Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

:oops: witam ponownie dwukołową brać!pewnie już ktoś o to pytał,owszem szukałem,ale coś znajść nie mogę.chodzi mi o opony do mojej virago 535.chcę pozostać przy oryginalnych rozmiarach,ale mam dylemat co do firmy i modelu opon.dlatego gorąco proszę o wasze opinie na ten temat.wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.pomóżcie początkującemu!pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz za specjalnie kasy, to polecam Heidenau, tanie oponki i dość przyzwoite. Możesz je kupić wysyłkowo ( www.motorad.pl ). Oststnio montowałem oponę na przód Virago 535, to kosztowała zdaje się niecałe 200 zł. Warto też kupić dętkę - mały koszt a większe bezpieczeństwo.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,obejrzę.mogę dać nawet 400,ale pod warunkiem,że będę naprawdę zadowolony.może nie robie składek trąc kolanem asfalt,ale coś konkretnie przyklejonego nie zawadzi mieć na kołach.teraz mam przytarte metzelery itroszkę czuję jak mi koło w zakręcie ucieka.to moje początki po 15 latach przerwy,więc nie chciałbym od razu zaliczyć gleby.nie mam żadnych danych o tym motorku,czyżby oponki były bezdętkowe/przyznam się szczerze,że się im tak dokładnie nie przyglądałem,taki jestem zakręcony jazdą i rykiem motoru.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No ja się też wypowiem z kwesti tego, że raczej Virago mam prawie w "swoich" rękach.

Ostatnio wymieniałem opone z tyłu założyliśmy Metzelera Marathona za bagatela jakies 580 zł. Gumę też wymieniałem i polecam tak zrobić szczególnie jak kupiłes sprzęta i nie wiesz ile razy była juz łatana. Jak wymienisz to będziesz wiedział. Opone znajdziesz http://www.metzelermoto.de/product_info/ca...&imageField.y=9

Przód będę teraz zakładał.

Inne pozycje znajdziesz na: http://www.conti-bike.pl/

http://www.dunlop-opony.com.pl/

http://www.larsson.pl/

Bynajmniej ja polecam Metzelera, sam na nich jeźdzę są cool !!

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witamponownie wszystkich.dziś trochę ponudzę o przedniej oponce do virago535.oryginał jest 3.00R19.jednak w tym rozmiarze wybór jest mocno ograniczony.zastanawiam się nad rozmiarami 90/90 r19 lub 100/90 r19.może ktoś już zakładał.między błotnikiem jest niewiele miejsca na wysokość.również szerokości nie za wiele.jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia z tym problemem to proszę o podzielenie się nimi.pozdrawiam. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem Heidenaua, nówkę sztukę, wyszło około 200 zł z nową dętką, Bridgestona za 320 zł. Nie wiem czy jest sens bawić się z szukaniem zamienników o innych rozmiarach, tymbardziej ze ceny w tamtych rozmiarach nie będą wcale niższe, nawet jeśli chodzi o bardziej markowe opony. Nie wspominam już o różnicach w wielkości, co wpływa nie tylko na fakt, czy opona się zmieści, lecz także na prowadzenie.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamponownie wszystkich.dziś trochę ponudzę o przedniej oponce do virago535.oryginał jest 3.00R19.jednak w tym rozmiarze wybór jest mocno ograniczony

 

jak napisał mój przedmówca, nie ma sensu szukanie zamienników. jak nie haidenau, to bardzo dobrze sprawdzają się na virówkach opony mitasa - dystrybutorem kiedyś był maciek kwiecień, ale nie wiem jak jest teraz. rozmiary zgodne, bieżnik też - z oryginałem. miałem taką i nie było problemu

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mitasy!!!! to jest najgorsza firma jaka chyba powstala (czeska) maja dosyc duzy wachlarz opon z roznymi bierznikami i bardzo kuszaca cene . Ja np. szukalem na przod 90/90/18 i u mitasa byla nawet po 130zl gdzie Brigstona i nnnych porzadnych matrek kosztuje ok 350zl i wiecej. Jaka cena taka jakos w oponach jednak to sie sprawdza mitasa mozesz sobie wlożyc do WSK lub MZ. Pytalem paru uzytkownikow mitasa i tak powiedzieli(opona sliska i po 10 000 do wymiany i wogole nie nadajaca sie do jazdy po po wodzie itd) jesli nawet nie ma sie kasy na nowa oryginalna to lepiej kupic uzywke w dobrym stanie np Dunlop za jakies 100-150zl i bedfzie 100 razy lepsza niz mitas!

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon firmy Mitas to połacze się wspolnie z przedmówcą, że to firma raczej delikatnie mówiąc odpada!! Polecam nie kombinować za bardzo, poszukać i jak nie chcesz kasy za dużo wydać coś znajdziesz. Najlepiej jechać na motobajzel.

W sumie sam jestem teraz na etapie zakupu opony przedniej do Virago 535 tylko szukam czegoś z lepszym bieżnikiem jak model Metzelera BLOCK C lub Perfect ME 11. Z tyłu mam Marathona 880 i szukam coś z ładnym bieżnikiem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.o mitasach nawet nie myślałem,ale trafiają się czasem jakieś nowe w promocjach w tych rozmiarach.jak nie znajdę nic ciekawszego za rozsądną kasę to kupie chyba komplet tych heidenau K65.choć ta przednia z rowkiem i paroma żłobieniami na boku nie wzbudza u mnie zaufania.ale ponoć ludzie chwalą.jeżdżę na maxa 120,zresztą to moje 1moto i dopiero bedę robił prawko.kasa też się liczy,nie ma co ukrywać.co do używek,to mam ograniczone zaufanie.przecież ktoś z jakiegoś powodu z nich zrezygnował.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Na swojej wirażce pomykam już drugi sezon jednak co mnie martwi to stan tylnej opony. Jest na środku prawie łysa. Mój znajomy mechanik mówi że bez ciśnienia ale jakoś mu nie mogę uwierzyć. Boję się kapća w drodze bo czytałem na forum jakie mogą być z tym problemy. Kupiłem nawet "nową" jednak koleżka wciąż doradza zostawić starą i dalej hulać. Jeżeli macie jakieś doświadczenia to podzielcie się. Pozdrawiam. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest łysa na środku i złapie cie policja to masz wizytę na przeglądziue gwarantowaną.

 

Opona to twoje bezpieczeństwo. Ja sam juz zaczynam sie rozglądać za nową opona do swojego eliminatra, powoli zaczyna się kończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...