Skocz do zawartości

Najlepsze trasy motocyklowe w europie


Joajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś takiego jak jeden bilet na kilka tras Austriackich , Malta, Grossglockner i jeszcze jakaś. Czy Ktoś wie coś na ten temat, podobno dużo taniej niż kupować pojedynczo na każdą trase???

Jest coś takiego - nazywa się TOUR4-Ticket . Obejmuje jednodniowy bilet na Grossglockner, Gerlos i Nockalmstrasse. Dodatkowo zawiera zniżkę o 4 euro na trasę Villacher Alpenstrasse. Kosztuje na 2010 rok 23 euro w kasach przy wymienionych trasach lub 20 euro gdy kupujesz z wyprzedzeniem w biurach ÖAMTC-, ARBÖ i ADAC.

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego - nazywa się TOUR4-Ticket . Obejmuje jednodniowy bilet na Grossglockner, Gerlos i Nockalmstrasse. Dodatkowo zawiera zniżkę o 4 euro na trasę Villacher Alpenstrasse. Kosztuje na 2010 rok 23 euro w kasach przy wymienionych trasach lub 20 euro gdy kupujesz z wyprzedzeniem w biurach ÖAMTC-, ARBÖ i ADAC.

Pozdro

Jednodniowy? czy to znaczy, że trzeba wszystkie trasy obskoczyć tego samego dnia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tego tak wynika, pewnie dlatego tak tanio...

Niekoniecznie ;)

 

Reduced Tour4 ticket: includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Roads in the same season and entitles the holder to purchase a reduced ticket for the Villach Alpine Road.

 

Dodatkowo z informatorów które stamtąd przywiozłem wynika, że dostaje się dodatkowy darmowy ticket na Grossglocknera, do wykorzystania w ciągu 10 dni.

 

źródło:

http://www.grossglockner.at/en/hochalpenst...orradfahrer.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu raczej nie o jednodniowe a jednorazowe wjazdy. Na pewno nie wypowiem się o długości ważności, oglądałem tą ofertę w Austri na bramkach Glocka i wydaje mi się, że kupujesz karnet i wykorzystujesz (po jednym kwitku na każdą trasę) kiedy chcesz. Pewnie jest jakaś data ważności ale raczej nie 10 dni, może do końca roku albo przez 12 miesięcy od zakupu - coś tak mi w pamięci świta ale głowy nie dam.

Za to na pewno jak kupisz jednorazowy bilet na Grossenglockner to drugi wjazd np za 2 dni, 2 tygodnie...masz za 4 euro, tak było w 2008 i 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ;)

 

Reduced Tour4 ticket: includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Roads in the same season and entitles the holder to purchase a reduced ticket for the Villach Alpine Road.

 

Dodatkowo z informatorów które stamtąd przywiozłem wynika, że dostaje się dodatkowy darmowy ticket na Grossglocknera, do wykorzystania w ciągu 10 dni.

 

źródło:

http://www.grossglockner.at/en/hochalpenst...orradfahrer.htm

Taka obniżka jest logiczniejsza i pewnie tak jest. Ja czytałem wersję niemiecką:

 

TOUR4-Ticket: Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte um 4,-- € für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von 23,-- € an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von 20,-- € bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen.

 

i nie doczytałem w niej, że tyczy się to tego sezonu ( może za słabo znam ten język).

 

Za to na pewno jak kupisz jednorazowy bilet na Grossenglockner to drugi wjazd np za 2 dni, 2 tygodnie...masz za 4 euro, tak było w 2008 i 2009r.

Na 2010 jest to już 6 euro.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

czesc

na mojej stronie znajdziesz troche informacji na temat Alp i Dolomitow.

 

www.afterhours.ovh.org

 

pzdr seba

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargano Italy ... z jednej strony góry, z drugiej prześliczne, błękitne morze ...

 

Dlaczego Ty jeszcze nie masz swojego tematu o podróżach? Jesteś w tej kwestii kopalnią wiedzy i doświadczeń.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu porównałem Grossglocknera do Stelvio i... Stelvio nie jest tak dobre jak go piszą (moja opinia)

Wjazd pod górę od strony Austrii to męczarnia (jechałem ciężkim motorem w 2 osoby i bagaż) trzeba uważać na tych co zjeżdżają i zajeżdżają drogę na winklach, winkle zamiast brać z jakąś tam prędkością pokonuje się na jedynce (te pod górę) i jest wjazd tylko do góry i z góry.

Grossenglockner to wjazd do góry i jeżdżenie tam na górze wiele km. Może gdybym był sam a nie w 2 osoby i bardziej zwrotnym moto to byłoby lepiej. Bardziej mi się podobał przejazd przełęczą Gavia (nieopodal Stelvio), bardziej dzika i nie skomercjalizowana a w czerwcu nieźle zasypana śniegiem.

Fajny jest też Timmelsjoch, cała fajna trasa jest we Włoszech a w Austrii trzeba zapłacić nie wiadomo za co. Generalnie polecam Włoskie przełęcze ale na początku czerca można się rozczarować bo mogą być jeszcze pozamykane-zaśnieżone, trzeba dobrze sprawdzić przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja w końcu mogę dodać coś od siebie, jako że niedawno wróciłem z objazdówki po Alpach.

 

Poniekąd zgadzam się z tym co wyżej napisał Joajer- Stelvio to bardzo męcząca przeprawa, nie ze względu na jakieś niedomagania sprzęta czy kierownika, ale przez ruch i brak umiejętności oraz wyobraźni niektórych kierowców. Też jechaliśmy od strony północnej i na dzień dobry wspinaczka, zaś zjazd to przyjemne szerokie winkle i serpentyny. Podejrzewam, że z rana w mniejszym ruchu da się w pełni cieszyć tą przełęczą- sprawdzę za rok :)

 

Grossglockner to bardzo fajnie zorganizowana trasa-muzeum, faktycznie można tam spędzić bity dzień, ale ilość turystów i samochodów jest porażająca. Tak czy siak polecam :)

 

Mnie szczególnie urzekła Przełęcz Splugen, San Bernardino i Wielka Przełęcz Św. Bernarda. Splugen jest bardzo urozmaicona, podjazd od Włoskiej strony wije się przez liczne tunele, miasteczka, zaś zjazd to dobry pokręcony asfalt. Na szczycie tradycyjnie jeziorko, jest gdzie pospacerować. Podobnie San Bernardino. Z kolei Wielka Przełęcz Św. Bernarda była przez nas pokonywana z rana, toteż praktycznie sami cieszyliśmy się drogą, w porannej mgiełce, w pięknych widokach.

 

Film z każdej przełęczy znajdziecie u mnie na kanale YT:

Trasy Motocyklowe

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...