Skocz do zawartości

Czym wyczyścić chromy i aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem niedawno zapuszczoną Virago.Moto chyba przez całe swoje życie stało pod chmurką i wygląda fatalnie.

Wszystkie chromy(nikle) są pokryte rdzawym nalotem.

Z silnika odchodzi srebrna farba-są takie pęcherze pod farba.bede musiał malować cały silnik.. :smile:

Mam tu zdjęcia pokrywek głowic-są aluminiowe i też jest paskudztwo na nich.

http://www.bikepics.com/pictures/1124405/

http://www.bikepics.com/pictures/1124401/

Nie da sie tego spolerować-pasta Automax. Może jakąś inną?

A może pomalować dekielki na czarno-np,czarny mat.

Czy ktoś z Was malował juz silnik w motocyklu?jakie farby stosowaliście i podkład?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nabyłem niedawno zapuszczoną Virago.Moto chyba przez całe swoje życie stało pod chmurką i wygląda fatalnie.

Wszystkie chromy(nikle) są pokryte rdzawym nalotem.

Z silnika odchodzi srebrna farba-są takie pęcherze pod farba.bede musiał malować cały silnik.. :smile:

Mam tu zdjęcia pokrywek głowic-są aluminiowe i też jest paskudztwo na nich.

http://www.bikepics.com/pictures/1124405/

http://www.bikepics.com/pictures/1124401/

Nie da sie tego spolerować-pasta Automax. Może jakąś inną?

A może pomalować dekielki na czarno-np,czarny mat.

Czy ktoś z Was malował juz silnik w motocyklu?jakie farby stosowaliście i podkład?

pozdrawiam

 

Malowanie silnika wymaga często jego rozebrania z wielu części, żeby to ładnie wyglądało. Poza tym oczywiście musisz wyjąc go z ramy. Co do aluminium, to polecam taki beżowy płyn KleenFlo (?) który reaguje z alu i po polerowaniu pięknie nabłyszcza

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem aluminium jest problem. Gdy zakupiłem Virażkę 535 to koła wygladały kiepsko. Zawziołem sie zeby odczyścić piastę przedniego i beben tylnego koła. Podeszłem do tematu naukowo czyli chemią. W garażowych warunkach nic nie wychodzi. Przebarwienie zacieki itd. Dałem do piaskowania ze wskazaniem żeby piaskowali tylko to co chciałem. Przyznam że efekt był bardzo fajny. Zabezpieczyłem szprychy i felgę i trysnołem bezbarwnym. Szprychy oczyściłem z rdzy i pomalowałem srebrnym hamer-cośtam. Felgę doczysciłem srodkiem "kamień i rdza"do garów. Całość wyszła OK. Z deklami może być ciężej. Jeśli są lakierowane to trzeba najierw powalczyć z lakierem. Po piaskowaniu ale bez polerowania i polakierowaniu wychodzi kolor szary. Jak będzie wyglądać po polerce trzeba spróbować. Napewno ważny jest rodzaj lakieru. To, poza piaskowaniem można zronić samemu. A z cylindrami bez rozbiórki nie da rady nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować specjalnym kwasem do czyszczenia aluminium.

Powinna go mieć każda ręczna myjnia.

Nie rozcieńczony daje dobry efekt czyszczący, ale element matowieje, więc przydałaby się jeszcze polerka.

 

tu raczej chodzi chyba o jakieś środki na bazie zasadowej.

osobiście wolę ręcznie polerowac aluminium, ale jak nie chce ci się lub masz dużo miejsc do których ręcznie nie dotrzesz to możesz spróbować zanurzać w kwasie element. nie daje takich efektów jak polerka ręczna, ale ładnie odczyści i odtłuści. dobrze jest ręcznie polerowane przedniomty zanurzać w takich kwasach, co nadaje dodatkowego połysku. tutaj masz skład roztworu:

Woda 20 ml,

kwas fosforowy stężony H3PO4 80 ml,

kwas azotowy o stężeniu 60-procentowym HNO3 5 ml.

 

Temperatura roztworu 75-85°C,

 

oczywiście proporcjonalnie możesz zwiększać ilośc roztworu. ważne żebyć nie przekroczył 85 stopni, bo porobią ci się wżery. najlepiej do 80 stopni trzymać. porób sobie też próby, wyciągnij po 1, 2 minutach i zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie powiem tak od czyszczenia chromow aluminium itp rzeczy zajmuja sie odpowiednio wyspecjalizowane zaklady ktore prowadza odpwiednie uslugi w tego typu profesjach....ja sam ostatnio oddalem do polerwania nierdzewki itd i tak na dobra sprawe jak policzymy koszty past szmatek polerek itp rzeczy potrzebnych do tego typu prac - dodamy czas spedzony na internecie w poszukiwaniu zlotych rad to na prawde taniej bedzie jak zajmie sie tym ktos to ma o tym pojecie i na prawde wykona to super profesjonalnie tak bylo w moim przypadku .............takze panowie sa pewne rzeczyw ktorych na prawde nie warto kombinowac szukac jakiejs taniej metody gdzie na ogol tak bywa ... niech zrobia to profesjonalisci .....

 

 

 

pozdrawiam

 

 

jerrygsx

 

....zapomnialem dodac o kosztach to na prawde zawiozlem worek gratow i zaplacilem 40 pln a efekt ich pracy doslownie zajelo im to godzine byl nieprawdopodobny...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty i dziwię się.

Ludzie, jaki kwas !!!!

 

Polerka aluminium jest bardzo prosta.

Papier wodny, zaczynacie od 240 a potem coraz drobniejszy aż do 2500.

Wchodzicie na allegro i kupujecie pastę AUTOSOL.

Kilka ruchów i macie taki oto efekt.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61bdce3210f92d14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

Czym czyścicie chromy i silnik??

Potrzebuje jakiegoś patentu na wypolerowanie aluminiowych części silnika, widelców i podrdzewiałych chromów. Mój motorek był trzymany przez poprzedniego właściciela w takich warunkach, ze większość aluminiowych części jest zaśniedziała i wygląda staro.

Najlepszy efekt jak do tej pory dał wodny papier ścierny i polerka tym papierem na mokro, ale to mi zajmie miesiąc żeby doprowadzić ten motorek do stanu ok.

Jakieś pomysły?

Dzięki z góry!

Biop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty czyściłeś papierem ściernym?Chromy można czyścić tylko pastą i to jak najmniej ścierną.Chrom jest bardzo cienką warstwą i łatwo można go uszkodzić bezpowrotnie.A środki kupisz na miejscu w każdym sklepie z częściami i kosmetykami samochodowymi.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czym czyścicie chromy i silnik??

Potrzebuje jakiegoś patentu na wypolerowanie aluminiowych części silnika, widelców i podrdzewiałych chromów. Mój motorek był trzymany przez poprzedniego właściciela w takich warunkach, ze większość aluminiowych części jest zaśniedziała i wygląda staro.

Najlepszy efekt jak do tej pory dał wodny papier ścierny i polerka tym papierem na mokro, ale to mi zajmie miesiąc żeby doprowadzić ten motorek do stanu ok.

Jakieś pomysły?

Dzięki z góry!

Biop

 

No w jakich warunkach? Typowych dla wysp :wink: Jest do kupienia specjalna pasta do chromu - nazywa się dosłownie - CHROM - widziałem efekt - rewelka :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i absurdalne rozwiazanie ale dziala na chromy!

kupujesz puszke koli najlepiej org :D potem bierzesz sreberko takie jak sie chleb pakuje polewasz np tlumik kola i trzesz jak papierem sciernym tym sreberkiem :D:D efekt zajefajny sam testowalem :)) co do aluminium sa takie kostki (pasty polerskie) na alledrogo i jak kupisz biala to bedziesz mial do alu a zielona dziala na nierdzewke no i na chrom tez bo ostatnio koli nie mialem to ta pasta przelecialem :) ale trzeba miec do niej filc do wiertarki i jakas tam regulacje obrotow najlepiej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem niezle działa pasta automax. to na chrom a jesli chodzi o aluminium to papiery scierne a pozniej biala pasta w kostce plus wiertarka i filc

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...