Skocz do zawartości

jaka honda na dlugie trasy


barbarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

vtx to się nadaje żeby polecieć na zlota, zdjąć wydechy i męczyć zlotowiczów o 4tej rano na odcince a nie w trasę

Piszesz to z doświadczenia czy tylko powtarzasz zasłyszane opinie?

To jak wykorzystujesz moto nie zależy od modelu tylko od samego Ciebie. Nie chcę się tutaj licytować możliwościami turystycznymi, ale to Ty zacząłeś - Orebic - Ropczyce (1450 km) od 6 do 24. Nie powiem, że nie czułem zmęczenia, ale na upartego dało by się więcej (i to nie był pojedynczy "wyskok"). Da się więc na tym co się ma byle to lubić.

Barbarian, z czystym sumieniem polecam Ci VTX-a, może być nawet 1800.

Pozdrawiam

Edytowane przez Virek
240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1 też się da

ale po co się męczyć?!

 

ja też się nie chce licytować

i nie chce udowadniać, że jakiś motocykl jest lepszy niż inny

po prostu motocykle są skonstruowane w konkretnych celach

w turystyce najlepiej sprawdzają się turystyki, na torze sporty, w terenie cross/enduro itd

fakty są niezaprzeczalne - motocykle typu chopper/cruiser to sprzęt do lansu, niektórzy nazywają je nawet "spacerowymi"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1 też się da

ale po co się męczyć?!

 

ja też się nie chce licytować

i nie chce udowadniać, że jakiś motocykl jest lepszy niż inny

po prostu motocykle są skonstruowane w konkretnych celach

w turystyce najlepiej sprawdzają się turystyki, na torze sporty, w terenie cross/enduro itd

fakty są niezaprzeczalne - motocykle typu chopper/cruiser to sprzęt do lansu, niektórzy nazywają je nawet "spacerowymi"

Ale dopuszczasz taką myśl, że mogą się komuś cruisery normalnie podobać?

I może lubi jeździć na czymś co mu się podoba? i niekoniecznie z prędkościami spacerowymi.

Jeśli by brać pod uwagę tylko względy praktyczne to ta cała jazda 2 kółkami nie ma sensu :bigrazz: (na głowę się leje, całej rodziny nie zabierzesz, bagażu też niewiele, pali tyle co auto - normalnie porażka)

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopuszczasz taką myśl, że mogą się komuś cruisery normalnie podobać?

I może lubi jeździć na czymś co mu się podoba? i niekoniecznie z prędkościami spacerowymi.

 

dopuszczam -choć nie rozumiem

tak w ogóle to sorry za zamieszanie - w tym dziale znalazłem się przez przypadek -spojrzałem tylko na tytuł :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zajawke na VTX 1,3 to polecam.Robilem naprawde dlugie traski i jakos nie jeczalem po dojechaniu do celu.Spalanie bardzo poprawne,oscylujace w granicach 6 l. srednio.Troche mnie smieszy opinia,ze cruisery to motorki spacerowe,zwlaszcza te ktore maja piecyk powyzej 1000.Owszem,scigi to inna bajka,ale Tobie o cruiser chodzi,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Zeby jeszcze pytajacy okreslil, czy chce armature czy turystyka, to nie byloby w tym temacie takiego burdelu :].

Sporta ani crossow z racji wymienianej pojemnosci nie biore pod uwage ;).

 

Jak armatura, to np. taka Shadow 750 w trasie poleci bez meczenia silnika 120km/h i bedzie palic ponizej 5l/100km. Kardan tez ma swoje plusy. Ale generalnie 45KM... Moto ciut anemiczne.

 

CB 1300 ciut za duze, sporo pali, mocne i ciezkie po przesiadce z motorynki.

 

Na turystyke dobra bylaby Honda Deauville - co prawda ma ciut mniej pojemnosci, niz dolna zadana granica, ale konikow ma to wiecej od takiej Shadow i po przesiadce z 250 powinna byc w sam raz.

 

Jest CBF 600 - mysle, ze tez bylaby wcale niezla. Jesli Nakedy wchodza w rachube. Starsza siostra CBF 1000 moglaby byc za mocna i ciezka - jak CB 1300.

 

Na armaturach sie nie znam, wiec pozostane przy jedynej znanej mi Shadowce ;).

 

Pzdr

 

PS

Generalnie - dla armatury, zeby toto jechalo, trzeba szukac motocykla pojemnosciowo znacznie wiekszego niz w przypadku turystyka / nakeda. Dla porownywalnej mocy do turystyka, armatura musi miec z 250-500ccm wiecej :].

Dla przykladu ta Shadow 750 ma 45KM, co w swiecie nakedow jest za malo nawet na CB 500, ktora ma ponad 50KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahhaaaa - proszę Cię! nie wiem jak w 1300 ale w 1100 wszystko przejdzie jeśli lusterka przejdą

 

Dokładnie o lusterkach myślałem. Są idealnie na wysokości lusterek puszek.

A jak lusterka przejdą to i kufrów nie pourywasz :buttrock:

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.

Chcialbym jasno powiedziec, ze chodzilo mi o choppera, a nie inne modele. Co do wagi, wzrostu itd. te tematy sa oczywiste. Na 250 rozpedzalem sie tez do 120 i wialo owszem, ale to chyba nie ma sensu dyskutowac. Poprosilem o pomoc i podpowiedz, gdyz u ubieglym zesonie zrobilem na moto 17 tysi, km. wiec troszke pojezdzilem. Takie moto jest mi potrzebne do przemieszczania zwiazanego z dojazdami. Istotna jest moc, ekonomia itd. Chcialbym przeznaczyc okolo 25 tysi zl.

Moze teraz bedzie latwiej cos doradzic.

Pozdro.

Barbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No to w zasadzie ograniczasz swoj wybor do czterech modeli:

 

Honda Shadow 750

Honda Shadow 1100

Honda VTX1300

Honda VTX 1800

 

W tej cenie, wsrod czopkow i cruiserow Hondy nic specjalnie wiecej nie ma :].

Moze jeszcze taki dziwaczny wynalazek - Honda 750 Magna.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - możesz mi powiedzieć dlaczego chopper/criuser?

robisz sobie niesamowitą krzywdę :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...