Skocz do zawartości

Czym wyczyścić chromy i aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

A co Ty czyściłeś papierem ściernym?Chromy można czyścić tylko pastą i to jak najmniej ścierną.Chrom jest bardzo cienką warstwą i łatwo można go uszkodzić bezpowrotnie.A środki kupisz na miejscu w każdym sklepie z częściami i kosmetykami samochodowymi.

Papierem czyściłem aluminium, a chromów jeszcze nie ruszałem, ale wiele chromowanych części będę musiał chromwać jeszcze raz (np oparcie) bo chrom poprostu odchodzi płatami, a wiele innych chromów ma "bąbelki" rdzy więc pewno też do chromowania.

Dzięki za sugestie!!

Pozdr

Biop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pastę firmy Sonax (do aluminium i chromu)

Dokładnie tą:

 

http://moto.allegro.pl/item558364205_pasta...aj_o_chrom.html

 

też to polecam

dobrze poleruje, zmywa wszelki syf, usuwa ogniska rdzy i na dodatek ma jakiś tam wosk co ładnie to nabłyszcza i pozwala zachowac efekt połysku na dłuze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym samym etapie... zakupiłem takie gąbki ścierne najdrobniejsze... z aluminium jadę najpierw taką gąbką i poczciwym automaxem... później jeszcze dwa razy automax na szmacie... i ryja swojego mogę oglądać w pokrywie silnika... nie jest to może full wypas ale efekt zadowalający... co do chromów to pasta do tego celu w każdym markecie się jakaś znajdzie, na pewno nie szoruj papierem ściernym... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czym czyścicie chromy i silnik??

Potrzebuje jakiegoś patentu na wypolerowanie aluminiowych części silnika, widelców i podrdzewiałych chromów. Mój motorek był trzymany przez poprzedniego właściciela w takich warunkach, ze większość aluminiowych części jest zaśniedziała i wygląda staro.

Najlepszy efekt jak do tej pory dał wodny papier ścierny i polerka tym papierem na mokro, ale to mi zajmie miesiąc żeby doprowadzić ten motorek do stanu ok.

Jakieś pomysły?

Dzięki z góry!

Biop

 

W większości sklepów motoryzacyjnych są pasty polerskie .Najpierw szmatka nakładasz pastę ,polerujesz ,następnie suchą drugą szmatką poprawiasz .Efekt gwarantowany ,nieraz czyściłem aluminium oraz części chromowane.O ile nie schodziło by ręcznie są filcowe it. nakładki filcowe na wiertarkę (zakłada się do uchwytu) i podobnie ,trochę pasty ,polerka i na such .Powodzenia .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem niezle działa pasta automax. to na chrom a jesli chodzi o aluminium to papiery scierne a pozniej biala pasta w kostce plus wiertarka i filc

Bart automax znam a tą w kostce to czasmi na moto-bajzlu nie sprzedają , gość ma nieduze stoisko i kilka klamotów od ruska zrobionych na lustro, i o ile sie nie myle to własnie tą pasta z bajzlu, chciałem kupić na próbę bo widziałem , ze zainteresowanie było niemałe ale najpierw chciałem Was sie zapytać o opinie wiec korzystam przy okazji z tego tematu http://moto.allegro.pl/item561244334_pasta...olerowanie.html czy to ta pasta ?? Warto ?? Pzdr

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a fioletowe przebarwienia na wydechu przy kolektorze? macie jakieś patenty? da się to w ogóle czyścić czy trzeba wymieniać wydech?

 

To raczej jest już przepalenie chromu - częściowe utlenienie, raczej ciężko to usunąć, chyba że położysz nową warstwę chromu, ale po pewnym czasie masz problem od nowa.

W nie których motocyklach rozwiązują to podwójne rury, ta zewnętrzna dużo mniej się nagrzewa przez co powłoka chromu się nie utlenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam koledzy. Jeżdżę starszym motocyklem i ostatnio w dłuższej trasie powstał w silniku wyciek oleju. Pęd powietrza rozwial kapiący olej wprost na wydech. Gdy to zauważyłem po kilkudziesięciu kilometrach to chromowane kolanko i tłumik były już brązowe. Prubowałem różnych rozpuszczalników do wyczyszczenia tego, które miałem akurat w garażu ale to nie działa. Może ktoś zna jakieś dobre środki do czyszczenia tego typu zabrudzeń? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez panonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niełatwo będzie to usunąć. Polecam pastę G3 na mokro i do tego mop na wiertarkę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję pastę o nazwie Automax, ścierkę i ... trochę cierpliwości :biggrin:

Każdy syf tym zejdzie, lecz jest to - dość pracochłonne.

Jest to pasta lekko ścierna, więc można (to dla bardzo cierpliwych) polerować nią aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Witam wszystkich "polerników" :))

Zimą czeka mnie to samo (latem szkoda było czasu) ale mam jedną wątpliwość: wiadomo, że aluminium z czasem utlenia się czyli powróci nam do tego stanu jaki mamy teraz. Gdzieś obiło mi się o uszy, że po spolerowaniu należałoby to polakierować aby zabezpieczyć przed ponownym utlenianiem.

Teraz pytanie: czym ?

Normalny lakier bezbarwny (nawet klar) raczej odpada ze względu na temperatury niektórych elementów, np. kapy zaworowe.

Czy ktoś już to przerabiał czy z tym lakierowaniem spolerowanego alu ktoś sobie ze mnie jaja zrobił ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie po lux polerce to moze byc lipa z polaczeniem lakieru z polerowana powierzchnia... choc slyszalem o przypadkach ze lakier jednak trzyma dobrze..niestety stracila polerka przez to swoj efekt... specem w dziedzinie nie jestem ale radze zwrocic uwage na ten aspekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem czyściłem aluminium, a chromów jeszcze nie ruszałem, ale wiele chromowanych części będę musiał chromwać jeszcze raz (np oparcie) bo chrom poprostu odchodzi płatami, a wiele innych chromów ma "bąbelki" rdzy więc pewno też do chromowania.

Dzięki za sugestie!!

Pozdr

Biop

Chrom odchodzi bo pewnie nakładany " po dzisiejszemu" bez miedziowania!

Jak będziesz dawał do chromowania to niech położą najpierw podkład miedzi a potem dopiero chrom,wtedy będzie trzymał długo :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...