zrobienia zabezpieczenia dzięki któremu motoru nie da się wyciągnąć z garażu parkingu strzeżonym itp . pomysł jest w trakcie realizacji tak to wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29b0fda8d7452d66.html

w miejscu tego otworu będzie bolec specjalnie wytoczony wysuwany w jedną stronę tylko po otwarciu kłódki , całość wykonana z ceownika o rozmiarze wew 114 mm czyli prawie tyle co moja przednia opona ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej wpadłem na pomysł zrobienia zabezpieczenia dzięki któremu motoru nie da się wyciągnąć z garażu parkingu strzeżonym itp . pomysł jest w trakcie realizacji tak to wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29b0fda8d7452d66.html

w miejscu tego otworu będzie bolec specjalnie wytoczony wysuwany w jedną stronę tylko po otwarciu kłódki , całość wykonana z ceownika o rozmiarze wew 114 mm czyli prawie tyle co moja przednia opona ;]

no... chociaż koło Ci zostanie na pamiątkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to najtańszym i jednym z lepszych będzie zakup solidnego łańcucha

np. http://allegro.pl/lancuch-zabezpieczajacy-...1406389540.html

może akurat nie ten, ale coś tego typu

umocowanie motocykla czymś takim do słupa przez element ramy/wahacza powinno skutecznie zniechęcić złodzieja

co innego w pomieszczeniach gdzie można zamknąć drzwi i w spokoju forsować takie zabezpieczenie.

czasem najprostsze rozwiązania są najbardziej skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny łańcuch plus porządna kłódka z alarmem, np. taka:

 

http://moto.allegro.pl/oxford-boss-alarm-b...1386894416.html

 

Sam takiej używam już trzeci rok i dalej działa, wytrzymuje mrozy itd. Trzeba tylko zmieniać co pół roku baterie.

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak działają alarmy z czujnikiem zbliżeniowym?

Moto parkuję w swoim garażu, gdzie jest również samochód. Przykładowo moto stoi w garażu, a ja wjeżdżam puszką i co? Alarm się uaktywnia? Może po wjechaniu puszką alarm "zapamiętuje",że gabaryty wokół się zmieniły i nie wyje.

Jak to jest?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie cos na moto zalozyc i nikt nie podejdzie :D

 

A tak na powaznie..

 

1. Jedno zabezpieczenie nigdy nie wystarczy

2. Słabym punktem zawsze jest zamek

 

Osobiście używam disclocka +łańcuch + pokrowiec (wbrew pozorom też pomaga)

Ale mam ten komfort że mojej padliny i tak pewnie nikt by nie chciał ukraść:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak czytam i czytam co tutaj piszecie i żadnych konkretów :( nie będę zaczynać nowego tematu bo to bezsensu skoro już jeden jest. Jak w temacie jak najlepiej zabezpieczyć moto przed kradzieżą może polecacie jakieś konkretne firmy, które zostały już przez was przetestowane i bardziej mi chodzi o zabezpieczenie mechaniczne, a nie GPS. Co powiecie o disclockach i jakie polecacie bo wczoraj czytałam jak jakiś koleś opisał Xene z alarmem, którą po kradzieży znalazł rozbitą na dwie części chyba była wykonana z odlewu żeliwnego, czy to możliwe to nie wiem? ale fakt jest faktem zdjęcia były dołączone. Więc proszę o rozwinięcie tematu i podanie jakiś wskazówek jakie disclocki, albo łańcuchy i na co zwracać uwagę? Jeśli temat ten był już rozwinięty, a na pewno był to proszę może o jakiegoś linka :icon_mrgreen: Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...